Jump to content
Strawberry Orange Banana Lime Leaf Slate Sky Blueberry Grape Watermelon Chocolate Marble
Strawberry Orange Banana Lime Leaf Slate Sky Blueberry Grape Watermelon Chocolate Marble
vaniooo

шум в двг на корса ц

Recommended Posts

здравейте,понеже това ми е първата кола с верига,а по точно става въпрос за корса ц 2001 година,1.2 бензин 75 коня,и ми се струва че е малко по шумен двигателя от колкото трябва.Не се чува само само веригата,а и един шум сякаш от повдигачите.Всичко ме води към мисълта че ми е кофти маслото,а именно понеже от опит знам че става така когато маслото е за смяна,обаче предишния собсвеник го е сменил,и сега колата е на не повече от 1000 км след смяната.До това че маслото е кофти съдя и по пяна по капачката(конденз),понеже той я е карал само на къси разтояния,по около 2-3 км в посока,отиване и връщане към работа.Но след като я покарах малко по сериозно,пяната я няма.Обаче има и друго,след като загрее колата поне до към 90 градуса,и на ниски обороти светва лампата на маслото,и като подам газ и оборотите се дигнат до 1000 поне,лампата изгасва,и тоя въпросния шум се чува именно на ниски обороти,и затова съм се ориентирам към маслото,понеже ако е с ниско качество,и като загре качествата му още се понижават,и не маже добре,маслото е на comma,а въпросът ми е дали съм се насочил в правила посока,или бъркам някаде? 

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове