Jump to content
Strawberry Orange Banana Lime Leaf Slate Sky Blueberry Grape Watermelon Chocolate Marble
Strawberry Orange Banana Lime Leaf Slate Sky Blueberry Grape Watermelon Chocolate Marble
dipivo

Имобилайзер на Vectra C-Как да въведа Immobilizer Code

Recommended Posts

ЗДРАВЕЙТЕ!

Преди около 20 дни си купих Опел Вектра С 2.0DTH произведена юни 2002 година.

Колата е внос от Италия.Нивото на оборудване ЕЛЕГАНС с борд компютър; климатроник; махагон; плюшен салон и т.н.

Предполагам че има вграден имобилайзер. При запалване на колата не светва пиктограмата за работата му /два сплетени катинара/

с последващота им загасяне. Това ме води до следната мисълта - предполагам имобилайзера е изключен . Имам кода му.

Моля помогнете как да го въведа и да заработи нормално при чека.

Проблеми с ключовете и запалването на колата нямам. С отваряне; затваряне и блокиране на врати също нямам проблеми.

Редактирано от valio_78

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Няма такава лампа на таблото, която да изобразява катинари :) Не знам как и защо си решил, че нещо подобно трябва да светне. Колата ти има оригинално вграден имобилайзер, който няма опция за активиране и деактивиране. Неизправности по имобилайзера се изобразяват от сервизната лампа (кола с ключ по средата). Ако има някакъв проблем в системата на имобилайзера или чиповете на ключовете, тази лампа мига при опит за стартиране на двигателя.

Кодът, който имаш се използва за програмиране на електронни блокове на автомобила (двигател, имобилайзер, дисплей, радио и т.н.) и може да се въвежда с TECH2 или някакъв друг диагностичен софтуер.

Накратко - колата ти работи нормално и всичко е наред.

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Няма такава лампа на таблото, която да изобразява катинари :) Не знам как и защо си решил, че нещо подобно трябва да светне. Колата ти има оригинално вграден имобилайзер, който няма опция за активиране и деактивиране. Неизправности по имобилайзера се изобразяват от сервизната лампа (кола с ключ по средата). Ако има някакъв проблем в системата на имобилайзера или чиповете на ключовете, тази лампа мига при опит за стартиране на двигателя.

Кодът, който имаш се използва за програмиране на електронни блокове на автомобила (двигател, имобилайзер, дисплей, радио и т.н.) и може да се въвежда с TECH2 или някакъв друг диагностичен софтуер.

Колеги като не знаете или нещо сте подучули не пишете глупости , има такъв символ и той се изобразява на малкия дисплей на арматурното табло. Вярно е че трябва TECH2 , но резултата не е сигурен , системата е доста сложна , а именно врузка по CAN-шини между 21-компютъра и един да не работи или да не е от тази система и тя не тръгва . Ако искаш още инфо звънни ми 0888841314

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Колеги като не знаете или нещо сте подучули не пишете глупости , има такъв символ и той се изобразява на малкия дисплей на арматурното табло. Вярно е че трябва TECH2 , но резултата не е сигурен , системата е доста сложна , а именно врузка по CAN-шини между 21-компютъра и един да не работи или да не е от тази система и тя не тръгва . Ако искаш още инфо звънни ми 0888841314

Не бих казал, че Swing е подочул нещо! Колегата казва, че НЯМА ТАКАВА ЛАМПА НА ТАБЛОТО .. и от там тръгва недоразумението и глупости не се пишат!

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Не бих казал, че Swing е подочул нещо! Колегата казва, че НЯМА ТАКАВА ЛАМПА НА ТАБЛОТО .. и от там тръгва недоразумението и глупости не се пишат!

Аман от защитници кое не е глупост цитирам :

Подчертал съм ги и следвайки това мнение клиента отива към друга посока , а съм сигурен че когато свети колата с катинара няма стартер и не пали.Така че колегата има реален проблем , а на него му обясняват как няма "Накратко - колата ти работи нормално и всичко е наред".

Това имам в предвид колега .

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване