Jump to content
Strawberry Orange Banana Lime Leaf Slate Sky Blueberry Grape Watermelon Chocolate Marble
Strawberry Orange Banana Lime Leaf Slate Sky Blueberry Grape Watermelon Chocolate Marble
Paceto1986

Проблем теч на масло

Recommended Posts

Здравейте имам следния проблем тече малко под колата и колата пуши от към двигателя направил съм снима мисля, че има нещо отдолу, но не мога хубаво да видя.. Благодаря предварително 

IMG_20210121_214312.jpg

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Мисля, че това е някакъв мъркуч, който или се е скъсал или изляза от мястото си

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Това прилича на маркуч за картерни газове. Къде се намира това какъв е мотора и в каква кола?

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

По-добре не запалвайте мотора. Много ми прилича на маркуча който излиза от турбината. През него маслото се стича към картера. Там решението е много ненормално с пластмасово съединение (тип щуцер )между маркуча и самият мотор, което с времето се разпада.

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Да той е черната пластмаса, която влиза в картера се е разпаднала сега съм поръчал нов. Какво може да стане, ако се кара така.. Колата пуши отпред заради скъсания маркуч.. Благодаря за коментарите колега.. 

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Маслото което смазва турбината се влива в картера. Проверете нивото на маслото!!! Ако я карате така може да затегне мотора заради загуба на масло или да се запалите ако масло попадне на горещият изпускателен колектор. Не я карайте в такова състояние колата, иначе ще се наложи по-сериозен ремонт.

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Благодаря колега сега колата не се кара но забелязах, че като стана този проблем и колата загуби мощност сигурно е заради този маркуч, който е скъсан

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Дано не е затегнала турбина, а може би спада на налягането на маслото вкарва колата в авариен режим.

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Според мен до колкото наблюдавах колата, като стана така изведнъж колата влезе в авариен режим.. Явно спада на налягането влияе и я вкарва в авариен режим все едно си без турбо.. Иначе пресюди това си работеше.. 

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване