Jump to content
Strawberry Orange Banana Lime Leaf Slate Sky Blueberry Grape Watermelon Chocolate Marble
Strawberry Orange Banana Lime Leaf Slate Sky Blueberry Grape Watermelon Chocolate Marble
pnp

15ки гуми и джанти за Корса С 2005

Recommended Posts

Здравейте колеги.Имам следното питане. Имам 4броя оригинални алуминиеви джанти от Опел Мерива-2003г-1.6-Б-100кс с четири дупки и  нови гуми за тях 185/60/15 Континентал които искам да сложа на корсата-С-2005г на жена ми която е 1.2/Б /80кс и в момента е със стоманени джанти 13ки с 4 дупки и гуми 165/70/13.Възможна ли е тази смяна и ако да има ли някакви по съществени рискове.

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Според калкулатора не е добре! Много голяма разлика... и километражът ще ти показва скорост с около 5 км/ч по-малко!

https://tire-calc.com/#

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Благодаря за отговора колега.Това за отклонението го видях и аз в последствие.

Мен ме интересува  основно дали дупките на оригиналните алуминиеви джанти на  Мерива-А-2003 и на Корса-С-2005  съответстват/да са взаимозаменяеми/.

Виждал съм Корса С" да се  кара с гуми 205/55/15 сложени на оригинални алуминиеви опелски джанти .Затова си мисля че след като имам оригинални алуминиеви джанти от Меривата обути  с почти нови зимни гуми-Континентал -185/60/15 да ги сложа на Корсата.

Моля някой колега ако знае да коментира.Благодаря

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Трябва да намериш някакви сравнителни таблици за Опел. Принципно джантите се обозначават с броя на отворите и разстоянието по диагонала (напр. 4х100, 5х108 и т.н.). Би трябвало твоите да са еднакви и на двете коли - 4х100 мм. Все пак проверката е висша форма на доверие. При днешното разнообразие са възможни и изненади. Но има и друг важен параметър офсет или ЕТ. Стандартът при Опел е ЕТ49, но и там има голямо разнообразие. Почети малко повече из форумите, за да можеш сам да срявняваш, защото нещата са при теб. Отстрани човек може и да те подведе, без да иска...

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Относно питането ми за съвместимостта на алуминиеви джанти за Мерива-А-2003 и Корса С-2005 размера на двата вида джанти  съответства :6JX15 ,4x100mm, Диа-56.5мм с изключени на офсета този на Меривата е ЕТ43 а този на Корсата е ЕТ49 което може да е проблем. Явно ще трябва да се наложат на колата за се провери съответствието.

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Не само налагане, но и проверка за потенциален допир след монтажа с гумите при това с хора отзад и остър завой в малък кръг (удари ми един телефон - 0885524029). Понякога се налага и раздуване на калниците... Едновременно с това е нужна и консултация с човек, който регулира геометрията, защото и тя се променя при друго ЕТ... 

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване