Jump to content
Strawberry Orange Banana Lime Leaf Slate Sky Blueberry Grape Watermelon Chocolate Marble
Strawberry Orange Banana Lime Leaf Slate Sky Blueberry Grape Watermelon Chocolate Marble
jenkarchee

Покупка на кола - Дизел

Recommended Posts

е да де тя беше само показно :th_up::th_up: пример

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

http://www.cars.bg/u787176

http://nfs.mobile.bg/pcgi/mobile.cgi?topme...mp;slink=7ure00

Редактирано от pitbula74

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

С тия старомодни и газифицирани мотори да не се наложи човека да я бута на някой баир, пък и тая газ според мен е по скоро не да кара кола а да си вариш чорба на котлона.

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Да ти кажа честно,и аз съм против газта.Имах пежо 309,2 години го карах на бензин и нямах никакви проблеми.След като му сложих газ и се хванах за главата.

Първо му издъхна помпата,че не се кара на бензин,понеже е потапяща.После колата взе да загрява много.За 1 година 3 пъти ми издухваше гарнитурата на главата,и накрая взе та се запали от ГАЗТА.Цялата изгоря като факла,добре че нямаше хора вътре в същото време.И от тогава или само на бензин,или както съм сега ДИЗЕЛ.От както съм се качил на дизелова кола,за друга не искам и да чуя.

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
С тия старомодни и газифицирани мотори да не се наложи човека да я бута на някой баир, пък и тая газ според мен е по скоро не да кара кола а да си вариш чорба на котлона.

Ако хората с гледали само от твоята камбанария до сега нямаше да открият и двигателя с вътрешно горене... щяха да си топлят телесата из пещерите на огъня...

Да ти кажа честно,и аз съм против газта.Имах пежо 309,2 години го карах на бензин и нямах никакви проблеми.След като му сложих газ и се хванах за главата.

Първо му издъхна помпата,че не се кара на бензин,понеже е потапяща.После колата взе да загрява много.За 1 година 3 пъти ми издухваше гарнитурата на главата,и накрая взе та се запали от ГАЗТА.Цялата изгоря като факла,добре че нямаше хора вътре в същото време.И от тогава или само на бензин,или както съм сега ДИЗЕЛ.От както съм се качил на дизелова кола,за друга не искам и да чуя.

Обикновено, както всяко нещо, не се ли направи добре, не се ли потдържа добре - гори.

Другото - говорим за Пежо, а това е нещо специално. Тази марка изисква деликатно и редовно водене на ходжа, имам, поп и тн за да не и се случи нещо лошо...

Абсолютно споделям мнението на beos за екотеците. Но и няма да скрия истината, че моторите от по-старата генерация са по-здрави, елементарни за потдръжка, ефтини и доста по-гъвкави при каране.

Адски непонятно ми е как, примерно, някой пичага на средна възраст с заплата от под 1000 лв извадил от нам си къде едни 3-4000 лв и иска да си купи кола на 5 години, бъкана с екстри и комфорт с данък м/у 5 и 8 лв, която никога да не се разваля и да гори не повече от 3 - 4 лв/100 км...

Отделно:

- споменатите пари са за колата, никой не включва в сметките регистрация, обслужване, евентуални такси и тн...

резултата:

клетника се сдобива със един разсипан от каране, лустросан, прехвален Опел на лъжливи години със салата под капака и почва да налива от пусто в празно, да бърше чело, да пише в форуми и да пръска пари за стягане и тн...

Абе алааанкоулу... разпростирай се според чергата си... вземи си за тия пари една стара и скромна количка дето и баба ти може да я ремонтира и си гледай живота...

Редактирано от Jelqzkov

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Май тук е мястото да спомена за Екотек моторите в частност х14хе. При забравена смяна на масло ,колата измина 18 000 км.с 6000 повече над заложените 12 000 км. за Полусинтетиката с която я карам. И какво да видя ,маслото е на макс,колкото съм налял,да е изгорила около 100-200 грама най-много.Отидох да си взема отново масло и там дори направиха проба.Взеха от прясното масло ,което беше останало за доливане ,и от двигателя. На чувствителност уреда показа края на жълтата скала,малко преди червената. Ако някой не вярва аз направих снимки.Имайте предвид че Астрата се кара от жена ми и минава 25 000 годишно. Има я от 4 години. Затова когато чуя някой да ми говори за Екотеците с клишета,чул недочул,просто си взимам кафето и сядам на друга маса.Ние Българите сме най-големите знаещи и можещи в целия свят.Разбираме от всичко и можем всичко. Затова сме на тоя хал. Да не говорим че колите ни са Н-та степен употребявани и после ние със събраните за 1-2 години парички тръгваме по автокъщите в търсенето на "новата" запазена,не горяща масло,икономична кола. И като се натресем на някой Опел,Форд,Фолксваген и т.н дето да гори масло ,почваме "Ми те Фордовете....Опелите ......и т.н са такива,онакива".

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Здравейте нов съм в този форум и за да не отварям нова тема,реших да пиша в тази.Събирам мнения за астра G ,колата ще се ползва за семейна и в повечето време ще я кара жена ми .До този момент караме голф 3 1,4 моно,но е с две врати и ни писна да ставаме и вдигаме седалките да седне някой.За това реших да търсим друг автомобил.Кажете си мнението за въпросната астра G,с кой мотор да търся ,страдат ли от корозия като предшественика си?На мен лично ми допадна модела който е с мотор 1,6 моноинжекция,но очаквам и вашите предложения.

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване