Jump to content
Strawberry Orange Banana Lime Leaf Slate Sky Blueberry Grape Watermelon Chocolate Marble
Strawberry Orange Banana Lime Leaf Slate Sky Blueberry Grape Watermelon Chocolate Marble
jim_bings

Проблем със скоростите

Recommended Posts

проблема е следния вора влиза когато си иска когато си иска не влиза най често го прави когато дигна по високи обороти а и когато вращам от трета на втора по лесно да включа парва от колкото втора от какво може да е и колко ще струва става въпрос за кадет 1.4 моно

Редактирано от jim_bings

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

При мен първа влизаше много трудно после започна и втора и накрая почти не влизаха. Проблема ми се оказа в пеперудата на ксоростите. Пластмасовата простотия дето е като втулка между лостчетата. Смених я и всичко заспа. струваше ми около 15 кинта и половин ден мъки да го сменя защото беше оригиналното и не беше пипано.

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

виш маслото ако не е както вика колегата виш си щангите и даржача на щангите виш да няма някакъв луфт или усукване

Редактирано от fifa

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

а може би синхронизатора на втората

сблусках се с такъв проблем :sad-smiley-046:

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

а тая пеперудка от горе като махна кожата ли мога да я видя и някои има ли представа колко струва смяната на съединител

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

И при мене е така колега...Не точно така но подобно...В моя случай обаче третата ми прави много проблеми.Съединителя е нов,но и друго нещо ме навежда на мисълта че може да е от скоростния лост или така наречената пеперудка.Като карам на скорост обикновено си държа ръката на лоста.Само че ако возя някое гадже ръката ми стои другаде и от лоста се чува едно дрънчене все едно гърнето ръмжи.В началото си мислех че е от там,но като си сложа ръката върху лоста този шум спира...Понякога трябва по силно да ударя лоста надолу за да спре,да не говоря колко трудно ми влиза 1-ва 2-ра и 3-та...3-тата най-трудно влиза,а как иззлиза от 3-2 не знам...понякога губя по 5 секунди да сваля предавка.Вдигнах коженото калъфче да видя дали проблема не е отдолу и видях че пластмасата е хваната с нит от една п-образна пластина.Нита или не знам кое се е разбило и от там дранчи.Надявам се и от там да идва проблема с вкарването на предавките...Ако някой знае повече пишете за да знаем как да действаме.А инъче съединителя един мой приятел го сменя за 40-50 лева,много бързо,без да сваля скоростната кутия...

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

reg_gear.pdf

прочетете това ръководство регулирайте и споделете резултата

Редактирано от Duke_BG

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

благодаря за ръководството в понеделник ще видя какво ще направя и ще пиша

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Иначе така наречената пеперудка се намира под предния капак точно до самата скоростна кутия вижда се с просто око и ако не е сменяна ще трябва да се вьорьжите с мальк флекс или пьк да запалите старата и после да изрежете останалите нитове :):biggrin::wooow:

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

а проопуснах да спомена че имаше и период в които при вкучването на втора те хъркаха ама на место вкучих няколко пати и спря

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

здравеите колеги скоро си играх да видя всички признаци на за скоростите и установих че от първа когаро съм на място винаги влиза в движение само когато дигна по високи обороти има някои пат откаже а ако е съм изкючил или сам треа четварта дори на място отказва трчбва да вкюча леко първа и след това втора съединитела ми отделя високоот доста време още преди да почне проблема с вртората та ако някои е имал такъв проблем или знае как да се оправи да казва ще съм му много благодарен

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Здравейте колеги,аз пък имам Опел Вектра А 1.8ми и понякога имам проблем със задната скорост, в смисъл не влиза,най-често когато съм завил леко с волана като го поизправя малко си влиза, ако това е често срещано при опелите пи6ете ми 6те сам Ви благодарен!!!!

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
zdraveite kolegi,az puk imam opel vectra A 1.8mi i ponqkoga imam problem sas zadnata skorost,v smisal ne vliza,nai-4esto kogato sam zavil leko s volana kato go poizpravq malko si vliza,ako tova e 4esto sre6tano pri opelite pi6ete mi 6te sam vi blagodaren!!!!

прочети правилата на форума !!!

2 поста и двата написани на латиница !!

редактирай си постовете и се постарай да не се повтаря

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
здравеите колеги скоро си играх да видя всички признаци на за скоростите и установих че от първа когаро съм на място винаги влиза в движение само когато дигна по високи обороти има някои пат откаже а ако е съм изкючил или сам треа четварта дори на място отказва трчбва да вкюча леко първа и след това втора съединитела ми отделя високоот доста време още преди да почне проблема с вртората та ако някои е имал такъв проблем или знае как да се оправи да казва ще съм му много благодарен

Пробвай с двойно амбреиране между 1ва и 2ра ако влиза значи може и синхронизатора да е заминал.

zdraveite kolegi,az puk imam opel vectra A 1.8mi i ponqkoga imam problem sas zadnata skorost,v smisal ne vliza,nai-4esto kogato sam zavil leko s volana kato go poizpravq malko si vliza,ako tova e 4esto sre6tano pri opelite pi6ete mi 6te sam vi blagodaren!!!!

Защо не провериш пьрво тампоните на мотора.

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колеги някой знае ли слабото място в механизма на Вектра Б х20ьев? Саединителя ми е нов но понякога задна и 1 тръдно влизат! :( Казаха ми ,че можело да е сихронизатор....

Редактирано от sex_niki

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване