Jump to content
Strawberry Orange Banana Lime Leaf Slate Sky Blueberry Grape Watermelon Chocolate Marble
Strawberry Orange Banana Lime Leaf Slate Sky Blueberry Grape Watermelon Chocolate Marble
crazyking

Corsa B със C20XE

Recommended Posts

успех колега само така продължавай! :bravoo:

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Така е бавно и славно! Ще стане - като гледам само какъв мерак има ...

п.п Ех колега .. заменил си "Най-бързата учебна кола" (Тигърата) с Мечка :) май си сменил клиентелата или и мацките вече искат да карат Мерцедес ?

Ба... пак само мацки вози :devil-smiley-019: Той е непоправим :devil-smiley-019:

Ония ден го светнах за форума :icon_mrgreen: и гледам че бързо-бързо се е ориентирал към най-интересните теми.

И за да не съм Офф

- Колега, би ли споделил какви варианти за полуоските обмисляш точно.

на моята корса ги заварихме, като останах с впечатлението че друг вариант няма, но все-пак ми е интересно :th_up:

Поздрави!

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Здравеите отново на мойта Корселина и сложих полуоски и карета от Кадетт GSI 16v на дьлжина са сьщите .Престьргах главините Кадетовите мисля,че бяха 39мм свалих ги на 35мм защото това е най-близкия размер за лагер който да се набие в шенкела малко корекция на спирачния апарат и всичко е ок.Надявам се да сьм бил полезен. :th_up:

Редактирано от andreev81

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Здравеите отново на мойта Корселина и сложих полуоски и карета от Кадетт GSI 16v на дьлжина са сьщите .Престьргах главините Кадетовите мисля,че бяха 39мм свалих ги на 35мм защото това е най-близкия размер за лагер който да се набие в шенкела малко корекция на спирачния апарат и всичко е ок.Надявам се да сьм бил полезен. :th_up:

Колега някоя снимка да имаш случайно :confused:

Другите вариянти за които аз знам са:

-сменят се вътрешните карета,но не съм сигорен от какво трябва да са

-полуоски от опел комбо дизел,но там трябва и главинте да се сменят май

-и да се режат

Някой ако има др.инфо да казва :th_up:

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

защо не пробваш с вариант рязане и скъсяване на полуоските :25:

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
защо не пробваш с вариант рязане и скъсяване на полуоските :25:

Нещо нямъм вяра на това заваряне и т.н.,трябва и балансиране полсе доколкото знам.

Имам един сайт и там са писали хората ама не съм чак толкова чат с английския някой ако може да помогне

ето тук

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

има една червена голф 3-ка с 5-цова броня отпред вътре има 1.9 TDI 150 6-степенна бифши шефове са ми бачках при тях

полуоската се заваря на струг да е центрирана стругут я върти и така се заварга след това вече се подсилва както на снимките които виждаш в този сайт

и тогава го смятахме с момчетата и при 200 км/ч полуоската прави между 1800 - 2000 оборота това е нещо което даже и да има некав дисбаланс (ест ако не нещо огромно) даже и нама да се усеща

пожелавам ти успех сущото ме чака и мен имам C20NE който ще влиза в ладата ми.

:16V:

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Така е бавно и славно! Ще стане - като гледам само какъв мерак има ...

п.п Ех колега .. заменил си "Най-бързата учебна кола" (Тиграта) с Мечка :) май си сменил клиентелата или и мацките вече искат да карат Мерцедес ?

Абе...лошо нема!!! :dontknow: Нищо,че карам Мечка, ТИГРАТА КАК МИ ЛИПСВА САМООО! :sad-smiley-046:

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колега снимки за сьжаление несьм правил но мисля че няма нищо сложно в цялата работа намираш две полуоски от кадетт GSI заедно с главинките носиш главинките на некой стругар сваляти от тази част на главинката която се набива в лагера 2мм и от 39мм става на 35мм купуваш 2лагера и си готов.Мисля че тази процедура много по-бьрзо става и ми се струва че е по-надежна от колкото да заварваш полуоски но това си е лично мое мнение.Между другото мисля че на вектра 115ка каретата и главинките са сьщите ама за полуоските не сам сигорен.

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
има една червена голф 3-ка с 5-цова броня отпред вътре има 1.9 TDI 150 6-степенна

Оффтопик: Тва да не се намира при братята дето боядисват зад вяртърната мелница? :icon_biggrin:

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Двигателя е готов :naughty: остава да се слага но кризата ме удари вече :sad-smiley-046: ,ще се чака.

Малко снимки в завършен вид:

010304070.jpg

010304072.jpg

010304073.jpg

Редактирано от crazyking

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Красота!!! :icon_biggrin: 2рата снимка много ми допада :icon_twisted:

На мен на живо най-ми допада,а под капака ще е най-добре но за сега застой :sad-smiley-046: Ще човъркам разни др.неща,че кризата :moderator:

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Някакви подобрения по двигателя има ли или сток ще се кара ?

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Някакви подобрения по двигателя има ли или сток ще се кара ?

Само главата е полирана и чип, това е,и една генерация като му сложа.:eusa_whistle: Той да влезе в коша и да тръгне и ще видя за по-нататък може да го барна но смятъм,че и така ще е добре :16V:

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Така смяташ сега но после няма да мислиш така щети се струва че и трябва още и още и никога не стига.Докато си в криза защо не се средуточиш вьрху маховика и всмукателя просто идея.Ако помислиш по нея ще останеш доволен сьс сигорност. :th_up:

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Така смяташ сега но после няма да мислиш така щети се струва че и трябва още и още и никога не стига.Докато си в криза защо не се средуточиш вьрху маховика и всмукателя просто идея.Ако помислиш по нея ще останеш доволен сьс сигорност. :th_up:

Така е колега но ще видим.Той маховикът ми е лекия аз тежкия го махнах,той и без това неставаше.Я кажи за всмукателния колектор какво имаш впредвит :th_up:

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

евала ЛУД, става мада фака проект!!! дано сичко е наред и се получи тЪи желаният Ифект хахаха

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Казва се Ифйект! :icon_biggrin: Пък всмукателя една шкурка отвътре добре ще му дойде :icon_twisted:

Редактирано от C12LET

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз не сьм голям експерт но ако увеличиш вьтрешния диаметьр на всмукателния колектор в най-тесната част с 2-3мм и понего да направиш всмукателните утвори на главата и после както каза колегата удариш една шкурка да речем 180 или 240 и ако свалиш 1кг на лекия маховик и ще стане доста добре поне на този етап но това си е лично мое мнение все пак ти си решаваш лроекта е твой. :th_up:

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Всяко мнение е от полза колега :th_up: Ще се позанимавам малко с колектора а маховика съм го сложил и неми се занимава. :eusa_whistle:

Аве тая криза кога ще свърши,че ми се кара бегачка :naughty: :3:

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Днес се позанимавах малко с изпускателните колектори.Малко термо лента,тел и нерви и се получи това:

010410380.jpg

010410382.jpg

010410383.jpg

Нестана много добре ама като за първи път бива. :smile3560:

Редактирано от crazyking

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Нестана много добре ама като за първи път бива. :smile3560:

Екстра еее, това се прави за ефект а не красота!! :icon_biggrin:

Редактирано от street racing

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Нямаш спиране екстра се е получило вече знам кой ще ми помогна за моя :icon_biggrin:

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Нямаш спиране екстра се е получило вече знам кой ще ми помогна за моя :icon_biggrin:

Само кажи кога и съм там :3:

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване