Jump to content
Strawberry Orange Banana Lime Leaf Slate Sky Blueberry Grape Watermelon Chocolate Marble
Strawberry Orange Banana Lime Leaf Slate Sky Blueberry Grape Watermelon Chocolate Marble
angelow

профилактика на спирачни апарати от 236 на 256

Recommended Posts

Здравейте колеги, както е написано в заглавието предстои ми смяна на спирачни апарати та искам да им направя профилактика :). Апаратите са разглобени и са в мазата подготвям ги за боя и искам да попитам как мога да им направя профилактика. Интересува цилиндърчета мога ли да ги напраскам с някакъв препарат и къде. Става дума за цилиндърчетата на който ляга вътрешната накладка. Разбрах, че цилиндрите който са на външната част на апарата се почистват и се намазват с грес, която издържа на високи температури. Моля давайте съвети ще съм ви благодарен. :rotfl:

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ами вземи си ремонтен комплект за апарати 256см за астра и и смени гумичките да си знаеш че са нови и няма да тече като ги сложиш , а също така в комплекта има и специална грес за супортите на апаратите и тапи за самите супорти ако твоите нямат де. Все пак тия апарати дето си ги взел са над 13 години и е по-добре да ги ревизираш хем да видиш дали стават , защото като извадиш буталото на което се закопчава накладката и по него има язви с ражда мога да ти кажа че тоя апарта е за кофата с боклука. Ако решиш да купуваш ново бутало за апарата ще ти излезе колкото още два апарата от моргата . Все пак като ще се правят спирачки поне се убеди в качеството на апаратите които слагаш , а не като повечето хора вземат от моргата и прас на колата и после ама неспирала тресяла , течало спирачно масло и какво ли още не .

Редактирано от aan_astra

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Ами вземи си ремонтен комплект за апарати 256см за астра и и смени гумичките да си знаеш че са нови и няма да тече като ги сложиш , а също така в комплекта има и специална грес за супортите на апаратите и тапи за самите супорти ако твоите нямат де. Все пак тия апарати дето си ги взел са над 13 години и е по-добре да ги ревизираш хем да видиш дали стават , защото като извадиш буталото на което се закопчава накладката и по него има язви с ражда мога да ти кажа че тоя апарта е за кофата с боклука. Ако решиш да купуваш ново бутало за апарата ще ти излезе колкото още два апарата от моргата . Все пак като ще се правят спирачки поне се убеди в качеството на апаратите които слагаш , а не като повечето хора вземат от моргата и прас на колата и после ама неспирала тресяла , течало спирачно масло и какво ли още не .

Как се вади буталцето само него не съм го разглобил, че се спеках да не скапя нещо. Има ли нещо специфично (развива ли се или с отвертката)?

Благодаря aan_astra :knee:

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

А от къде може да се вземе тоя ремонтен комплект за апаратите, и за предни и задни

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Цилиндрите излязоха и са в добро състояния :c010: Предполагам, че по магазините за авточасти трябва да има ще се разтърся и като намеря ще пиша. Сега имам задача да занеса дисковете на стругаря да каже ще стане ли раотата :col01cop:

Редактирано от angelow

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ремонтните комплекти се продават по магазините за авточасти , но си търсете ремонтен комплект със всичко на куп примерно на марката ТОПРАН се продават в кутийка всички гумички по самия апарат прахозащитната гумичка, гумения пръстен за цилиндъра ,гумените маншони на супортите с тапи и грес за тях. Това всичко което съм изброил трябва да съдържа този ремонтен комплект иначе продават и по отделно някой от частите но произхода им вече става много съмнителен , а също и качеството им.

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
А от къде може да се вземе тоя ремонтен комплект за апаратите, и за предни и задни

Аз го купих от магазинчето под ВиК улицата, която е затворена мисля, че улицата се казва Кестен. Магазинчето на ъгъла. Комплекта е на TOPRAN и струва близо 14лв. за едеиният апарат. Има всички гумички от апарата без грес. Иначе аз скоро слага по-големите апарати да пробвам как е.

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аха, сетих се къде е , мерси за информацията :th_up:

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

За триене апаратите са на колата, благодаря на колегата за помоща :OpelClubOnLine:

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

НЯма да се трие темата , че има полезно инфо за профилактиката дадено от aan_astra :respect:

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване