Jump to content
Strawberry Orange Banana Lime Leaf Slate Sky Blueberry Grape Watermelon Chocolate Marble
Strawberry Orange Banana Lime Leaf Slate Sky Blueberry Grape Watermelon Chocolate Marble
simbon4o

Предпочитана марка зимни гуми на форумци 2008-2009

Марки  

219 гласа

1. 1. Предпочината марка и модел зимна гума?

• Dunlop
      18
    • Goodyear
      25
    • Mishelin
      32
    • Vredestein
      25
    • Continental
      8
    • Pirelli
      6
    • Fulda
      24
    • Bridgestone
      17
    • Kumho
      16
    • Yokohama
      9
    • Kleber
      10
    • Debica
      16
    • Gislaved
      22
    • Lassa
      20
    • Kormoran
      4
    • Uniroyal
      1
    • Nokian
      14
    • Semperit
      2
    • Регенерати
      2
    • Други марки за които не ми стигна анкетата
      18

Recommended Posts

Нека след гласуването всеки сподели как и защо така е гласувал. Така ще може да си направим изводите и следващата зима да сме по-добре обути :).

Държа да отбележа че възможностите са подредени изключително разбъркано почти ;).

ПС нека първи аз да кажа. Fulda Kristall Montero 2 миналата зима карах с 4 нови такива, тази зима сложих отпред Goodyear UltraGrip7 +, карам на 185/60/15 размер. Впечатленията ми са че гудиъра копа знаг малко по-зле(много малко по-зле), но на лед е по-добър и това е вероятно 2 пъти по-мекия каучук от фулдата(което после ще кажа защо не е добре), доста по-тих е от нея и страничното водене на колата е добро. Борда е като на фулдата все пак са от един концерн излезли - мек и податлив на балони при по-сериозен бой по дупки и кривящ се при по-малък бой. Лошото е че на варненската кишава и топла зима гудиъра заминава бързо и става неугледен. И така като финални думи за мен фулдата си заслужава всеки лев! Само че търсете поне словенско производство че турското е зле. Питайте изрично за производството щото и в цените има разлики. Има и модел с товароподемност 88, обикновените са 84. 88 се предполага че ще е с по-здрав борд и следователно по-държелив на бой.

Редактирано от simbon4o

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Аз искам да си призная, че гласувах от фулда надолу за всички :icon_mrgreen:

и би трябвало да те е срам. Нарочно оставих опцията за да може ако човек симпатизира на повече от една марка да си каже.

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

аз нвзнам на коя марка е наъ добра зимна гума мн е относително зажиси от много неща...

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Гласувах за GISLAVED (ползвам EURO FROST 3), защтото:

+ съотношението цена-качество според мен е доста добро

+ имат доста добро поведение на Сняг, Киша, мокър асфалт

+ за посочения период нито един път не са ме поставяли в неприятна ситуация - поведението е стабилно както в права посока, така и в завой

20060930091800436_winterreifen_gislaved.jpg

- сравнително бързо изхабяване на грайфера при ползване на сух асфалт и още повече при температури над 7-8-10 градуса над нулата

GislavedEuroFrost3.jpg18be5fd43cd7f848169770d132df8d6b500x500.jpg

ПП Повече информация - ТУК

Редактирано от siegfrid

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Мда гиславеда е много добър, лошото е че е малко разпространен из гумаджиите из страната. Но за парите му е перфектен. А за това че е мек и заминава бързо - всяка зимна гума над 7 градуса става на ... просто не са правени за катива температури както и летните не са за под 7 градуса. Конкретно за гиславеда не бих го препоръчал за крайморските зими, ще стане на нищо. Караш ли го на студено обаче и на лед хваща доволно.

Наблюденията ми върху марката са от познати шофьори каращи с него и гумаджии, лично никога не съм карал. А за по-зимна зима има и норд фрост, който е още по-мек, но в БГ няма къде да се кара освен в планината.

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Мда гиславеда е много добър, лошото е че е малко разпространен из гумаджиите из страната. Но за парите му е перфектен. Караш ли го на студено обаче и на лед хваща доволно....

А за по-зимна зима има и норд фрост, който е още по-мек, но в БГ няма къде да се кара освен в планината.

Абсолютно си прав... аз за това си купих Euro Frost - изключително доволен съм, предвид постоянните снеговалежи в София и преходите ми през Петрохан (Стара Планина) към Белоградчишка околия :th_up:

Редактирано от siegfrid

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Лично аз съм много доволен от нокиан-а извънземна гума.Тази година купих корморан и дебица за ГСИ-то, но не знам кога ще ги пробвам.Малката астра я купих с чисто нов зимен Симперит на 4-те колела, и за сега се държи добре на сняг и лед, но не нам как ще е на дъжд и сухо.Кумхото е много мека гума , добре стой , но чисто нова гума се износи тотално за околи 12 000 и то само зимата.Не мисля , че е добра инвестиция.

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Кумхото е много мека гума , добре стой , но чисто нова гума се износи тотално за околи 12 000 и то само зимата.Не мисля , че е добра инвестиция.

И yokohama W.Drive е така, те даже си приличат.

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз карам с нови LASSA на 195x60 R15 и съм доста доволен. На сняг и киша се държи перфектно, на лед може би има какво още да се желае , но на леда каквато и да е гумата трябва много да се внимава.

Безаварийни зимни километри !

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

аз гласувах за Вредещаин защтото карам с такива и съм адски доволен от тях

миналата година карах с кумхо и на утупкан сняг са пълна скръб направо АД :censored:

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Фен съм на Фулда Кристали . На двете мой коли са купувани нови и комплект.

Гумите са ми нови и меки ! Доволен съм много -добре се държат здраво копат не се пързалям , колата не качва дразтично разхода на гориво което говори много за качествения грайфер .

Въобще съм много доволен от Фулда !!

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Още един глас за фулда. Купих ги на старо комплект от kasapa ,карах ги цяло лято и си мислех , че зимата няма да вървят , но за мое голямо учудване мн добре се държат. Като си идвах сега на 5-ти по хемус джипки карат с 70 аз със 100-110 и си усещам колата , че е стабилна.

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Kleber Crystal HP 2 DOT 2008 - размер 195/165/15 - купих ги нови...добре се представят на отъпкан и неотъпкан сняг. Сравнително добре спират...тихи. Минуса поне засега за мен е че не държат колата особенно добре в права линия и понякога "хлъзват" предницата на завой/това при тест с по висока скорост/. Отзад съм с Continental, втора ръка...като се има предвид че са 2005 производство и са последен поне за мен сезон...очарован съм от тази гума..като изключим спирането и...но това го оправдавам че просто вече са аут тези гумички.

Гласувах за Continental-a :)

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Гласувах за Дънлоп, тъй като има голяма конкуренция, а цената им е винаги прилична.

Ако има хора и си търсят гуми за сезона,могат да ми пишат,ще има кажа цени и то добри, колеги ползват от 12-17% отстъпа

Поздрави

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Mishelin Alpin i Fulda Crystal миналата зима бях с Фулдата а тая съм с мишелинките мн съм доволен и от 2-те.

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

мишелинките са хубави наистина ама са много по-скъпи от останалите. А дънлъпа е можеби най-добрата гума за добри пътища без дупки. Супер возия и поведение и много нисък шум.

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

всяка нова гума е хубава ,тва е ясно на всички .. но ако питате за уникални гуми в екстремни условия .. нещата са други ..

мишелин са голяма марка но никой не може да ме убеди че прават по добри гуми от хората който друго осфен сняг не са виждали .. говора за Нокиан ..

воза се с дебика , карам с нокиан и гиславед

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
всяка нова гума е хубава ,тва е ясно на всички .. но ако питате за уникални гуми в екстремни условия .. нещата са други ..

мишелин са голяма марка но никой не може да ме убеди че прават по добри гуми от хората който друго осфен сняг не са виждали .. говора за Нокиан ..

воза се с дебика , карам с нокиан и гиславед

забравяш Vredestein и те са от снежните :)

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Vredestein - Това е за мен зимната гума .. Карах предишната си кола две зими с тях - изключително поведение при спиране, тръгване .. няма спомен точно от модела - но това определи и за в бъдеще такива да търся когато опре въпрос за гуми.

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

карам с 4 броя Дебица Фриго 2...отврат... стават само за 1 сезон миналата година си ги взех бяха ОК ноо тази есен като ги сложих на кал не можех да издрапам,за лед да не говорим...на сняг са добри но не достатъчно... Гласувах за дънлоп и мишлин защото на една от предните ми вектри имах забележете ВСЕСЕЗОННИ дънлопки и никаде ама никаде не съм закъсвал на сняг и лед,а мишлин защото имам отлични впечатления от служебният ми бус...миналата зима бях с летен мишлин с камионна шарка и изкарах сериозния сняг само с 1 закъсване и то защото прекалих с ръчната :eusa_whistle:

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Sava Eskimo :icon_biggrin: и BfGoodrich

Редактирано от boxy

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Малоя креста 220 също са много добри.Вече 3 зима ги търкалям и нямам никакъв проблем.А по принцип Mishelin са най добри.

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

крестата е стар модел на snowtrac на Vredestein затова е добра ;)

Редактирано от simbon4o

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

за мен по добро от мишелин пилот няма...за зимата естествено зимен пилот

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване