Jump to content
Strawberry Orange Banana Lime Leaf Slate Sky Blueberry Grape Watermelon Chocolate Marble
Strawberry Orange Banana Lime Leaf Slate Sky Blueberry Grape Watermelon Chocolate Marble
jenkarchee

Покупка на кола - Дизел

Recommended Posts

Здравейте мисля да си вэема Опел Астра 1.7DTI 75 к.с. 2000 или 2001 г. Някой ако энае эа колко пари мога да си вэема такава читава Астра нека да пише.Благодаря ви предварително.

Ами эа около 7 000, а эа екстрите трябва да има поне Бордови компютър,ABS,Ел. Стъкла,Ел. Огледала,Климатик.Общо вэето това са г/д екстрите.

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Здравейте мисля да си вэема Опел Астра 1.7DTI 75 к.с. 2000 или 2001 г. Някой ако энае эа колко пари мога да си вэема такава читава Астра нека да пише.Благодаря ви предварително.

принципно би трябвало от 7000 до 11000 да вървят според екстрите и годината. Защо не кажеш колко е бюджета и да ти кажат хората за толкова пари какво е оптимално.

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз ти препоръчвам за за 9-10к да си вземеш астра бертоне. Няма да сбъркаш.

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

simbon4o

Ами эа около 7 000, а эа екстрите трябва да има поне Бордови компютър,ABS,Ел. Стъкла,Ел. Огледала,Климатик.Общо вэето това са г/д екстрите.

Редактирано от jenkarchee

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

за 7 бона може да се намерят чудесни колички с тези екстри. А ако имаш 7 бона накуп бих ти препоръчал да помислиш направо за нова от магазина. Води се астра класик 2(астра Г) и мисля че още се продава. С новото поколение дизел е и е гаранционна. Вместо да рискуваш да попаднеш на дръгел дето да лапа по 300лв на месец за ремонти ще си изплащаш кола на 0км и ще си е чистак нова. По въпроса с тези дизели 1.7 иначе не съм много чувал какви са що са специално от тия години на астрите, но като купе като цяло има много малко неща които може да се прецакат. А задължително ли е дизел? Защото ако не правиш големи пътешествия би могъл да вземеш нормален бензин и да ти е приятно пъргава колата и с по-евтина поддръжка. Единствено разхода ще е по-голям но си заслужава едно 1.8 16 примерно пък и обикновено бензинките 1.8 са с повечко екстри.

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Няма да вэимам нова, эащото ще ми трябват пари и эа дбраэование.Таэи година ще сьм студент ако ме приемат. :) По вьпроса диэел или бенэин мисля да вэема диэел, эащото е по икономична и ще мога да я карам повече.Нали энаете как са студентите с парите ;) А эа ремонта не се тревожа, эащото няма да я карам аэ на сервиэ.Сега остава само да реша от кьде да си вэема кола.Предлагат ми да ми вкарат от Германия, но не ме устройва искам аэ да си я иэбера.Може би ще вэема от Дупница,ако може ми дайте някакъв съвет.

Редактирано от jenkarchee

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

тогава 1.6 моно с газ, няма да върви изобщо и ще е МНОГО евтина за каране!

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
тогава 1.6 моно с газ, няма да върви изобщо и ще е МНОГО евтина за каране!

да, послушай simbon4o! този двигател го слагат на Астра Г и е много издръжлив и икономичен,става и с обикновенно газово и поддръжката е много много евтина.

дизела си има по-скъпа поддръжка :th_up:

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

От Дупница бягай бързо . Вземи си кола от Германия .За мен избери бензина !! Не се лъжи с дизел. Цената на гаста не може дая достигнеш а пък бензиновите опели са с класи над дизела.

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Темата е стара но...Един приятел имаше 1.7 дти 75 коня на исузу и не беше доволен от двигателя но от всичко др. беше адски доволен.След като скъса ремък и накриви клапани и сменя разпределителен вал я продаде но после съжеляваше ,че си взе сеат ибиза....И аз да бях и аз щях....Така,че си купи бензин аз карам бертоне 1.8 16в и съм студент в Свищов (300км за 40 лв ги вземам с Астрата) и ми харесва разхода и.На саквартиранта ,и момчето което говоря,Ибизата е с 1.4 8 калапана 75 коня и харчи също толкова.Вярно ,че ако тръгна да я настъпвам е др история но като я караш кротко до 120 е перфектно.....Както казаха и колегите Дизел не, Бензин по добре :)

Редактирано от bertone70

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Разбрах, че си студент но ако можеш още някой лев да отделиш и си мисля че вече за 9-10К можеш да си вземеш от по-новите Астри Класик всичките са след 2004г. а дизела е комън рейл и върви прекрасно, харчи около 4-4,5л./100км. на извънградско и то като не съм се ограничавал много, на магистралата 110-140км/ч. а и ще е на по-малко километри.

Макар, че и като моята да вземеш бензин 1,6 16в (Z16XE) пак няма да ти харчи много на извънградско на мен ми дава с включена клима и с нормално каране 6-6,5л./100км а и този двигател не е като първите 1,6 16в за които се говори че пийват повечко масло. Екстрите на моята са АБС, ел.огледала с подгряване, предни ел. стъкла, климатик.

Аз вече две години и 50000км я карам и досега никакви ядове, само консумативи и гориво.

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Макар, че и като моята да вземеш бензин 1,6 16в (Z16XE) пак няма да ти харчи много на извънградско на мен ми дава с включена клима и с нормално каране 6-6,5л./100км а и този двигател не е като първите 1,6 16в за които се говори че пийват повечко масло. Екстрите на моята са АБС, ел.огледала с подгряване, предни ел. стъкла, климатик.

Дам, много добър мотор е това. За жалост държят все още добра цена Астричките с този мотор, защото са по нова годинка, а и хората стават все по запзанати и знаят какво да търсят вече и се допитват до форуми за да не сгрешат в избора си!

Така,че си купи бензин аз карам бертоне 1.8 16в и съм студент в Свищов (300км за 40 лв ги вземам с Астрата) и ми харесва разхода и.

Не ми се смята колко е, но ми се струва доста ... настъпваш здраво май? :)

Аз при осреднена скорост която се движа по този път от около 110-120км/ч правя Варна-Русе-Варна за 50лв.. някъде ..

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Е как ще е много.1.8 литъра 23 литра 40 лв с тях изминавам 300 км.А иначе като ходих до търново от свищов (90 км) отиване и връщане 1 път направих 200 и няколко пъти 180 и глътна около 9-10.Незнам колко е точно Русе от Варна но мисля ,че в 2те посоки ти излиза някаде около 300 км пак,което значи ,че ти прави по голям разход от мен.Ако се бъркам някаде поправи ме :th_up:

Редактирано от bertone70

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Е как ще е много.1.8 литъра 23 литра 40 лв с тях изминавам 300 км.А иначе като ходих до търново от свищов (90 км) отиване и връщане 1 път направих 200 и няколко пъти 180 и глътна около 9-10

Исках да кажа, че настъпваш доста :) ... ама то не се удържа кола като твоята :biggrin:

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Е как ще е много.1.8 литъра 23 литра 40 лв с тях изминавам 300 км.А иначе като ходих до търново от свищов (90 км) отиване и връщане 1 път направих 200 и няколко пъти 180 и глътна около 9-10.Незнам колко е точно Русе от Варна но мисля ,че в 2те посоки ти излиза някаде около 300 км пак,което значи ,че ти прави по голям разход от мен.Ако се бъркам някаде поправи ме :th_up:

какви са тези разходи от 10 извънградко,много ти е тежък крака колега

CDTI-то ми гори 5 извънградско със 110-120 на магистралата,ама 6-та скорост си е друга бира :th_up:

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Здравейте и от мен и ВЕСЕЛА КОЛЕДА на всички.Решил съм да си купувам ОПЕЛ АСТРА 2.2dti-125 коня, но искам да попитам може ли по някакав начин да се разбере какво производство е,защото карах една унгарска и беше под всякаква критика.

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Здравейте и от мен и ВЕСЕЛА КОЛЕДА на всички.Решил съм да си купувам ОПЕЛ АСТРА 2.2dti-125 коня, но искам да попитам може ли по някакав начин да се разбере какво производство е,защото карах една унгарска и беше под всякаква критика.

Да, може по VIN - трябва ти номера на рамата и има програми които могат да ти кажат къде е произведена ...

Ето един тук, дано да ти е полезен .. click-me.gif

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ами един познат има такава и ми хареса,но ще сам благодарен ако ми препорачаш и друг двигател.

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Има 2 причини поради които трябва да си купиш дизел - едната е нафтата да ти е "хубава", другата да търсиш пъргава и съшевременно икономична кола.

Ако нито едно от тези 2 неща не е твоя критерий то си вземи бензинова кола, поради ред причини.

А относнко 2.2 дизел, то ако на мен се налагаше да купувам астра дизел то 1-во и най-важно нямаше да си я купя.

За парите за които купуваш Астрата преспокойно можеш да си вземеш приличен VW или Seat. Дизелови двигатели по-добри в пъти от опеловите. Единствения проблем при тях може да ти е окачването но повярвай ми не е толкова скъпо колкото ти казват.

Ако все пак решението е Астра и точка, мотора според мен е 2.0. В пъти по-икономичен и приятен за каране в града. 2.2 е отвратителен за градско каране. Безкрайни скорости... дотегва ти да сменяш и да ти тресе заради ниски обороти. Никога нямаш удобна скорост, или ще са ти малко оборотите или ще са много. Извън града забравяш за всякакви разумни скорости. Ако си с повече от 2-ма души и недай си боже да имате багажче, забрави да караш под 100 километра на 5-та... то тресене то вибрации... то чудо... Този мотор е за хора които обичат по бързо каране с по-нисък разход на дълги разстояния. И забрави за идеята че 125-те коня на този мотор са толкова. Това е дизелов Опел всеко потдържано VW или Алфа (с по-малко коне от теб) ще ти покажат колко 125 коня ти е колата...

При покупката на 2.0 мотора за още 200 - 300 лв ще оптимизираш работата му и ще се радваш на още повече мощност и още по-нисък разход.

Определено ако днес си купувах кола то нямаше да е 2.2 ДТИ.

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Има 2 причини поради които трябва да си купиш дизел - едната е нафтата да ти е "хубава", другата да търсиш пъргава и съшевременно икономична кола.

Ако нито едно от тези 2 неща не е твоя критерий то си вземи бензинова кола, поради ред причини.

А относнко 2.2 дизел, то ако на мен се налагаше да купувам астра дизел то 1-во и най-важно нямаше да си я купя.

За парите за които купуваш Астрата преспокойно можеш да си вземеш приличен VW или Seat. Дизелови двигатели по-добри в пъти от опеловите. Единствения проблем при тях може да ти е окачването но повярвай ми не е толкова скъпо колкото ти казват.

Ако все пак решението е Астра и точка, мотора според мен е 2.0. В пъти по-икономичен и приятен за каране в града. 2.2 е отвратителен за градско каране. Безкрайни скорости... дотегва ти да сменяш и да ти тресе заради ниски обороти. Никога нямаш удобна скорост, или ще са ти малко оборотите или ще са много. Извън града забравяш за всякакви разумни скорости. Ако си с повече от 2-ма души и недай си боже да имате багажче, забрави да караш под 100 километра на 5-та... то тресене то вибрации... то чудо... Този мотор е за хора които обичат по бързо каране с по-нисък разход на дълги разстояния. И забрави за идеята че 125-те коня на този мотор са толкова. Това е дизелов Опел всеко потдържано VW или Алфа (с по-малко коне от теб) ще ти покажат колко 125 коня ти е колата...

При покупката на 2.0 мотора за още 200 - 300 лв ще оптимизираш работата му и ще се радваш на още повече мощност и още по-нисък разход.

Определено ако днес си купувах кола то нямаше да е 2.2 ДТИ.

Благодаря за информацията колега. Относно карането определено си падам по високи скорости.

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

В такъв случай, ако разхода на гориво не те бърка чак толкова - Вземи астричка но с X20XEV и определено ще останеш доволен.

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ами отностно разхода искам да гори малко и затова се бях спрял на дизел, този мои познат които има Астра 2.2dti каза,че не му гори много градско и е доволен от колата,все пак от кола до кола има разлика и много зависи и от късмета и на каква кола ще попаднеш.

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване