Jump to content
Strawberry Orange Banana Lime Leaf Slate Sky Blueberry Grape Watermelon Chocolate Marble
Strawberry Orange Banana Lime Leaf Slate Sky Blueberry Grape Watermelon Chocolate Marble

Recommended Posts

Купих си парктроник от китайците и днес го монтирах. Понеже нямах представа от къде ще минават кабелите, как ще се захранва и къде ще е дисплея, монтажа ми отне почти 7-8 часа.

Най-напред пробих бронята за датчиците и за по-лесно, след това я свалих цялата. Целта ми беше, да намеря отвор, през който да прекарам четирите кабела от сензорите до електронния блок. Намерих един, доста широк с тапа на него. От лявата страна в кухината зад блок светлините. Там сложих и кутииката на електронния блок. Захраних го от светлината за заден ход, а масата към купето. Има един голям правоъгълен отвор, на който са закрепени клапите за естествената циркулация на въздух. Отворът е достатъчен да бъркам с ръката докъдето може. Кабела за дисплея го прекарах над левия калник, в кухината и покрай пластмасовата облицовка и под праговете стигна до лявата предна колона. Оттам, под уплътнението на вратата и над предното стъкло стигнах до конзолата с плафоните, над огледалото. Махнах капачето под плафона и в кухината закрепих дисплея. Някой ден ще изрежа капачето, за да вградя в него екрана. Ето линк, за който се интересува:

https://ru.aliexpress.com/item/4-Car-Parking-Sensor-Professional-Car-Reversing-Parking-Radar-System-with-LCD-Display/32326422117.html?spm=2114.13010708.0.0.636833edwey3KR

Ето малко снимки:

20180715_163855-1.jpg

20180715_181101-1.jpg

20180716_124650-1.jpg

Редактирано от dsuzunov

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Супер, честито! А как работи, има ли някакви смущения?

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Работи добре, хваща всичко, което е по-близо от 1.3м, а зумера свири при разстояния по-малки от 0.5м. Включва се само на задна скорост и ако 10 секунди няма препятствие, се изключва само. При последващо включване на задна, пак се активира. Изключих зумера, че като има нещо отзад и ми надува главата. На дисплея, освен разстоянието, показва кой/кои датчик/ци са задействали. Дисплеят има два цвята, кафяв (на снимката) и син. В комплекта има "боркоронка" за дупките на датчиците.

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Привет, а може ли  датчиците да са по в края за да хващат и малко в страни. Или така трябва да са по инструкция.

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Всеки сам решава къде да монтира датчиците. Единственото изискване в инструкцията е, между двата средни датчика да има не по-малко от 40 см.

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колега здравей може ли да кажеш какъв е цветът на кабела на задните светлини защото и аз мисля да монтирам тези дни подобно на твоя и за да не се лутам в търсене на захранването ако си спомняш кои е кабела да споделиш аз съм се спрял на този модел Koorinwoo LCD Display Parktronic Car Parking Sensors 8 Radars Sound Alarm Probes Car-detector Car Parking Parkmaster Reversing
https://s.click.aliexpress.com/e/U5JuUUo

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

На буксата, която захранва левия блок задни светлини, май беше едната от крайните, но не съм сигурен. Проследи шината, която захранва плюса на крушката, на кое краче отива. Само за информация, всички крушки на този блок са с една обща шина за маса.

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ок аз питах защото мислих да не свалям стопа а да намеря кабелите под задната кора в багажника така и така ще я свалям иначе ще го търся с игла и мултицет единия край на мултицета закачен постоянно на маса а с другия лекичко с игличката  се пробива изолацията на кабела и така затова питах да не си играя а ако си спомняш цветът на кабела за да се ориентирам по лесно в снопа.Кабелите за датчиците мисля да ги прекарам през тапата при резервната гума през която са изкарани кабелите за светлините за номера но все още не съм решил точно откъде и как.Благодаря ти 

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване