Jump to content
Strawberry Orange Banana Lime Leaf Slate Sky Blueberry Grape Watermelon Chocolate Marble
Strawberry Orange Banana Lime Leaf Slate Sky Blueberry Grape Watermelon Chocolate Marble
nikolowkz

Странен проблем 3.0cdti Z30DT

Recommended Posts

Здравейте, имам странни проблеми с двигател Z30DT автомат. Интересното е, че когато достигне нормална работна температура 85-90С  двигателя изгася сам, но това е само когато колата е на място, ако и подавам малко газ няма да изгасне- както и в движение! Наблюдавам и друго; Когато я карам в ниските обороти я усещам нестабилна (1000-1400rpm) след тези обороти го няма това колебание, лашкане, тресене. Когато спирам на кръстовища и светофари - спира на тласъци!

Колата съм я закачал на Bosch В Германия и там техника каза, че проблема бил в дюзата на 1-ви цилиндър, защото имаше грешки P0093, P0301, P700, P1565 на мотора и ; P1895, P1896 на кутията, като каза, че най-вероятно грешките в кутията са в следствие на нестабилна работа на двигателя и не може да се синхронизират оборотите на двата компютъра. Дойдох си в Бг и тръгнах по различни сервизи, като повечето вдигат ръце, а един ми каза, че има бюлетин от Опел, който гласял, че щом има Грешка P0093 - трябвало да се сменят SCV клапаните на гнп-то. Оказва се, че въпросните клапани, са сменени преди 40 000км както и датчика за налягане на рейла и ангренажа. Пробвах да сменя датчиците на коляно и разпределител със втора употреба, но проблема се запази-наблюдавам завишение на маслото в картера.. , днес забелязах, че преди да изгасне колата започва да иска налягане два пъти над нормалното както си работи на място-тук съм качил клип

Ще бъда благодарен с мнения и съвети.

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове