Jump to content
Strawberry Orange Banana Lime Leaf Slate Sky Blueberry Grape Watermelon Chocolate Marble
Strawberry Orange Banana Lime Leaf Slate Sky Blueberry Grape Watermelon Chocolate Marble
sparco0

Подобрения на Astra F C20xe

Recommended Posts

Здравейте колеги.Един приятел си купи на скоро въпросната Астра C20xe и ме помоли да пусна тема, защото той няма компютър в тях.Въпросът е какво може да се направи по двигателя да тръгне малко повече.Не говорим за компресори валове и т.н.Става въпрос може ли да се сгъсти малко двг-то.Да се изпили главата.Да се сложат нови сегменти, да се припаснат клапаните, да се сложи чип и генерация?Това нещо възможно ли е ?Дайте съвети какво да направи и къде.Благодаря !

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Отговора е , чип + регулатор за налягане на бензина + повече въздух чрез по голям филтар (Powercap е също добра доработка ) , ако се итнересува приятеля ти от хубав чип на хубава цена може да ми пратиш лично ;) , може да споделиш и какав мотроник е астрата , ако е 2.5 с хубав чип и дюзи от 2.8 + регулатор ще тръгне значително астричката , Поздрави :beer:

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Това всичкото с труд колко пари ще излезе?? А за тази схема с новите сегменти ако е изновен мотора??На него точно това му е целта.С някави таквива по елементарни доработки.

Редактирано от sparco0

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

доста работи могат да се пипнат и да се разчовъркат..,особенно свързани с дишането на колата.. мощността може и да не се вдигне много (за повече мощност.. трябва да приготви доста парички)..,но могат да се подобрят други показатели който са важен фактор в начинанието на твоя приятел. Много е важно да кажеш кой мотроник е.. ,защото както е споменато горе може да се сменят Дюзи.. Аз ще добавя..,че може да се смени и Маховика..: например ако е м2.8 ( тя е с тежкия маховик) може да се сложи сравнително по-лекия от М2.5

Според мен .. Първо: трябва да се направи цялостна ревизия на колата.. да се прегледа Двигателя (компресия .. и подобни неща) Спирачките !! кое какво е за смяна да се смени ! Най-добре преди да започне да човърка двигателя да се увери, че той работи перфектно.. за да има по-добри резултати.. и... и...

п.с Аз не съм от хората с голям опит.. (или пък въопще опит),но съм чел доста и доста от хората с голям опит са ми обяснявали и разказвали на дълго и широко за доста неща (все в тази насока) с това искам да кажа, че не го казвам с моя глас и по никакъв начин не казвам, че това е така.. Просто давам мнение по темата :)

Редактирано от Globe

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Мотроника е 2.5.То е ясно ще голяма мощност трябват много пари.Малко само да се оптимизира колата.

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

"На него точно това му е целта.С някави таквива по елементарни доработки."

сядайте и четете тогава .. така на готово едва ли някой ше ви каже нещо :)

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

То е измислено няма кво да го мислите иска четене и най-вече мангизи защото всичко малко или много е пари а без тях нищо не става.

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

ми не съм сагласен да ти кажа .. мойта пернишката астра се засилваше доста а и бех купил един поуар кап за 70лв ,което са като се замислия не съм много сигурен дали е + пред СФИ кутията ..

само 2 жокера щи дам за сега .. 1во .. не правете генерация по голяма от 55 .. и .. не сгъставяйте мотора ..

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ревизия на мотора ако трябва + кабели, свещи, палец, капчка....датчици...сонда....

Power cap

Олекотете маховика

Реголатор на горивото

Дюзи - 241 кубика

Филтър K&N панелен + извеждане на тръба към кутията с по- голям диаметър.

Генерация с колене и проходни гърнета

Електроника

Хубави гуми!

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

да тия работи са доста добри мен ми остана само повер-а и диузите на са много голям проблем зендер от какво стават

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
да тия работи са доста добри мен ми остана само повер-а и диузите на са много голям проблем зендер от какво стават

Ако си с 2.5 М са ти 214 кубика и ги смени с 241 кубикови от 2.8 М сини на цвят!

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Ако си с 2.5 М са ти 214 кубика и ги смени с 241 кубикови от 2.8 М сини на цвят!

Интересно ми е на x20xeв колко cc са ?

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колега 'Harry^racinG' можеш ли да обясниш само защо да не се сгъстява мотора че сега точно такава интервенция мисля да правя и ми е интересно за причината на твоето изказване? Благодаря предварително

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

щото и той незнае(нищо лично).Как няма да я сгасти то това е парвото нещо което се прави при стругаря + полиране+увеличаване на портовете.то само от тези работи при стругаря колата се усеща как по леко варви,пьк ако има и генерация пауар кьп филтьр с преграда да се предпазва от темп на мотора и едно чипче ето ти един хубав мотор с малко пари.а за нещо по сериозно си трябват парички хич да не е :)

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Интересно ми е на x20xeв колко cc са ?

245 :)

и защо ви беше да изкопвате тая стара тема?

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Колега 'Harry^racinG' можеш ли да обясниш само защо да не се сгъстява мотора че сега точно такава интервенция мисля да правя и ми е интересно за причината на твоето изказване? Благодаря предварително

Портвай на богато згъстяваи и накрая "ше се пипнеш за очите" и ше има "абе тая кола що неще да мръдне"

Филма с "рязането" и "згъстяването" сме го гледали ... ЕКФЕТ : ОТРИЦАТЕЛЕН ! не се занимаваи с глупости МЕРАК С ПАРИ СЕ ГАСИ хората са го казали ... както са ти казали колегите по нагоре чип,дюзи,регулатор и гърнета това са сравнително евтините неща за този мотор. Ако вече си достигнал тази "фаза" и искаш ОЩЕ вървеж (а ти предполагам искаш) събираи пари за валове и тн (и пак ако стигнеш до там си помисли какво очакваш и дали си струва ... )

Пп. Поздрави и успех с проекта

Редактирано от xixoxaxo

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване