Jump to content
Strawberry Orange Banana Lime Leaf Slate Sky Blueberry Grape Watermelon Chocolate Marble
Strawberry Orange Banana Lime Leaf Slate Sky Blueberry Grape Watermelon Chocolate Marble
4i4o-dido

Mерива 1.4 2006

Recommended Posts

Здравейте! От днес съм собственик на Мерива 1.4, 2006г., бензин, не е имала никога газ. На прегледа в сервиз установиха че има за смяна биалетки, вътрешни накрайници и шарнир.

От Пловдив съм и ще бъда благодарен да споделите от къде да взема качествени части? 

И двигателя Z14XEP става ли за газифициране?

Редактирано от 4i4o-dido

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Карам същата Мерива - 2005г. Взех я без газ и веднага след регистрацията и монтирах АГУ. Възможно най-евтиния и обикновен инжекцион на турската фирма Мимгаз. До момента съм минал почти 70000км на газ без никакви проблеми с нея, като на всеки 10000км. сменям двата и филтъра - на изпарителя и този на маркуча към рейката. На 20000км. сменям свещи. Карам с Денсо. Филтри и части купувам от Косер, заради 35% отстъпка. Филтрите им основно са Филтрон. Като купих колата, също смених биалети. Сега съм с 3-ти комплект, като последните изкарват най-дълго. Не помня марката.

Сервиза в който си ходил на преглед, вероятно работи с доставчици на части. Питай за гаранция на ремонта и ако ти отърва цената, нека те да доставят частите.

В подписа отдолу, се вижда разхода и в различни моменти.

Редактирано от dsuzunov

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Относно газифицирането - и аз съм с Мерива 2006, двигател Z14XEP. Преди 3г сложих инжекцион Lovato Easy Fast, понеже доста добър газаджия ми препоръча да е с бързи дюзи за този TwinPort двигател. Стана си перфектно около 40хил.км - абсолютно никакви проблеми. Само ходя през около 10-12хил. за смяна на филтри.

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване