Jump to content
Strawberry Orange Banana Lime Leaf Slate Sky Blueberry Grape Watermelon Chocolate Marble
Strawberry Orange Banana Lime Leaf Slate Sky Blueberry Grape Watermelon Chocolate Marble
s7oIch0

проблем в спирачната система отказва абс педала става твурд

Recommended Posts

Здравейте колеги.. имам проблем с спирачките.. много често ми отказва абс.. гася колата паля я и се оправя но след примерно 10 км пак изчезва... освен това.. чувам някакви страни звуци понякога като натисна спирачката.. и примерно ако се движа с малко по голяма скорост и натискам спирачката леко и примерно спирам 200 метра натискам по малко по малко... вече кум края педала става твурд и не спира сеедно не сум натиснал спирачките... ако някои е имал такав проблем да каже от какво може да е .. и междо другото няма вуздох в спирачната система наи малко 5 пути проверявах ..

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Виж накладките,може да са износени.

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

може ли проблема да идва само от задните ? предните ги смених задните... немоа махна джантата :blush: тряя скоба клияса ли са там ... :huh:

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ако си с барабани отзад незнам с какво си де нооо ако си с барабани пробвай като свалиш джантата да чукнеш по барабана няколко пъти отстрани откъм накладките за да се прибереат буталцата на цилиндърчето и после се опитай да вадиш барабана кто го въртиш ако не стане тогава наистина смао скоба мисля че ще ти помогне. Ако си с накладки и цилиндрите са блокирали пръскай с някви препарати и раздвижвай буталата за да извадиш накладките !

Редактирано от h8r

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Ако си с барабани отзад незнам с какво си де нооо ако си с барабани пробвай като свалиш джантата да чукнеш по барабана няколко пъти отстрани откъм накладките за да се прибереат буталцата на цилиндърчето и после се опитай да вадиш барабана кто го въртиш ако не стане тогава наистина смао скоба мисля че ще ти помогне. Ако си с накладки и цилиндрите са блокирали пръскай с някви препарати и раздвижвай буталата за да извадиш накладките !

с дискове сум .. ама то до там не се стига немоа да махна самата джанта :biggrin: мноо гадно е клеясала.. като кажа на някои немоа махна джантата секи се смее вика еися щи покажа мъчи са 2 часа и са отказват :biggrin:

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

джантата се освобождава лесно, без да удряш с чука по гумата... разхлабваш болтовете, ама да останат навити няколко витки, после се засилваш и рязко със спирачката спираш, няма къде да ходи

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

добре джантата ако се изкриви ко прая... мислих тая идея ама тя ако с еразхлаби след спирачката ще почне да хлопа и ще се изкриви.... пак пари за ремонт на джанти няям :huh:

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Малко е рисковано това което те съветва колегата но не би трябвало да се изкриви джантата нали има фланец ли е там както е това дето ти седи лагера вътре и джантата отвора и влиза около него (главина майче беше не съм сигурен). Акой пробвай следното трябва да проработи.По същи начин имах ядове с джантите на едно вито като му сменях пролетта зимните с летните.С чук няма да стане.Поддпри хубаво колата и със крак или шут натисни отгоре джантата рязко я ритни поне така успях аз да ги сваля. То не беше дърпане биене с чук трябва му силен и резък удар това е. За по колтурен начин хъмм иди на някой гумаджия.

Редактирано от h8r

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Малко е рисковано това което те съветва колегата но не би трябвало да се изкриви джантата нали има фланец ли е там както е това дето ти седи лагера вътре и джантата отвора и влиза около него (главина майче беше не съм сигурен). Акой пробвай следното трябва да проработи.По същи начин имах ядове с джантите на едно вито като му сменях пролетта зимните с летните.С чук няма да стане.Поддпри хубаво колата и със крак или шут натисни отгоре джантата рязко я ритни поне така успях аз да ги сваля. То не беше дърпане биене с чук трябва му силен и резък удар това е. За по колтурен начин хъмм иди на някой гумаджия.

тая гума изяде толкова шутове че вече незнам накаде... няма колата подпряна на трупчета и крикове 2-ма ритаме гумата няма мурдане сеедно болчетата са там ... еби му маиката не мурда даже 1 мм .... голям ташак и тжа е само при задните джанти предните никав проблем.. чудя се ако спукам задна гума на путя... не искам да мисля.. :wooow:

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Кви са тия капли бря лелее това си е сериозен проблем. Лети ли са и то опелски ли са ?

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

лети са.. оригинална джанта на калибра... и тоя абс ебахти х*я постояно ми изчезва гася колата паля я има след 10-15 км или след някои рязко спиране или дупка пак изчезва ще му го ....

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

mai nqqq nqkoi da znae shto se ebe tui...

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Охлаби болтовете,вдигни на крик,след което отпусни,ще отлепи тая джанта ;)

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Охлаби болтовете,вдигни на крик,след което отпусни,ще отлепи тая джанта ;)

тва не бях се сетил мерси :) ще пробвам : :OpelClubOnLine:

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Баце земи едно стоманено вьже и с некое друго опелче врьжи тьпата джанта и после газ с другата опеларка :) хахахах

(пенердикулярно разположена на твоята) и нема начин д ане отлепи :) хахахах това беше шегата :) за да те успокоя ще ти кажа пьк,че моя АБС се включва при най-лекото докосване на педала :) хахахах никой не можа да каже датчици ли са или помпата е нещо се прецаква хаххах :) за това БУШОНЯ долу и газ кьм морето :) ххахах Успех :wave::th_up::biggrin:

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колега имах като твоя проблем с махането на гумата, та като отидох на гумаджия, момчето я вдигна на крик, взе една тръба ама бая голяма, застана зад колата и като удари от вътрешната страна 1-2 пъти и гумата си падна, а ударите си бяха бая силнички. Така че действай смело, с очите си видях че става по този начин без проблеми. Успех :flag_opel:

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
джантата се освобождава лесно, без да удряш с чука по гумата... разхлабваш болтовете, ама да останат навити няколко витки, после се засилваш и рязко със спирачката спираш, няма къде да ходи

за да не стават сакатлъци само се раззхлабват болтовете - колкото да излезе малко конуса от джантата но не целия че може да прецакаш резбата

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

За да не стават сакатлъци идваш при мен и ти я свалям,ако си от София и джантите да са си опелски,а не да сте слагали некви с по-малък централен,пиши ми на лично,ако още не си ги свалил.

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
За да не стават сакатлъци идваш при мен и ти я свалям,ако си от София и джантите да са си опелски,а не да сте слагали некви с по-малък централен,пиши ми на лично,ако още не си ги свалил.

от варна сум мои! ... още не мога да я махна тая джанта.. напрао ддз...

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

а това за абс-а пробва ли като му махнеш предпазителя (бушона) дали има разлика (освен че абс-а няма да работи естествено)..?

ПС: тая тема откъм грамотен български език е достойна за бисерите :blink:

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

хаха тои и сега не бачка... хах искам да работи ама тряяя се ходи на сервиз маи няма да стане така :)

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

НАистина според мен е леко отвиваш болтовете и я покараи малко докато освободи а да няма някои заварка бе ,няма как да клеаса толкова много че да неможе да се смъкне !

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Дигаш колата на крик и я подпираш с трупче за по сигурно, разхлабваш болтовете, подпираш друго трупче (желателно е да е правоъгълно) на джантата от вътрешната страна и бой с чука, после превърташ малко гумата и пак така- Успех. Изпробвано е .

А сетих се още нещо, можеш да пръснеш с някакъв спрей против ръжда преди цялата процедура. Относно проблема със спирачките провери си цилиндърчетата дали работят правилно, дали не са клеясали или пълни с фородов прах и да задържат.

Редактирано от valio_78

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

няма какво да гадаете ако ламБата на абс-а светва ходи на диагностика и си запиши грешките които ти е дал компа на АБС-а след това ги напиши тука - 90 % съм сигурен че ще даде релета на помпа

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
няма какво да гадаете ако ламБата на абс-а светва ходи на диагностика и си запиши грешките които ти е дал компа на АБС-а след това ги напиши тука - 90 % съм сигурен че ще даде релета на помпа

мм.. дуке.. как да направя това с компа .. ? как се прави диагностика? не съм правил такова нещо до сега.. :(

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване