Jump to content
Strawberry Orange Banana Lime Leaf Slate Sky Blueberry Grape Watermelon Chocolate Marble
Strawberry Orange Banana Lime Leaf Slate Sky Blueberry Grape Watermelon Chocolate Marble
Combo CDTI

Проблем с Блаупункт ЦД30

Recommended Posts

Здравейте колеги.Съжалявам,че първото ми мнение е свъзано с проблем,но силно се надявам да имате някакво решение на въпроса. Дадоха ми служебна кола Опел Комбо 2005та,но нямаше никаква музика и реших да си взема нещо и ми изпадна един Блаупункт ЦД30 от Корса Ц. Проблема е следния,като го включа ТИД-а светва и показва радиостанцията,но няма звук и след около 15 секунди ми изписва DISPLAY SAFE,като го загазя и изчакам 5 минути (горе-долу) и филма се повтаря. Имам и кода, но не знам дали въпроса опира до код,а и не мога да вляза в менюто за въвеждане,като задържа AS и бутона за включване. Принципно ми е доста спешно,понеже се уговорих с човека от когото го взех,ако не го подкарам до Събота да му го върна. Очаквам предложения!

Поздрави !

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Здравей! Проблемът е в кода, че не е въведен .. Освен това SAFE друго изписва ли .. числа някакви ? Човекът който ти го е продал не знае ли как да се въведе кода?

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Здравей! Проблемът е в кода, че не е въведен .. Освен това SAFE друго изписва ли .. числа някакви ? Човекът който ти го е продал не знае ли как да се въведе кода?

Изписва ми Display Safe, на Корсата,на която е бил,са го сваляли и слагали многократно и не е имало ядове. Но човека който го разкодира,ми обясни,че шасито на автомобила си познавало касетофона и ако се сложи на друга кола,трябва нещо софтеърно да се бутне,ама аз карам Опел от 1 седмица :( Иначе начина за въвеждане на кода за Блаупукнт,който открих е при подаден контакт и изключено радио,да се задържи бутона АS и след това бутона за пускане,докато изпищи и се покаже ----,но при това ЦД не се получава по този начин. Та идеята ми е,ако има някой,който има устройство за диагностика и е на ясно с функциите му,да ми помогне,пък за другото ще се разберем!

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Незнам колко си го плащал за него. Но си направи сметката ако се наложи някой да ти го разкодира и то не е за без пари дали няма да ти излезе по оферта си вземеш някоя емпетройка за около 100-120 кинта чистак нова и да не се тормозиш .

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Незнам колко си го плащал за него. Но си направи сметката ако се наложи някой да ти го разкодира и то не е за без пари дали няма да ти излезе по оферта си вземеш някоя емпетройка за около 100-120 кинта чистак нова и да не се тормозиш .

Aз кода го имам,трябва ми само човек,който е наясно с тая техника,щото ЦД-то си ме кефи яко и не искам да слагам няква друга музика :dry:

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Проблема е, че радиото е кодирано към дисплея на който е било.Тоест трябва ти дисплея на корсата или твоя дисплей да се кодира на ново към това радио. За целта трябва да се ресетне, като ако нямаш всички необходими кодове ще ти е нужен ВИН-а, ако и него нямаш има опция в Опел да го издирят но ще те друснат. Най-лесно е да идеш от където си го взел и да трампите дисплеите ако е възможно и оргиналния такъв е наличен.

Редактирано от icemann

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Изписва ми Display Safe, на Корсата,на която е бил,са го сваляли и слагали многократно и не е имало ядове. Но човека който го разкодира,ми обясни,че шасито на автомобила си познавало касетофона и ако се сложи на друга кола,трябва нещо софтеърно да се бутне,ама аз карам Опел от 1 седмица :( Иначе начина за въвеждане на кода за Блаупукнт,който открих е при подаден контакт и изключено радио,да се задържи бутона АS и след това бутона за пускане,докато изпищи и се покаже ----,но при това ЦД не се получава по този начин. Та идеята ми е,ако има някой,който има устройство за диагностика и е на ясно с функциите му,да ми помогне,пък за другото ще се разберем!

вече веднъж писах не пишете когато не сте сигурни в нещо , обърквате питащия и може и нещо да развалите.

Проблема е следния , този тип радия се заклячват към дисплея с кода на колата , то самото няма код а взима кода на колата (женят се дисплей и радио и за да използваш едното от двете трябва да ги разведеш RESET) , това става с TECH2 , ако не е направено това има два варианта :

- връщаш радиото в системата и го ресетваш ;

- отваряш четеш думпа и наливаш чист такъв ако имаш

ако имаш още въпроси или нещо не е ясно свънни 0888841314

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Извинявай, но кое от даденото от мен инфо е неточно? Не казвам ли точно същото, че трябва да се ресетне дисплея....

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Извинявай, но кое от даденото от мен инфо е неточно? Не казвам ли точно същото, че трябва да се ресетне дисплея....

не за теб колега а за предния пост.

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Проблема е решен! Огромно благодаря на колегата ПОМАГАЩ !!! :knee: :knee: :knee:

Колеги, не си вкарвайте такъв таралеж в гащите ! :dummy:

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Здравейте! От няколко дни съм с моята Corsa и имам подобен проблем. Дисплеят ми показва часа и температурата, но там, където трябва да се показва името на радиостанцията, която е активна в момента, си стои надписът "Display safe". Иначе радиото си работи. В началото като запаля, изписва кое е радиото и после се сменя с този надпис. Освен това имам проблем с настройването на часовника. Видях от книгата с инструкции /на италиански е, но се разбира/ как се настройва, но и това е възможно само в първите секунди, след като запаля.

Да предупредя, че съм жена и от коли разбирам колкото от мозъчна хирургия- т.е.- николко :)

Та не знам нещо в колата ли не е наред или аз не правя нещо както трябва.

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
На 25.11.2012 г. at 21:15, ПОМАГАЩ написа:

ми телефона ми го има по-нагоре.

От къде си ?

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
На 26.06.2009 г. at 8:25, ПОМАГАЩ написа:

вече веднъж писах не пишете когато не сте сигурни в нещо , обърквате питащия и може и нещо да развалите.

Проблема е следния , този тип радия се заклячват към дисплея с кода на колата , то самото няма код а взима кода на колата (женят се дисплей и радио и за да използваш едното от двете трябва да ги разведеш RESET) , това става с TECH2 , ако не е направено това има два варианта :

- връщаш радиото в системата и го ресетваш ;

- отваряш четеш думпа и наливаш чист такъв ако имаш

ако имаш още въпроси или нещо не е ясно свънни 0888841314

Темата е стара но и аз съм със същия проблем.Ако някои знае да помага.

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване