Jump to content
Strawberry Orange Banana Lime Leaf Slate Sky Blueberry Grape Watermelon Chocolate Marble
Strawberry Orange Banana Lime Leaf Slate Sky Blueberry Grape Watermelon Chocolate Marble
akirilovv

Съмнения за умряло ГНП, нужни съвети

Recommended Posts

Привет хора!
Е сега ще ви разкажа за една случка на африканска чума по дизеловите астри... Вчера 26.07.2019г ще пътувам от София за Русе. По ред обстоятелства тръгнах да излизам от Цариградско шосе да си хвана околовръстния път. Спирам на ОМВ пия кафе и тръгвам, 1ва, 2ра, ускорявам да се включвам движението и колата изтропа... Викам си "абе новобранец пак обърка 4та с 2ра", съединител пак на втора, отпускам и подавам леко газ и колата почва да се дави. Викам си "Абе я бе, кво ти стана" отбивам и колата огасна. Вадя ключа, вкарвам, давам на контакт, цък да запали и само върти и даже не иска да се задави да ръчи да пали. Пробвах 4,5 пъти на къси откоси, щото се пак да не "замине помпата". Викам си тая кола от де да глътне въздух така в движение не знам... Резервоарът е пълен до горе и не, не съм сложил бензин на дизелчето ми. След многобройни телефонни обяснения всички "спецове" казват ГНП. Чиято електроника е правена преди около година уш успешно. Айде пътна помощ и обратно пред блока стоварихме котвата и сега идват следните въпроси. Трябва сервиз, който да каже дали е гнп и евентуално да го демонтира, за да може да се изпрати на специализиран сервиз за отремонтиране на платката на гнп-то (ако е от нея разбира се) + пътна помощ отново до сервиза. Препоръчайте хора в софия занимаващи се с някой от 3те проблема (транспорт, демонтаж и монтаж, електроника). Естетвено ясно ми е, че ще струва пари, но като всеки човек искам като плащам да получавам качество... Колата съм я взел за 1000лв (цената е така, защото я купувах от мой човек за първа - учебна кола) и няма смисъл да давам 1500-4500 за ГНП само... А болното прасенце е Астра Г, 1998г, 2.0 DI, 82 к.с., X20DTL мотор и е в добро техническо състояние (беше). 

Резултат след диагностика P1225; P1635 - свалена платка отремонтирана по правилния начин поставена - 300лв общо. 

Редактирано от akirilovv

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове