Jump to content
Strawberry Orange Banana Lime Leaf Slate Sky Blueberry Grape Watermelon Chocolate Marble
Strawberry Orange Banana Lime Leaf Slate Sky Blueberry Grape Watermelon Chocolate Marble
Srednia

Нов собственик с няколко въпроса

Recommended Posts

Здравейте колеги!От две седмици съм собственик на Опел Зафира Б 1.9 CDTI 120к.с.Смея да твърдя ,че попаднах на доста запазен и до колкото е възможно технически изправен автомобил (вече имам над 1500 км без проблеми).Оказа се че,автомобила е редовно поддържан и не е оставян с проблеми които да се влошат.Сега имам доста въпроси относно марката и модела,понеже съм карал друга марка от съвсем различен клас и някои неща са ми колкото интересни толкова и странни,но може би са нормални.Сега ще попитам за няколко неща за които ми е наложително да ги знам и няма да претрупвам темата с въпроси,а с времето ако нещо не ми се изясни ще търся помощ и съвети тук.

Първо искам да попитам как стоят нещата с нивомера за гориво?Стрелката ми за гориво показва някакви стойности пада и се покачва от самосебеси.Например въртял съм из града и е паднала няколко милиметра,след известно време или престой се връща на старото място,изобщо доста играе и в нито един момент незнам дали ще се върне или ще си остане на новата позиция,а днес ми се случи и друго показанията по борд компютър не се обновиха след зареждане(cd70 navi) и карах така до изтичане на оставащите километри които в един момент станаха 0км,заредих отново за 20 лв пак същата работа,показва,че нямам гориво.На стрелката го отчита ,но на дисплея 0.Някакъв бъг ли е това и мога ли да го оправя с някакъв чалъм така да се каже и това с промяната на стрелката на нивомера обичайно ли е за тази кола?

Второто свързано с първото е относно разхода.Верно тежи колата ама чак пък толкова ....На дълъг път с 80% шофиране на автопилот на 6та предавка и скорост 120-140 разход 7/100.разхода съм го пресметнал с калкулатора в гугъл като съм засичал изминатите километри от светване на лампата за резерва зареждане и до ново светване на лампата.въпроса ми е така ли трябва да гори тази кола?Фактори при мен покачващи разхода са 17' джанти и пуснат климатик ама пак много ми се вижда.

И третото ми важно питане е за климатроника и по точно за посоките на обдухване.Незнам нещо счупено ли има извътре или някакъв софтуерен бъг е ,но не ме слуша накъде му задавам да духа като цяло.Отбелязвам да обдухва надолу-духа си в средата след време започва и от долу на следващия ден е спряло да духа насреща и отдолу и духа само на прозореца.Слабо място ли им е това и според вас повредата механична ли е или софтуерна?Няма някакви шумове из таблото да показва признаци на нещо разкачено.Нов съм във форума и малко неориентиран надявам се темата да е на подходящото място и благодаря предварително на всички отзовали се!

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Здравей и честита придобивка! Да си я караш със здраве и без проблеми!

Относно въпросите ти:

- Принципно показанията на нивомера са леко слабо място

- Това за неопреснената оставаща дистанция се случва при наливане на съвсем малко количество гориво - може да има връзка с играещите показания.

- Разходът от 7/100 е нормален - освен 17-цоловите джанти и климатика, влияние оказва естествено и скоростта - 130-140 км/ч с нещо с аеродинамиката на бидон си оказва влияние, а също така и темпомата - страхотно удобно нещо е, но вдига разхода при една и съща отсечка с около 0,2 л/100 км.

- За климатика - провери да не би случайно да ти е активиран режим Auto - при него върти така самостоятелно въздуха.

Успех!

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Първо добре дошъл, колега! Много безаварийни километри и радости.

Относно нивомера - аз проблеми до момента не съм имал и за първи път чувам от колегата, че това е слабо място. Нормалното му поведение е далеч от това, което си описал, така че търси някакъв проблем.

Разхода според мен е нормален. При мен е горе-долу същия, може би с малко по-висока скорост, но ти имаш доста кила отгоре и повече челно съпротивление, така че не е изненада. Разходи от 5/100 и надолу с тази кола според мен няма как да очакваш.

За климатика това вече си е проблем, който се появява сравнително често и в повечето случаи идва от модула за управление. Когато ми се случи на мен колата беше в гаранция и смениха целия модул, който е на цена от близо 2000 лв. по спомен. Сигурен съм обаче, че някъде из темите колега с подобно оплакване беше решил проблема с ремонт и доста по-ниска сума. Така че очевидни се оправя. Потърси из темите за това решение.

Успех и много радости с колата!

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Благодаря за пожеланията и поясненията по въпросите.Ще се разровя по форума за въпросния проблем с обдухването,за разхода честно казано очаквах поне 6/100 ама пък ще ми върши работа колата и някакси ще си затворя очите:),относно показанията за оставащ пробег-днес се оправи работата като му налях доволно нафта,сега обаче имам друг дерт....

Сутринта запали с малко повечко въртяне колата,принципно и до сега първото палене не е било от раз ама днес доста се зачуди и не щеш ли след 1 час градако спрях на паркинга на магазина,свърших си работата качвам се да паля и изненада не може да превърти лампите и дисплея мигат чува се стартера как сработва но не може да превърти ....та поръчах акумолатор след малко ще отивам да го сменямам.Дано да е от него понеже незнам на каква възраст е.И преди така ми е правил акумолатор но тогава нямаше сила и за лампи и ел стъкла,а сега си работят ама ще видя след малко,ще пиша и какво се е получило

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Оказа се акумолатора тоя дерт.Сега с новия и въртенето се усеща как е по-бързо при палене,явно стария си е изпял песента....поне сега отписах един консуматив

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване