Jump to content
Strawberry Orange Banana Lime Leaf Slate Sky Blueberry Grape Watermelon Chocolate Marble
Strawberry Orange Banana Lime Leaf Slate Sky Blueberry Grape Watermelon Chocolate Marble
thejaguar

Проблем с Астра - загубена мощност

Recommended Posts

Здравейте колеги.

Онзи ден, както си карах колата (Astra F, 16V Ecotec), изведнъж, двигателят загуби мощност :(((
Все пак успях да я закарам до сервиз. Включиха към комп'а, но за съжаление, неуспешно(както и очаквах, тъй като по-рано 2 пъти, пак същия резултат). И казаха, че ще да е от 2-та датчика (разпределителен вал или колянов). Прибрах се (на 3-та, мах.40 км./ч.)
Имах от по-рано, при смяна на главата, датчика на разпределителния вал и го смених - без резултат...

След търсене, в нета, и направена самодиагностика, даде код 0335 (Р0335 Неизправност във веригата на датчик А за положението на коляновия вал) Има ли начин за изчистване на грешката? (махнах акумулатора, но пак я дава грешката) или трябва да се смени датчика? (което също, мисля че няма да е проблем) И дали ще се оправи, след това или ще трябва пак сервиз?

Благодаря.

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

След смяната на датчика трябва да е наред - имах на X14XE такъв проблем - дори не се наложи чистене на грешката.

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Благодаря, колега.

Аз да кажа, резултата... (може да е полезно и за други)...

Оказа се, че датчикът/КВ/ е скъсан(точно при датчика)... :( /на 2 сервиза не го видяха/...

Все пак успяхме, да го свържем (макар че без 3-я кабел/шармовката/) Сега работи и Енджина изчезна... малко сякаш на "импулси"(дали заради шармовката, не знам)...

Поздрави.

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване