Jump to content
Strawberry Orange Banana Lime Leaf Slate Sky Blueberry Grape Watermelon Chocolate Marble
Strawberry Orange Banana Lime Leaf Slate Sky Blueberry Grape Watermelon Chocolate Marble
jenkarchee

Покупка на кола - Дизел

Recommended Posts

Ами то при мен се вижда колко горе долу ми е средния 5.5. - 6 за смесен, като карам в Бургас и рядко съм в задръстване или нещо подобно.

Със сигурност обаче на 2.0 мотора разхода е с едни 05 до литър по-малко. Прав си че от кола до кола има значение но наблюденията ми върху Вектра Ц и Б с този мотор, а и отскоро имаме и една Астра Г са все такива.

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ще тарся нещо по запазено и ще приема съвета ти за 2.0 dti :)

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Здравейте колеги,бях забравил за тази тема и да спомена за колата която купих :) Та по стечение на обстоятелствата в "далечната" 2009 не си купих Опел Астра,ами взех БМВ Е46 320д (всъщност това беше и колата,която исках,но ме притесняваха последващите разходи по нея). Сега трябва да си купувам някаква друга по-малка кола и се колебая м/у Сеат Ибиза 1.4 75к.с. и Шкода Фелиция 1.3 54 к.с. И двете коли ще се карат на газ.Ако може си кажете мнението за тях като ме интересува разход,здравина на окачването. Извинявам се,че питам във вашия форум,тъй като не присъства нито една от марките,за които питам,но просто по случайност чичо гугъл ме доведе тук :) и прочетох темата с носталгия :blush: Та си викам дай да питам и без тва вече съм тук.Поздрави!

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Здравейте,Колеги.Дойде времето,да заменя служилата ми вярно 7 години корсичка с друга колица.Естествено марката е Опел:)Иска ми се да покарам Астра Г 1999-2000 г.Тъй като до сега все съм карал малки коли,тази искам задължително да е Комби,за да е удобна семейна кола.Другото условие е да я купя директно с газова уредба,тъй като така или инъче ще слагам,а по добре да я купя готова.Посъветваха ме да търся мотора 1,6-100к.с.,който както казаха,бил горе долу икономичен откъм разход гориво,и влиза в малкия данък.Тъй като несъм никак голям разбирач,така да се каже,моля да ме посъветвате,на какво да обърна внимание,като търся из автокъщите и обявите.Общо взето знам че искам Астра Г 1999-2000г,Комби с газово,и това е.Не съм съзтезател,не търся скорост,а комфорт и приличен разход на гориво и поддръжка на семейна колица.На останалото ще разчитам на съветите Ви!Благодаря ви искренно и Поздрави!!

Редактирано от astra 2000

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Насочи се към моделите направени 2001-ва година с моторен индекс Z16XE Пише го в документите като номер на двигателя и първите 5 знака са кода на мотора! Има модификация на този мотор, който е 106 коня и влиза в големият данък. Останалото е ясно и са ти го казали добре! Има модели с код на мотора X16XEL за който се носи слава, че горят масло и то много, особено колата ако не е поддържана преди това и не са и сменяни консумативите често - каквато е практиката при колите внос от Италия ... По принцип е хубаво да търсиш кола без газова уредба и сам да избереш каква да се сложи, защото колата ще е на много по-малко километри. А и изборът за добра и запазена кола ти се ограничава много ако я търсиш по признака - налична АГУ...

click-me.gif тук ще намериш повече за означенията на моторите и с каква мощност са!

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

ами съветват ме да обърна внимание на 1,6 моно 75 к.с.,ако търся икономичен разход.Вие как мислите....не е ли малък този мотор за комби....?

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

За да не започваме за 100-тен път темата относно X16SZR (75к.с.) и неговите "достойнства", ще ти напиша само: послушай Beos!

Редактирано от gena_bs

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Мотора не е малък за това купе :) Щом го слагат фабрично .. Проблем е когато включиш климатик - навярно ще искаш да имаш такъв в по-новата кола. Няма да му е достатъчна мощността тогава да изпревариш междуградски автобус "Чавдар" ..

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Най-добрия вариант според мен Италианка с читав X16Xel/Z16xe (16V, 100 коня), или краен вариант Z16SE (пълна инжекция, 84 коня), а тоя X16SZR (моното) може ако ще я караш основно градско... Като разход X16SZR и X16XEL/Z16XE са почти идентични, а разликата в динамиката е осезаема :newsm05_41:

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Z16XE не е ли "голямия данък"?

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Z16XEP отзад на капака пише TWINPORT те са 106 коня!

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

здравейте колеги, понеже от известно време ми се върти в главата идеята да сменям колата сиреч Вектрата Б Караван / 1,8 16 в 115 кс 97 г. / , не защото е нещо лоша или пък ми създава проблеми, но искам нещо по новичко, все пак сме вече 2012 г. Та сега се чудя за Астра Г 2004-2005 г. , но конкретно се запалих по 1,7 CDTI 80 кс. обаче искам да е комби имам 2 деца и ми трябва повечко место, пък и аз по принцип харесвам комбито.

Някой от вас дали има впечатления от такава Астра с този мотор? като вървене, разход градско и извън, проблемни ли са?

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Първо понеже в темата се говореше за X16XEL

Преди седмица се прибирах със Зафира с този мотор от Италия. 1900 км каране без скоростта да слиза под 100. Колата беше с багаж почти до тавана и 4-ма души.

Освен това имах възможност и да я разтъпча градско. Много приятни скорости, предполагам и на Астрата са такива. Къси и съответно колата е повратлива и пъргава.

Интересното беше по магистралите. При скорост около 120/30 оборотомера дооста се доближаваше до 4-ката. Което си е натоварване но пък разхода беше задоволителен. 8/100 бензин с включен климатик. В българия си изпреварвах спокойно на 5-та.

А като разход на масло за тия километри изгори около 300 грама.

Този мотор за който говори колегата ss_julio не е ли комънрейл? Малко съм резервиран към тях.

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

колеги какво мислите за ASTRA G x 17 tdl струва ми се че това е малкото зло, на дизелите за ASTRA G единствено че по разходен в градски условия ,но за за сметка на това е ограничен на електроника ,

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Разликата между двата е по-малка мощност за дтл-а, по-голям разход пак за него, по-трудно палене зимата пак-той единственото предимство е много по-тих мотор. Проблеми големи и с двата двигателя съм нямал, но пъргавината на японеца в града е осезаема, извън града според зависи дтл-а понася по-високи скорости японеца му пише в упътването за собственика да не се кара продължително време със скорост по-висока от 140км. Съществена разлика за мен е горивото дтл-а ми даваше среден разход около 6.2, а исузото ми дава 5.3 пак същото каране. Поздрави.

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

да колега разбирам но базата са сравнение на всички дизели и еко кенефите включително ,най вече за проблеми с електороника ,предимно

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Не си правете заключения без обосновки!

ЕКО КЕНЕФИ - НЯМА :)

Има КЕНЕФНА ПОДДРЪЖКА!

Купи си НОВ автомобил с ДИЗЕЛОВ МОТОР ЕКОТЕК и поддържай според производителя и сменяй консумативите както си му е реда, едва ли ще имаш проблем с него!

Проблемите с помпата и електрониката й са както все извесно е от това, че прегрява транзистор или клапана за количеството с времето се скапва!

-Липсата на гориво - каране все на "лампа";

-Наливането на "евтина" нафта от разни източени камиони, трактори и цистерни продадени на 1/2 цена от тарикати;

-Липсата на елементарна навременна подмяна на филтри;

-Обслужване в гаражния сервиз на някой си "голям" майстор който взема тънко - щото се учи на колата ти ..

Проблемни били ЕКОТЕЦИТЕ .. кола взета на "изгодна" цена от Италия карана три пъти повече от колкото показва километража и после искате да изкара поне 200 000км :) е няма как да стане - и не е виновен ЕКОТЕКА .. Ecotec е маркетингов трик с име като V-tech, Zetec ... това, че моделите в носещи името в началото на тази маркетингова стратегия са имали ЕГР клапни и система за рециркулация на газовете не е определящо се за останалите мотор преди и след това! Когато Х16XEL е разработен със система EGR и SAI и излиза с емисия EURO2 лидер в своя клас по екологичност носи фамилното име ECOTEC! В последствие с разбира, че Opel за заложили на лоши материали за цилиндри и сегменти и прословут с горенето на масло изиграва лош имидж на цялата гама мотори и в бъдеще! В момента много хора, които чули - не дочули изказват мнения за това, че това е лош мотор!

Това, че има развитие в моторите, стават все по-мощни, изискват се все повече части за подмяна и обслужване са недолюбвани от повечето собственици купили Опел като кола с евтина поддръжка! Това, че пестят гориво, пестят застраховки, пестят от данъци заради екологичност ( не и в България) не го смятате?!

Прословутият C16NZ и той има ЕГР - вакумен - може би и той е ЕКОТЕК? :)

Спрете да пишете глупости когато не сте наясно с това кое какво е!

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

да колега наистина израза беше доста груб ( това че на мен неми харесва този вид мотори не означава че нямат привърженици, за което искрено се извинявам на всички собственици на този вид двигатели) . ЯВНО всичко с има някакъв недостатък и пюлс и най вече технологичен живот . ДОБРЕ тогава нека така да формирам въпроса , налага се смяна на семейната кола и ви моля да ми погнете при избор на нова такава (astra g ) предложение за disel на този модел ,само да вметна колата ще се използва от жена !!!!! но това за колата от Италия не съм съгласен зависи на какво попаднеш , в момента ползвам кола докарана от АВСТРИЯ славещи се с страшната си подръжка ,но уви това не гаранция !!!!! да и моето мнение е след следсвие на разговори с уж маистори който не се изказват л асково за този тип мотори , и как редовно имат проблеми с тях !!!!

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Е,аз карам кола със ЕКОТЕК бензинов и мога да ти кажа че освен стъпков мотор(а това си е често срещан проблем при повечето мотори)проблем нямам,даже и си монтирах ГИ.На майстори съм спрял отдавна да вярвам.

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колега nurim какво се плашиш от тази електроника то всички нови коли са така, ако искаш без електроника си купи москвич. Една запазена и добре подържана кола не се троши толкова лесно както си мислиш ти. Относно избора за дизелова астра г, търси мотор 2.0 101кс или 2.2 125кс макар че ако намериш и запазена 2.0 82кс също няма да е чак толкова зле, иначе исузу мотора ми се вижда слабичък за това купе.

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Голяма част от майсторите - и то старите плюят всичко ново, защото първо не им разбират, второ им трябва техника с която да четат грешките и разбират и диагностицират съобщенията от компютъра, които датчиците показват. Голяма част не могат да смогнат, други пък нямат желание да учат нови неща и си правят карбураторните мотори, и гледат да наблегнат на ходова част и смяна на консумативи. Така по този начин остават малко свестни майстори, които могат и си ценят труда и когато се наложи да се допитате до тях и ви бъде определена цена бягате към разни самозвани кодочетци, които освен да ви объркат и да ви накарат да купувате излишно части, та дори и да ви успокоят, че няма проблем! Фирмените сервизи също не са вариант, защото там цените си противоречат с цената за части и труд спрямо цената на колата!

По повод покупката на кола за жената на колегата: - Астра Г с 1.6 моно - всичко е евтино и повечето майстори му разбират на този мотор! Ако иска да се предвижва евтино - Обикновена газова уредба е най-удачният вариант за този мотор!

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Подкрепям написаното по-горе мнение.Най-евтиният за поддръжка мотор е моноинжекцията :th_up: .Слагаш обикновенна газова и пей сърце

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

нещо подобни ли имате предвид колег, да изглежда разумно http://www.cars.bg/u827121

Редактирано от nurim

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Да,нещо подобно.Но специално на тази цената е надута много

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване