Jump to content
Strawberry Orange Banana Lime Leaf Slate Sky Blueberry Grape Watermelon Chocolate Marble
Strawberry Orange Banana Lime Leaf Slate Sky Blueberry Grape Watermelon Chocolate Marble
zLa7ev

Провиснала тапицерия на тавана

Recommended Posts

Здр колеги опел имат леката болест да им увисва тавана от вътре като някои аирбег.Това става при повечето астрички с лук.Можете ли да ме посаветвате с какво да го залепя да не останат петна по тавана

Редактирано от valio_78

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Разлепи ле се веднъж няма оправяне, защтото плата е с дунапрен отдоло при разляпенето той остава на кората, а провисва само плата. За да ти облекът със същият плат тапицерите взимат 80 - 120лв. Може и сам да го направиш с друг плат или кожа ,като си има някои тънкости - със сигурност колегата Rusin Atanasov би ти дал ценни свети как става.Пусни му лично или изчакаи да пише в темата, а и други са го правили.

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Не си струва да се дават толкова много пари на тапицер.Аз миналата година си претапицирвах тавана на старата ми кола.Вярно - има си играчка но не е много.На мен ми отне 3 дни,но само след работно време.1 вия ден свалих цялата кора която е на тавана(трудното беше изкарването от купето на Вектра А седан).2 рия ден залепих новия плат върху кората и на 3 тия ден го сглобих.Всичките пари които съм изхарчил са 22 лева.

Купих си плат от един магазин,3 четки за боядисване,и 2 кутии(като блажна боя) лепило(но не се сещам как се казваше - в магазина за платове ми го препоръчаха)и малко нерви и се получи много красиво.

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Не си струва да се дават толкова много пари на тапицер.Аз миналата година си претапицирвах тавана на старата ми кола.Вярно - има си играчка но не е много.На мен ми отне 3 дни,но само след работно време.1 вия ден свалих цялата кора която е на тавана(трудното беше изкарването от купето на Вектра А седан).2 рия ден залепих новия плат върху кората и на 3 тия ден го сглобих.Всичките пари които съм изхарчил са 22 лева.

Купих си плат от един магазин,3 четки за боядисване,и 2 кутии(като блажна боя) лепило(но не се сещам как се казваше - в магазина за платове ми го препоръчаха)и малко нерви и се получи много красиво.

Дам така е но Willy имаше предвид, ако не му се занимава с идеята "направи си сам" колко струва. Иначе и двата варианта са решение на проблема.

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Моят таван се беше разлепил частично на две места. Загубих два дни да се мъча да го оправям. С една спринцовка му инжектирах лепило, но стана хептен грозно. Купих си изкуствена кожа от магазин за тапицерия - 2,20 метра. Забравих колко беше ширината. За 80 лева професионален тапицер ми направи тавана и кората зад задните седалки (колата ми е седан). Мисля, че стана много добре. Ако решиш сам да го правиш да знаеш, че е голяма играчка с малко неясен завършек.

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

От къде купи плата къде се намира магазина

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ами аз миналата година го правих това и честно да ти кажа - забравих местоположението на магазина.Само имам спомен че беше някаде из уличките около ЖП гарата.Трябва да отида до там да се поразходя докато го намеря и ще ти кажа.

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Ами аз миналата година го правих това и честно да ти кажа - забравих местоположението на магазина.Само имам спомен че беше някаде из уличките около ЖП гарата.Трябва да отида до там да се поразходя докато го намеря и ще ти кажа.

Да не занимаваме форума ако искаш звъни на 0888985383 дасе разберем.

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

http://www.bgmaps.com/map.aspx?sid=930c28e...mp;initsearch=0

ако ти се занимава върви и се поразходи около линка който съм ти дал.Това се намира под арабската сладкарница

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
http://www.bgmaps.com/map.aspx?sid=930c28e...mp;initsearch=0

ако ти се занимава върви и се поразходи около линка който съм ти дал.Това се намира под арабската сладкарница

Благодаря ще се оправя.

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Благодаря ще се оправя.

здравейте.и аз имам същия проблем с тавана.кажете от каде във Варна да си купя плат и кое е лепилото с което се лепи,защото и на мен не ми се дават 100 лева на някой тапицер за да направи нещо което мога и аз да си го направя

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Здравейте,

ползвах "Прома" и до сега /около година и нещо/ нямам проБлеми с кожата. Може и " Момент", но е по-скъпо.

С уважение,

Русин Атанасов

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

аз още не се наемам да го претапицирам защото найстина крайният резултат не е много ясен но сега лятото интересното е че като се напече тавана от слънцето плата се изпъва и въобще не личи да виси някъде

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колеги здравейте,ето и моето решение на проблема.

Купих си тези джаджи май копчета им казват (използват се по-принцип за захващане на подкалниците).

Ето как става за всеки случай.Първо забодох една игла в тавана,за да премеря дълбочината до ламарината,защото моите копчета се оказаха по-дълги и се наложи да ги режа.След това с една малка отверка направих малка дупка в тавана,набутах копчето в дупката и готово.

aV7DIfA.jpg

PqkcreS.jpg

Резултата го виждате,инвистицята е 3 лева и за не много претенциозни хора като мен решението е екстра.

Поздрави и дано съм бил полезен.

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

колегата rizko1 си го е направил сам на астрата с кожа и доста добре се е получило и мисля това лято и аз да се позаиграя ако искаш питаи и него да ти обясни

станало е като стоково

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

аз тая операцияя свърших преди седмица тавана е на вектра а хечбека платът с дунапрен оригинал 12 лева метъра магазина се намира до китаиски ресторант АЗИЯ Мега текс на трякия лепилото е нещо като прома или поне мирише така 1 кутия 14 кинта малко 4етки курсилин и почваш да твориш аз го напраих за един ден свалянето и лепенето и още 2 дена чаках да изсъхне цените като за моята работа варират от 80-100 кинта а за хечбек с шиби на един комшия са му казали 200 франка а материалите като цена са около 30 тина лева откриите разликите

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Огромни благодарности за умната идея с кабзите за тавана на колегата brizzhas :th_up: И аз го направих,само че намерих по малки и стана добре

14993299522541234766508.jpg :wave::biggrin: :biggrin:

Редактирано от Dildo

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване