Jump to content
Strawberry Orange Banana Lime Leaf Slate Sky Blueberry Grape Watermelon Chocolate Marble
Strawberry Orange Banana Lime Leaf Slate Sky Blueberry Grape Watermelon Chocolate Marble
sev_beleva

Трудно пали без подгряване

Recommended Posts

Здравейте, имам нужда от помощ

Карам Зафира 2,0 DTL от миналото лято, когато взех колата нямаше никакви проблеми но покъсно се появи:

Трудно палене през лятото, смениха ми свещите но нищо по различно, доиде зимата и колата пали от четвърт.

Ходих при кого ли не, но никои нищо не може да ми каже. Закачаха я на 3 - 4 тестера и пак същото, не отчитат проблем,

а аз сутрин въртя докато ... Количката ми иначе върви като пушка, много ме радва, но това сутрешно палене ми скъсява живота,

и друго това е само при температури /външни/ 15-22 градуса.

Моля помогнете!!!

Редактирано от beos
Заглавие

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Карам Зафира 2,0 DTL от миналото лято, когато взех колата нямаше никакви проблеми но покъсно се появи:

Трудно палене през лятото, смениха ми свещите но нищо по различно, доиде зимата и колата пали от четвърт.

Ходих при кого ли не, но никои нищо не може да ми каже. Закачаха я на 3 - 4 тестера и пак същото, не отчитат проблем,

а аз сутрин въртя докато ... Количката ми иначе върви като пушка, много ме радва, но това сутрешно палене ми скъсява живота,

Моля помогнете!!!

И при мен е така ! Mоята е 2.0 DTI - 2001г. и сега сутрин върти повече от необходимото , но когато захладнее си е ОК . И аз не мога да си го обесня :blink:

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

МОЯТА СЪЩО Е 2000 DTI 2001Г. ПРОБЛЕМА МИ Е СЪЩИЯ . НЯКОЛКО ПЪТИ ,ОБАЧЕ СЕ ВКЛЮЧИ ПОДГРЯВАНЕТО , И ТО ПРИ ВЪНШНА ТЕМПЕРАТУРА 28 ГРАДУСА , И ЕСТЕСТВЕНО ПАЛИ ОТ ЧЕТВАРТ . ГОВОРИХ С ДОСТА ХОРА ,НЯКОИ КАЗВАТ , ЧЕ ВИНАГИ ТРЯБВА ДА ПОДГРЯВА , КОГАТО ДВИГАТЕЛА Е СТУДЕН , ДРУГИ КАЗВАТ , ЧЕ ТРЯБВА ДА ПОДГРЯВА , КОГАТО ВЪНШНАТА ТЕМПЕРАТУРА Е ПОД 5 ГР . Т.Е НЕ ЗНАМ ДАЛИ ПРОБЛЕМА Е В СИСТЕМАТА ЗА ПОДГРЯВАНЕ ИЛИ В САМИЯ МОТОР . А ТИ КАТО Я ВЗЕМА КОЛАТА МИНАЛОТО ЛЯТО ВКЛЮЧВАШЕ ЛИ СЕ ПОДГРЯВАНЕТО

Прочети правилата !!! - писането с главни букви е забранено !!!

Редактирано от Duke_BG

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Здравейте, мислех, че няма хора с моя проблем защото дълго време не се зве участие в тази тема.

Лятото когато взех колата не ми се включваше подгряването.

Сложиха ми клапани на нафтата - и това не спаси полужението

Казаха ми че може мотора да е взел да се сдухва, и ако компресията е ниска - можело да е от това проблема.

Искам да питам колко е нормалната компресия за тази кола???Четох в чужд форум че Зафирите имали този проблем и лесно се оправял с подмяна на маркучи /много се пукали/ но това не съм пробвала. Предложиха ми копче за изкуствено подгряване - не ми се иска.

Та ако сте наясно каква трябва да е компресията, моля споделете ...

и ако някои междувременно е открил решението на загатката, моля да сподели ...

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Моля помогнете!!!

Здравеите , аз карам Vectra 2.0 DTI 2001г. и имам същия проблем , но забелязах 4е компа пуска подгряване на свештите при max t=15*C . Успех

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Здравеите , аз карам Vectra 2.0 DTI 2001г. и имам същия проблем , но забелязах 4е компа пуска подгряване на свештите при max t=15*C . Успех

Здравейте колеги, нов член на клуба съм не и не толкоз нов Опелджия.Миналото лято смених прекрасната си Астра седан 1,7 чист дизел лесна сигурна и евтина за подръжка, за което още съжалявам.Новата придобивка Векра Б 2000Д мечта и радост за всеки Опелджия. Мечтата се сбъдна, радоста трая до първите есенни студени утрини и след престои повече от два часа.. С две думи - при студено трудно пали, с много въртене и неизгорели газове. Взети меерки: Подмяна на горивен филтър, пасивни и активни ел. клапани на всички възможни горивопроводи вкл. и на печката. Не ще ! Измерване на компресията , горивни добавки , същият ефект.Консултации, съмнения в някякъв датчик за изпреварването. Накрая Маистора заключи:"Тази кола на толкоз х. километри не може малко да не е разтегнала верига" Не съм много вещ но слад минимално коригиране на изпреварването двигателя промени звука и мощността си не го интересува колко минуси е температурата сутрин и ме е срам да кажа колко икономично работи. Ще се радвам ако моя опит бъде в полза. А Вектрата когато няма проблеми е наистина прекрасна кола.

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Здравей!

Скоро си купих Вектра С дизел 2.0 ДТИ /май месец/. И аз също нямах проблеми с паленето през лятото. Подгрева на свещите не се включваше.

Едва когато паднаха температурите под 10 градуса запачна малко по-трудно да пали. Подгрева започва около нула до 2 градуса, в зависимост дали съм я карал вечерта и тогава вече пали безпроблемно.

Зачетох се дали това е нормално в ръководството за ремонт. И наистина подгрева работи при такава температура, но препоръчват при студено време /? градуса/ и топло време /? градуса / да се натиска до долу педала на газта. Експериментирах тогава в интервала от 10 градуса до 1 градус, когато не се включва подгрева на свещите и двигателя палеше безпроблемно.

Мисля, че това е решението и двигателя е изправен, но технологично се нужда е от тази помощ с газта. От гледна точка на физиката на процесите в двигателя това е допълнително подаване на гориво за увеличаване налягането на впръснатото гориво за подобро възпламеняване и нормална работа при запускане на двигателя.

Пробвайте и ще забравите този проблем с паленето при тези температури. Успех!

Редактирано от dipivo

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Здравей!

Скоро си купих Вектра С дизел 2.0 ДТИ /май месец/. И аз също нямах проблеми с паленето през лятото. Подгрева на свещите не се включваше.

Едва когато паднаха температурите под 10 градуса запачна малко по-трудно да пали. Подгрева започва около нула до 2 градуса, в зависимост дали съм я карал вечерта и тогава вече пали безпроблемно.

Зачетох се дали това е нормално в ръководството за ремонт. И наистина подгрева работи при такава температура, но препоръчват при студено време /? градуса/ и топло време /? градуса / да се натиска до долу педала на газта. Експериментирах тогава в интервала от 10 градуса до 1 градус, когато не се включва подгрева на свещите и двигателя палеше безпроблемно.

Мисля, че това е решението и двигателя е изправен, но технологично се нужда е от тази помощ с газта. От гледна точка на физиката на процесите в двигателя това е допълнително подаване на гориво за увеличаване налягането на впръснатото гориво за подобро възпламеняване и нормална работа при запускане на двигателя.

Пробвайте и ще забравите този проблем с паленето при тези температури. Успех!

аз съм с векра В Y20DTH при мен подгрева се включва пти температури под 15 градуса ( при положение че не е палена поне 12 часа защото доколкото разбрах подгрева не следи външната температура а температурата на горивото или антифриза ( не знам тчно какво но ако двигателя е угасен примерно преди 4 часа не винаги включва подгрева) но това с педала ми е много интересно - тези педали са електронни и може това да е нещо като принудително пускане на подгрева.

но все пак не ми се струва добре да се изрязва дизела докато е студен - няма добро смазване на турбото ??

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Здравейте колеги,

Искам да споделя и аз какви проблеми имах и в момента ги имам отново.

Ще започна от начало - Миналата година Април си купих Вектра Б. Мислех, че подгряването е прецакано, но после разбрах, че тази кола подгрява само когато е студено. Когато не се включваше подгряването палеше с малко повече въртене. След това реших да я паля с натиснат педал на газта и след 10 пъти палене с газ всичко се обърка. Колата взе да пали много трудно и когато я запаля светваше ЧЕКА и не можеше да вдига повече от 2000 об. Ходих при един "майстор" който да ми направи диагностика. Каза ми че пробема бил в ЕГР клапан и в помпата. Смени ЕГР клапана (385 лв) но в колата няма никаква промяна - пак свети чека, пали трудно и не иска да върви. Върнах се при него, като най-учтиво му обясних, че няма промяна. Той започна да ме обижда и да ми казва, че не е негов проблем, че помпата ми се е прецакала. Освен това съм бил неграмотен и малоумник, че не съм го разбрал правилно. Както и да е. След това един познат ме прати в сервиз на негов познат, който свали помпата и каза, че всичко е наред. Сложи я на колата и всичко се оправи. Проблема бил дошъл от това, че съм я бил палил с натисната газ. Всичко беше ОК, до преди 2 седмици. Ставам аз сутринта, защото трябваше да пътувам до София, качвам се в колата,въртя и НЯМА палене. Отидох с колата на баща ми. Върнах се и пак същата работа. Няколко пъти изтощавах акумулатора от въртене. Дойде майстор с лаптоп, който установи, че проблема е в някакъв клапан на помпата, който не пуска гориво. Закарахме му колата. Той е свалил помпата и я е изпратил на ремонт. Да обаче помпата се оказва здрава. Качва я пак запалва колата. Тя работи 30 мин и след това няма палене. Каза ми, че проблема е в компютъра на помпата, който бил заминал. Майстора намери друга помпа със същия номер 011, вчера отивам, колата пали плащам и всичко ОК. Също така каза, че ми е сменил и маркучите от дюзите и ми е сложил клапан за обратната нафта ако не се лъжа. Днес обаче отивам в гаража, въртя и отново не иска да запали. Този път поне излиза пушек от ауспуха и дава знаци, че иска да запали, но не може да взриви.

Моля Ви ако някой е имал подобен проблем да сподели дали и как го е решил. Просто не знам дали колата ще може да запали. Другият вариант е ако не иска да пали да я продам по-евтино, поне да си върна някаква част от парите, че ми излезе да не ви казвам каква сума.

Благодаря на отзовалите се.

P.S. Колата е Вектра Б X20DTH 2000 година.

Редактирано от juventus_tifoz

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

А проверихте ли свещите,релето и жиците? За да не иска да запали след ремонт на помпата и смяна на ЕГР-а може би имаш някакъв проблем с тези неща? Също така имат и предпазител от 60А някъде около релето и акумолатора!

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
А проверихте ли свещите,релето и жиците? За да не иска да запали след ремонт на помпата и смяна на ЕГР-а може би имаш някакъв проблем с тези неща? Също така имат и предпазител от 60А някъде около релето и акумолатора!

Доколкото знам свещите не играят роля, защото като е топло въобще не подгрява. Честно да ти кажа, от тази кола нищо не разбирам. Обадих му се на майстора и му казах, че не иска да запали. Той ми каза, че ако я дръпна със сигурност ще запали И така стана. Обаче мога ли всеки ден да я дърпам? Каза, че може би идва това от обратната нафта. Ще пробвам утре как пали и ще видим. Ако пали трудно, ще му я закарам пак.

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колега няма значение, че е топло все пак при първо палене за малко но пак подгрява, и аз не съм спец по дизелите но от училище и за обща практика доста работи знам за дизелите, но все пак да каже и някой друг колега с по голям опит с дизелите. И относни дизелната кола не се препоръчва да се пали на бутане или дърпане защото ще боли глава.

Поздрави :th_up:

Редактирано от bili4652

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

За колегата juventus_tifoz пробвай да оставиш колата под наклон.Предницата да е по ниско от задницата за да не се върне горивото в резервоара.И аз имам вектра с такъв мотор и всичките неща,които са се изписали по горе съм ги минал.Тва им е запазена марка явно.По въпроса с дърпането-няма какво да стане толкова,защото има верига,ама въпрки това не е желателно.За сега съм я закрепеил и нямам проблем със сутришното палене.На -20гр. запали от първия път.Направил съм си един извод от всичко изчетено до сега.Всеки като мен си взема кола и отначало няма никакви проблеми,но я кара 1 година и всичко се променя.Дизеловата помпа и по точно механичната и част е много капризна от към нафта.Поради тази причина от както имах проблеми карам само с добавки/STP и TDA/STP-то е много силно и чисти много добре помпата,TDA слагам на всяко зареждане.

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
За колегата juventus_tifoz пробвай да оставиш колата под наклон.Предницата да е по ниско от задницата за да не се върне горивото в резервоара.И аз имам вектра с такъв мотор и всичките неща,които са се изписали по горе съм ги минал.Тва им е запазена марка явно.По въпроса с дърпането-няма какво да стане толкова,защото има верига,ама въпрки това не е желателно.За сега съм я закрепеил и нямам проблем със сутришното палене.На -20гр. запали от първия път.Направил съм си един извод от всичко изчетено до сега.Всеки като мен си взема кола и отначало няма никакви проблеми,но я кара 1 година и всичко се променя.Дизеловата помпа и по точно механичната и част е много капризна от към нафта.Поради тази причина от както имах проблеми карам само с добавки/STP и TDA/STP-то е много силно и чисти много добре помпата,TDA слагам на всяко зареждане.

Да ти кажа вчера не я вкарах в гаража за да може днес, ако не запали, да я бутна. Бях я оставил в наклон - както каза ти предницата по-ниско от задницата и запали веднага :super: Чудя се тази вечер да я вкарам в гаража и утре пак да пробвам. Но това за предницата да е по-ниско не го знаех. Благодаря :th_up:

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Гарантирам,че пак ще запалиш ако я оставиш в същото положение.

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

дюзите на този мотор не са

ли под капака на клапаните ако е така имаше някакви оплатнители които се скпват и се явява сащия проблем но и маслото вдига нивото си и намирисва на нафта успех сас отсраняването на проблема :th_up:

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
дюзите на този мотор не са

ли под капака на клапаните ако е така имаше някакви оплатнители които се скпват и се явява сащия проблем но и маслото вдига нивото си и намирисва на нафта успех сас отсраняването на проблема :th_up:

Нивото на маслото си е същото. А майстора ми каза, че се сваля половината мотор, за да смени помпата. Така че ако е било проблема от това щял е да ги види. Утре пак ще пробвам на равно като е колата как (дали) ще запали и ще пиша. А относно обратната нафта човека сложи и клапан, за да не връща. Ама знам ли?

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Над дюзите има едни О пръстени които прогарят и от там изтърва налягането в системата и поема въздух също и смесва маслото с нафтата и държи високо ниво.Ноо всичко това се проверява много просто.Във всеки БОШ или дизелов сервиз има един уред който точно това проверява.Слага се на един от маркучите по системета и се прави нещо като напомпване на системата до определени барове.Ако има проблем с тези О пръстени веднага ще покаже на уреда.А помпата ако има някакъв проблем по механиката в повечето случай може да се ремонтира без да се сваля.

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

И ето още нещо с което да съм ти от полза.И аз като тебе в началото викам помпа,мотор,дюзи....Няма смисъл да се главоболиш толкова.Ако има нещо на помпата тя умира напълно и никога няма да запалиш.С тези неща аз си реших всички проблеми.С червено е това което съм сложил,а синята стрелка и движението на нафтата.

CdrJA.jpg

Възвратен клапан на входа на горивния филтър-цена 5лв.

S5om0.jpg

Електрически клапан.Има го във всеки сервиз в който слагат газови уредби.Вкючва и изклюва когато палиш и когато гасиш.Слага се на маркуча за връщане за излишното гориво в резервоара.Цена 24лв.

CdY9r.jpg

На този маркуч мисля,че се слага уреда за който писах.Проверката е много бърза и лесна.Цена-може и без пари :biggrin:

Не оставяй майстора да гадае върху мотора ти и да ти взема пари безмислено.Напрви тези неща и чакай явен проблем.

Успех :th_up:

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колега, мерси за инфото. Надявам се като пишем тук, да помогнем и на други колеги. От твоите снимки, аз съм с този клапан, който е на първата снимка. Електрически нямам.

И още нещо ВАЖНО да попитам - ако има някой който са му сменяли помпата колко време кара следващата? Да не би всяка година да трябва да се прави, защото както написах по-горе - миналата година само я свалиха и се оправи, а сега купих друга, защото предишната беше е свършила. Благодаря :biggrin:

Редактирано от juventus_tifoz

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

по принцип не сам специалист ама тези клапани електриеските са за газово и при положение че имаш другия не ти трябват и двата а за гумичките не сам чувал за уред кото през помпата надува налягане на всички дюзи но аз несам експерт но иначе помпата не се сваля с половината мотор ама нали всеки си слага малко от него то става

Редактирано от ficko

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

и дане забравя когато тези така наречени 0 прастени истарват горивото по ситемата изчезва и паленето става трудно

докато се обезваздуши а то става трудно без развита трабичка за нафтата

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Значи...

Два дни колата стоеше в гаража. Отивам днес да я паля. Въртя и пали. НО, пробвам да подам газ ама пак си изгасна. И не иска да запали. Докато не ме дръпнаха и запали веднага. Да няма някакъв датчик прецакан. Или да не би тази работа да се е получила като майстора ми сложи клапана. Защо пали без проблем, после гасне и не иска да запали. Егати каприза. :crazy:

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Помпаа колега.Така мисля аз.

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Помпаа колега.Така мисля аз.

А стига бе! Нали тази е от 5 дни! Старата е в мазето. :blink:

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване