Jump to content
Strawberry Orange Banana Lime Leaf Slate Sky Blueberry Grape Watermelon Chocolate Marble
Strawberry Orange Banana Lime Leaf Slate Sky Blueberry Grape Watermelon Chocolate Marble
sev_beleva

Трудно пали без подгряване

Recommended Posts

Смени сервиза.Незнам какво да ти кажа.Ако беше във Варна ведна щях да те упътя.

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Така, пак да споделя: Колата я оставям отвън, а не в гаража и предницата е по-ниско от задницата. Няколко дни я пробвам и мога да кажа, че пали перфектно. Даже на мен не ми се вярва. Четох в другия форум, че като пали когато като предницата е по-ниско от задницата трябва да се направи настройка на помпата в лицензиран сервиз и пали без проблем. Струвало 70-80 лв. И тези майстори, които нямат лицензиран софтуер не можели да направят настройката.

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Някой знае ли за какво служи третия извод на подаващата верига, който е точно преди горивния филтър? На първата снимка се вижда - точно преди филтъра, тръгва надолу?

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

колега тя че ще запали но защо на равно неиска какво ли не съм направил и по майстори за мен и пада горивото но от къде се питам aс смених маркучитя даже сложих друг горивен филтър на форд възвратен клапан и вибо и пак неще напомпван няколко пъти да подкачи навта и тогава пали ако някой знае от къде е проблема ще му бъда много благодарен

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Имам Вектра Б 98 година - само веднъж имах миналата година този проблемн и се оказа, че регулатора на оборотите се е прецакал. Замениха го с нов и всичко е точно - пали от раз!

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

и при мен е така няма спасение хора от 1 година карам с този проблем ако някои знае нешто моля да ми пише,колата стоя в ОПЕЛ СЕРВИС 1 месец в белгия и немогат да я оправят

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
колега тя че ще запали но защо на равно неиска какво ли не съм направил и по майстори за мен и пада горивото но от къде се питам aс смених маркучитя даже сложих друг горивен филтър на форд възвратен клапан и вибо и пак неще напомпван няколко пъти да подкачи навта и тогава пали ако някой знае от къде е проблема ще му бъда много благодарен

Веднага ти казвам от къде е:ПОМПАТА !!! На 1 мой приятел неговата имаше същите симптоми както е описано по-нагоре в темата.Сменяше всичко наред и пак същата работа.Дърпаше си въздух от някъде и никой не можеше да разбере от къде е.Дори и в Стефанов.Получил някаква информация за майстор в гр. Хасково веднага тръгна натам.Остави колата за 3-4 дена,пича му се обади че колата му е готова и да ходи да си я взима.Каза му ,че някакви упътнения в помпата е сменял

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

и аз имам същия проблем,утре сам на сервис и ще ти пиша за резолтат :th_up:

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Здравей колега искам да те попитам има ли значение къде да се сложи този клапан преди горивният филтър или след помпата аз го монтирах след помпата и от всякъде протече нафта

после му обърнах посоката и стана дали ще има ефект така

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Повечето от проблемите описани в темата са от засмукване на въздух от горивната система, не бързайте с ремонт на ГНП, свещи и т.н.

Показател за въздух в системата е ако колата е оставена със задницата нависоко и след това пали без проблем. В повечето случаи поставянето на клапани не решава проблема или го решава временно. Основни заподозрени са:

- всички О пръстени от филтъра и входния щуцер на помпата (гумения уплътнител и О пръстена на горивния филтър след смяната му са насока за търсене на проблема);

- О-пръстените на дюзите;

- маркучите за обратната нафта (напукани).

- уплътнители в самата помпа.

Проблема е в първите комънрейл дизели на Опел поради факта че няма подкачваща помпа в резервоара. Затова и в книжката на колата е записано никога да не остава без нафта в резервоара, тогава и при изправна система се върти доста на стартер докато напълни системата.

Най-голямата опасност от този въздух в системата е, че помпата остава суха за известно време, а управляващата платка в нея се охлажда от преминаващата нафта и ремонта /замяната й са много скъпи.

За ваша информация - ремонт на помпа в сервиз на Бош на стенд(без платката) е около 500 лв , отделно демонтаж и монтаж.

Повечето "майстори" като чуят подобни симптоми (особено ако няма записани грешки, а компа и да иска не може да отчете грешка при въздух в системата) - стара кола - помпа за смяна, разтегната верига и т.н.

кабил7146,

Идеята на клапаните е да не даде възможност на нафтата да се върне в резервоара. Във филтъра има достатъчно за да запали и да подкачи, така че най-удачно е на маркуча от резервоара преди филтъра, мястото е много неудобно за монтаж и естествено да се спази посоката.

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Здравейте. И аз се сблъсках с този проблем. Сега когато се стопли времето и свещите не подгряват пали много трудно. Иначе като загрее си пали нормално, но когато е към 30ина градуса пали с доста въртене. Нов горивен филтър, сложих клапан на обратната нафта...Без промяна. Някой намери ли решение на този проблем?

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

С две ръце подкрепям колегата TRAQN, цял месец чудене,клапани,филтри.Когато е спряна на долу пали с зор. Акомулатора заамина.И всичко се оправи като смених о пръстените на дюзите.

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване