Jump to content
Strawberry Orange Banana Lime Leaf Slate Sky Blueberry Grape Watermelon Chocolate Marble
Strawberry Orange Banana Lime Leaf Slate Sky Blueberry Grape Watermelon Chocolate Marble
simbon4o

Предпочитана марка зимни гуми на форумци 2008-2009

Марки  

219 гласа

1. 1. Предпочината марка и модел зимна гума?

• Dunlop
      18
    • Goodyear
      25
    • Mishelin
      32
    • Vredestein
      25
    • Continental
      8
    • Pirelli
      6
    • Fulda
      24
    • Bridgestone
      17
    • Kumho
      16
    • Yokohama
      9
    • Kleber
      10
    • Debica
      16
    • Gislaved
      22
    • Lassa
      20
    • Kormoran
      4
    • Uniroyal
      1
    • Nokian
      14
    • Semperit
      2
    • Регенерати
      2
    • Други марки за които не ми стигна анкетата
      18

Recommended Posts

На тези които аз купих (Bridgestone Blizzak LM 30), освен че пише M+S отделно има снежинка, а пък до нея пише и Snow, така че едва ли са за леки зимни условия или всесезонни.

Иначе са произведени преди няколко месеца според DOTA и по-точно в заводите в Испания. Каквото е такова вече съм ги купил и се надявам да са добър избор като се има предвид, че не сме Скандинавска страна :)

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Карам едно GSI и миналата зима си купих 2 зимни Mishelin - ки и то 2-ра употреба за по 30 лв. бройката.Ако щете ми вярвайте тази кола след като и сложих тези гуми отзад - на сняг не успях да я завъртя на ръчна !!!!!!!!!Какво ли не правих не ще и не ще , а повярвайте ми умея ги тея пинизи !Много съм доволен от тях :th_up:

Редактирано от palavnik_84

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ами не ти вярваме! Натегни си ръчната! Аз с 4 такива чисто нови и я въртя та е чудо, така че незнам ти кви ги говориш. С каквито и гуми да си, ако опънеш ръчната с повече от 20-30 км ще занесе по-малко, да не говорим пък на сняг...

Може да ги сложиш тая зима отпред, сигурно няма да може и да завъртиш гуми :biggrin:

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

мхм, нещо ръчната не фаща. Аз съм имал проблеми с ръчната с летните потензи като бяха нови и беше много топло навън. Тогава докато пусна ръчната и влизам пак в пътям ма са 205/50. А зимата ако ще и 165/80 с шипове да туриш ше се завърти доволно.

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

АЗ КАРАМ СЪС МИШЕЛИН ДВЕ ЗИМИ И СЪМ МНОГО ДОВОЛЕН ПО ПРИНЦИП СЪМ ПРИВЪРЖЕНИК НА ЮОКОХАМА И КАРАМ СЪС ТАКИВА АМА СТАВА ЛИ ДУМА ЗА ЗИМНА ГУМА ЗНАМ , ЧЕ МИШЕЛИН Е ГУМАТА ЗА СНЯГ

:2bg:

1Ku21i.jpg

Редактирано от vectra B

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

аз съм с 4 нови НОKIAN и съм доволен.но мисля че VREDSTEiN са номер 1.на първо място са за 2009 г.

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
аз съм с 4 нови НОKIAN и съм доволен.но мисля че VREDSTEiN са номер 1.на първо място са за 2009 г.

номер 1 ма на кого на класирането на товето лично ли или как, или поне в класирането за кой размери е на 1 място обосновавай се

дънлоп и мишлен са марките доказали се като най добри за зимата аз предпочетох DUNLOP WINTER SPORT 3D

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Днес и аз се екипирах с 4 нови зимни гуми :super:

взех Dunlop Winter Response. Първоначално бях тръгнал за Hankook W440, но като отидох в гумаджийницата видях Дънлопа, съсвем малко по-скъп и се спрях на него. По принцип за Дънлоп имам много добро мнение от летните SP30 и като видях тея зимни, не ми трябваше много време да се реша за тях вместо Ханкук-а :)

Ще пиша пак по-натам като ги покарам малко.

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз се сдобих с две такива, като заложих на немските тестове но и дизайна много ми хареса...

Много са мекички, а тази сутрин на кишата в Смолян направо ме разбиха - не мога да ги накарам да превъртят на 2-ра!

Ще чакам по сериозен сняг и ще има много тестове още...

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз за тази зима си взех Fulda Montero 2 и засега съм много доволен от тях.

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

4-ри високоскоростни Pirelli Winter SottoZero 210 ниско-профилни 205/40/17 pi_winter_240_sottozero_ci2_l.jpg

по-добро няма

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

трета зима съм с gislaved nord frost 3.и след падналия тези дни сняг за пореден път се убеждавам в правилния избор. :th_up: страхотна гума,много добро сцепление,перфектно поведение на сняг

Редактирано от vankata_nedel4ev

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз вече втора зима съм с ласса и са перфектни.

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз гласувах за Други марки по 2 причини:

1-вата отзад съмс Pireli P2500 M+S със 6 - 7 мм грайфер 185/65/15 - никак не съм доволен. Чесно казано уж известна марка, то верно че са отзад на Вектра Б и че са теснички малко но, никаква стабилност... просто... отврат... пластмаса отвсякъде... твърди... пързалят се...

2-рата отпред съм с едни мноооого млако известни гуми Dayton. Малко по-скъпи са от Корморан (195/60/15 корморан е около 76-79 лв а 195/65/15 Dayton е 87 лв) но пък са просто перфектни зимни гуми. Държат се невероятно добре на вода, лед, сняг... абе очарован съм просто! Ако някой се колебае какви нискобюджетни гуми да си купи, то това е модела според мен. Много съм доволен!

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

нови наблюдения над ultragrip 7+ goodyear.

Като навън по борд компа стана -7 и пада температурата тая гума почна да копаи по-добре! Явно е много мека с умисъл! Продължавам да мисля че не е за Варненска зима, но за зимна зима както е тия дни във Варна - ОК съгласих се добре е! Колата е кат трактор, минавам от всякъде с леко невъртящи се свободно задни колела(ръчната ми се .... и сега е леко... като полу пусната,ма малко разбира се).

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Kumho KW23 Izen XW Невероятни са при всякакви условия! Размера е 195/55/15 не съм спирал от как е лошо времето много добре се представят и при висока скорост и при спиране и тръгване също.

kumho_tires-kw23-i-zen-xw-235-60-R16.jpg

Новата KW23 Izen XW е снабдена с революционната технология в производството на зимни гуми - триизмерни ламели. Чрез свойството си да се "самозаключват" според състоянието на пътната настилка позволяват на шофьорите да се възползват в максимална степен от възможностите на автомобила независимо от условията. Върху заснежена повърхност те се отварят и спомагат за постигането на по-високо сцепление, а при за движение на сух път триизмерните ламели се затварят и създават блокчета с повишена стабилност, благодарение на което сцеплението с пътя се запазва. Тази иновационна технология осигурява изключителна стабилност и сигурно поведение на пътя дори и при движение с висока скорост.

Оптимизираното разположение на ламелите по блоковете на протектора гарантират отлично представяне при заснежени пътища.

Дизайнът на напречно разположените канали във форма на дъга спомагат за ефективното извеждане на водата, снега и кишата. Така се намалява рискът от аквапланинг и се запазва максимален контрол върху всякаква повърхност.

Формата на централно разположения ръб, ламелите върху него и двупосочните каналчета по дължината му, подобряват показателите при ускорение, внезапно спиране и движение в завой дори и при лоши зимни условия.

При изработката на KW23 Izen XW е използвана технология за контролирано разпределение на силиката в каучука, което допринася значително за запазването на свойствата на сместа при температури значително по-ниски от 0º C.

Източник : www.avtogumi.com

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Втора зима съм с GOODYEAR ULTRAGRIP 7 и мога да кажа, че втора такава гума няма, страхотно се държи на лед, сняг, киша-като малък трактор съм. Гумите са купени миналата зима декември, нямат и цяла зима даже- супер са!

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

това само потвърждава теорията ми че гудиъра е добър за истинска зима! Кумхото между другото е много сходно като шарка. Първата подобна шарка я вкараха от вредщеин, после и континентал я копира леко и после и гудиър и кумхо. Има и една неизвестна марка, май китайска дето копира 1:1 гудиъра и те са с такава. Не е лоша за копане в права посока и дава отлично поведение при спиране и тръгване.

Кумхото ползват по-лятна смеска явно понеже са по-твърди от гудиъра който е най-меката зимна гума която съм пипал. И цвета му е по-черен, явно ползват повече чист каучук. Което не е лошо, ма става само за истинска зима. На варненската не даяни добре. Стените на гудиъра са много тънки, плетката е като на фулдата(по-евтиния гудиър) и стените им са 1:1. Податливи са на кривене и балони - това им го отчитам като единствен минус! Иначе - никъде не засядам, като трактор съм! Влизам и в преспи и въобще... не се замислям много много от къде мога да мина, просто минавам. Ако се кача на пряспата ръгам 2-ра и на полусъединител издрапва.

Моя гудиър е 2-ра година(купих си го за миналата зима нов) и до скоро не го харесвах, понеже не показваше нищо повече от фулдата. Сега като застудя много стана по-добър. На заледено драпа идея по-добре от фулдата!

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Kumho KW23 Izen XW е доста по зимна от Kumho KW17 Izen XW който също съм карал.Предимството на 23 е че сух асфалт не се държи като повечето зимни гуми иработи отлично - има страхотно сцепление.

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ласа !!! Карам такива на астрата НЯМА НИКАКВИ ПРОБЛЕМИ ! на такива места съм влизал чи излизал че... :) На другата кола съм с Мишелин Алпин.. Няма такава излагация..

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Fulda Gravito Krystal

Много добра гума. Тънки и високи, и Корсата направо не спира!

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Впечетление от FULDA KRISTALL MONTERO 3 след тридневните тестове, вече в сериозен сняг...

Карал съм с няколко модела нови зимни гуми - естествено докато са по-новички /дори и DEBICA/ дават огромно предимство пред летни и всесезонни, но миналата зима заложих на SEMPERIT ICE GRIP 3 /това е строго зимна гума 1:1 с GISLAVED NORD FROST 3 но с ново име и отново под шапката на Continental/ - еее тва е друга бира.... за съжаление зима 08-09 нямаше много сняг в Смолянско, но когато го имаше, не съм се чувствал по-сигурен. За 5000км му изядох повече от 2мм от грайфера... :blush:

Тази година реших да взема нещо по европейско /то вече почти не пада сняг/ и взех Fulda-та - страшни показатели на сухо и мокро, добри на снежно, според немците разбира се!

Най-после 40-50см сняг в Смолянско! Непочистени улици, затрупани пътища, врати, абе знаете как е... С всичкият си разум излизам с колата да тествам...и аз да преча на движението... Да ама не!

Неочаквано за мен се оказа че тези гуми на сняг се справят по добре от Семперита, а са по евтини /136лв за Семп. и 109 за Фулдата/ :wooow: Ако не бях се убедил лично, едва ли някой друг щеше да успее! Карах къде ли не! На село тръгнах по един черен път /първа кола/ стръмно, тръгване, спиране, като обърнах да се върна се оказа че маската и радиатора са задръстени със сняг... На връщане стана сеир - групичка хора, които ме гледали нагоре ме спряха, учудени как съм минал и един вика "ма глей кви гуми е турил само", пък другия: "не е от гумите, то си е до майсторлък", взеха да обсъждат и да спорят! Аз мога да кажа само че имам някакъв опит, но в случая 90% от работата беше свършена от гумите...

Сега вече смело мога да ги препоръчам на всички!

Редактирано от ekich

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

FULDA KRISTALL MONTERO 3 - това е гумата :th_up:. Не са ме оставяли никаде, а ми е първа зима като шофьор :row__1560: . Миналата зима беше с нови Семперит (не помня кой модел точно), но се държаха доста зле :angry:. Към фулда-та имам само една забележка - малко по шумни са.

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Гласувах за LASSA защото са наистина добри гуми, и се държат много добре на пътя,независимо от времето :)

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване