Jump to content
Strawberry Orange Banana Lime Leaf Slate Sky Blueberry Grape Watermelon Chocolate Marble
Strawberry Orange Banana Lime Leaf Slate Sky Blueberry Grape Watermelon Chocolate Marble
Гларус

Притриса при подаване на газ

Recommended Posts

Здравейте! За съжаление съм принуден да пиша отново, понеже така и не си реших проблема на опелчето ми. А проблемът е там, че не знам, къде точно е проблема  :)))  Пали си нормално, свети чек, обороти-800-900, след 5 мин. се покачват на 1050, на място работи нормално,без прекъсвания, оборотите съвсем леко, стрелката мърда 1000-1050 не повече. Когато съм в движение, като отнема газта, и подам пак газ, притриса. Тоест, при отнемане на газта, притриса но слабо, при подаване на газ, притрисането е по-силно. Когато задържа газта, на едно положение, на равен участък, пак започва да притриса, ако се движа по нагорнище, и задържа газта, не притриса. Тоест, когато и трябва газ, за да тегли-не притриса. Когато я настъпвам, се наема без проблеми, и не притриса, но когато достигна, примерно, 120 км/ч, и задържа газта, започва да притриса, намаля си сама, сама се наема, като отнема газта нацяло, притрисането изчезва и си намаля скоростта. Ако се движа по инерция, няма тресене. Диагностиката показва P0505  дросела. Смених го с друг, без промяна. Друг каза свещите, смених ги, няма промяна, трети каза ламбдата, и нея смених, няма промяна, и бензинов филтър смених, нищо. Няма газово. EGRа съм го чистил, а и не беше замърсен много. Ако е от ЕКУто, на място ще работи ли нормално, без да вдига обороти? проблемът е, само когато е на скорост. Незнам. За това, бих искал да чуя и Вашето мнение, за което предварително Ви благодаря!

Редактирано от Гларус

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Здравей колега пиши какъв ти е двигателя 

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Двигателят ми е: Opel Vectra B, ECOTEC, 100. 4T. X1.8XE1.  5G

2000г , бензин, без газово устройство.

Оглеждал съм, за проядени кабели, за напукани маркучета, няма. Някой казва, топлинния датчик, но не го знам кой е и къде се намира. На завоите, не се чува, или усеща нищо.

Редактирано от Гларус

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване