Jump to content
Strawberry Orange Banana Lime Leaf Slate Sky Blueberry Grape Watermelon Chocolate Marble
Strawberry Orange Banana Lime Leaf Slate Sky Blueberry Grape Watermelon Chocolate Marble

Recommended Posts

Здравейте.

Преди два месеца купих Opel Astra H. Има алуминиеви джанти на 17.

За съжеление изгубих една капачка на джантите. Кой знае къде мога да купя тези капачи за джантите?

Мерси!

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

http://emk-33.com/shop/advanced_search_res...p;x=17&y=10

Тук има капачки за джанти,но не знам дали ще станат за твоята кола

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Заа гумите ... Има меки , твърди и там средни ... Нз точно как се водят ... Аз имах на Кадета едни полусликове (не че ми трчбват , ами изпаднаха и рещих да се оборудвам с такива ... взех 2 броя на старо ...) Такааа .... Тези сликове се водеха меки и един път да ти превърти гумата – отиват 5000 км ... НО съм се опитвал да я обърна , да недозавие , но седи много яко залепена колата :blink: .... Сега ги дадох на един фр и като слойих другите ... много се разочаровах ... Със сликове едвам лекичко превърта на 1ва , а с тези , които се водчт мищелин спорт нещо си ... въртим до 80 км/ч демек 2ра ... Не преувеличавам ... при първа възмойност пускам клип ... Весела Коледа :wave::biggrin:

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Здравейте колеги!Имам питане за Зафира А какъв е централния отвор и колко трябва да е ЕТ-то?Благодаря!

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Здравейте колеги!Имам питане за Зафира А какъв е централния отвор и колко трябва да е ЕТ-то?Благодаря!

Кажи параметрите на джантата и ще проверим дали пасва на Заф-ка

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Да и аз това забелязах,че за година и половина откакто имам колата тея гуми доста бързо се износиха.Сега и 4-те ми гуми са Дебика 175/70/13 всесезонни (понеже ме мързи да си купувам железни джанти за зимни и всяка зима и лято да си играя да сменям джантите) и съм доволен от тях,а и по-готина стойка има колата с тях

zgIzJ.jpg

RBgY9.jpg

8c3P0.jpg

Колега гумите са ти хубави, и аз имах такива доволен съм! :th_up:

Иначе сега карам с лятни гуми Америка ( Френски ) мн са добри, а зимните са ми Росава ( Украински ако не се лъжа ), а задните зимни са Дебика, страхотни зимни гуми в снега изпреварвам снегорина и си карам пред него без никакви ядове. Джантите летите са на GM, зимните гуми ги търкалям с тенекиени джанти!

Поздрави!

Редактирано от nikons

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Здравейте колеги. И аз имам едно питане. Взех Астрата Х ГТС 1,6 2006 с оригинални джанти 17 с гуми 235x45x17 (пасват идеално) за летни добре. Широчко но се преживява.

Въпроса ми е каква гума пасва на тая джанта и как да видя размера на джантата. Ще стане ли 225x45x17 което пак е широко за зимата но ...???

На външен вид са http://www.schutzprofi.com/media/catalog/p...3_3tuerig_a.jpg.

Иначе намерих табличка за определяне разнера но като незнам колко са джантите.

d1dbc0bbd93fdc78.jpg

Помагайте моля :th_up:

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Здравейте колеги. И аз имам едно питане. Взех Астрата Х ГТС 1,6 2006 с оригинални джанти 17 с гуми 235x45x17 (пасват идеално) за летни добре. Широчко но се преживява.

Въпроса ми е каква гума пасва на тая джанта и как да видя размера на джантата. Ще стане ли 225x45x17 което пак е широко за зимата но ...???

На външен вид са http://www.schutzprofi.com/media/catalog/p...3_3tuerig_a.jpg.

Иначе намерих табличка за определяне разнера но като незнам колко са джантите.

d1dbc0bbd93fdc78.jpg

Помагайте моля :th_up:

Колега почти на всякакъв размер джанта можеш да сложиш всякакъв размер гума... въпроса е че ако джантата е много по широка от гумата се получава така наречения ефект Streched tyre Streched tyre много често срещан при колите за дрифт. Сега на въпроса, на джантата от вътрешната страна най-често на спиците или лъчите пише колко J е джантата. Според мен 17-ка няма как да е повече от 8J ако е оригинална. Ако е 7.5J мисля че можеш да си сложиш 205 гума преспокойно. Дано съм бил полезен.

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Благодаря за инфото. Точно това се бе получило с летните ми гуми. Твърде са широки и се бяха издули отстрани леко. Не е фатално но по добре да са точен размер.

Точно затова днес ходих да си купя гуми като си бях избрал размер 225x45x17. Казаха ми че джантата ми е 7J което ме устройва но за да не загубя фацата с по тънка гума си сложих 225x45x17 ( колкото дава производителя) и залепнаха. Между другото няма по малък размер за джанта 17 инча на Nokian D3 .

Гумите Nokian Nokian WR D3 и са просто фантастични. Колата е като фадрома. Сега в тоя лед сняг луга нахвърляно , неразринато ,нямат никакви проблеми.

Гумите са много изгодни като цена и са нов модел от тази година демек стари няма DOT 2112. На тестовете се представят отлично на 5-то място по ADAC но първите редици са гуми от по 350-400 лв. така че си е направо джакпот :th_up:

Редактирано от stancho99

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Поздравления за избора, който си направил и, че си обул колата с нови ботушки. Много да те радва и да си я караш със здраве. Поздрави!

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Избягвайте да правите "палатка" ефекта и твърде широка гума на тясна джанта. И в двата случая претоварвате бордовете. Съжалявам, че не откривам снимките на гумите с които дойде колата на брат ми.

Гуми с приличен ДОТ и грайфер но с бордове в ужасно състояние.

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Нов съм в този сайт и докато разглеждах сайта и темите му попаднах на тази .Сега да ви посъветвам за гумите за мен най-добрата марка са Sava,Firestone.В момента моята астричка е с две летни Firestone.Друго нещо за гумите което мога да ви споделя това е че като си купувате гуми питайте ги коя година е гумата ако случайно ви кажат че е нова погледнете отстрани на гумата и трябва да видите да пише например DOT 0112,това ще рече 1 месец 2012 год,на пазара съм забелязвал че се продават доста стари гуми чак от 2011.

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Малко уточнение-01 е първа седмица на годината.

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Гуми на 2 години са доста стари? :dontknow: Ти само чисто нови гуми ли караш???

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Гуми на 2 години от дилър на нови гуми си е измама :th_up:

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Нов съм в този сайт и докато разглеждах сайта и темите му попаднах на тази .Сега да ви посъветвам за гумите за мен най-добрата марка са Sava,Firestone.В момента моята астричка е с две летни Firestone.Друго нещо за гумите което мога да ви споделя това е че като си купувате гуми питайте ги коя година е гумата ако случайно ви кажат че е нова погледнете отстрани на гумата и трябва да видите да пише например DOT 0112,това ще рече 1 месец 2012 год,на пазара съм забелязвал че се продават доста стари гуми чак от 2011.

Колега, добре дошъл във форума. Дано имаш много приятни мигове тук. :th_up: Как реши, че Sava и Firestone са най-добрите гуми?! :blink: С какви други марки си карал за сравнение? Стана ми много интересно :biggrin:

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Здравейте,

На скоро станах собственик на Мерива А 1.6 16V.

Ще може ли да ми предложите някакви марки и размери за зимни гуми?

Благодаря предварително!

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Някой може ли да ме ориентира какви са заводските данни за джантите на Опел Астра H дизел -2008 г.?

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Някой може ли да ме ориентира какви са заводските данни за джантите на Опел Астра H дизел -2008 г.?

Колега, конкретизирай малко информацията - кой двигател, в какво купе, конкретен модел джанти или всички, които се предлагат за модела, какви параметри точно, само големина или и други? Така зададен въпроса хич не става ясно от каква точно информация имаш нужда и няма как да ти се отговори конкретно.

А и какво ще рече заводските данни?!?

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Колега, конкретизирай малко информацията - кой двигател, в какво купе, конкретен модел джанти или всички, които се предлагат за модела, какви параметри точно, само големина или и други? Така зададен въпроса хич не става ясно от каква точно информация имаш нужда и няма как да ти се отговори конкретно.

А и какво ще рече заводските данни?!?

Opel - Astra H Caravan - 1.7 CDTI (100 Hp)

Желязни джанти ме интересуват и ще търся ГМ.Искам просто да разбера от завода с какви джанти излиза колата?

Мерси предварително:)

Редактирано от dimi_97

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Този модел излиза със заводски размер гуми 195/65/R15 Н, а джантите са 6,5J x 15. Като в зависимост от нивото на оборудване може да се поръча със 16" или 17" джанти съответно с гуми с размер 205/55/16 или 215/45/17.

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване