Jump to content
Strawberry Orange Banana Lime Leaf Slate Sky Blueberry Grape Watermelon Chocolate Marble
Strawberry Orange Banana Lime Leaf Slate Sky Blueberry Grape Watermelon Chocolate Marble

Recommended Posts

Здравейте на всички колеги по съдба.

Причината да пиша е това , че ми се съсипа метановият редуктор на Зафирата. Оказах се във патова ситуация, след като са ми се прецакали ел-клапаните на 4-те бутилки налягането от около 200 атм. е било задържано само и единствено от едно малко електрическо клапанче на редуктора. И така до момента във който не открих антифриза си на асфалта . Беше много кофти , отидох до метанстанцията и заредих до горе не знаейки все още защо е изтекъл антифриза , тогава осъзнах какво се е случило но нямах избор и трябваше да реагирам бързо ! И се тръгна по мъките . Най евтиният редуктор ми го предложиха от Опел сервиз София за скромните 3000  € и кранове от по 450€ бройката т.е. 4 х 450€ е 1800€+3000€ =4800€ аз Зафирата я купих за 2500€ . До тук добре ама тя по спецификация гори 15 литра на 150 км. бензин и половината от тези 97 коня умират на бензин, защото го водят за алтернативно гориво и сигурно центровката и се променя от компа директно. Нямах какво друго да направя и и сложих газов ижекцион , защото ако бах сложил метанов инжекцион щеше да и по-спъната и от това което е сега. Сега е долу-горе като на бензин ама поне не ми гори 10 литра бензин на 100 км. Така вече от метанова имам газифицирана Зафира, дразни ме само че е малко по-бавна от преди и се чудя дали да не сменя компютъра да стане една идея по-пъргава . Някой от вас сблъсквал ли се е със такава ситуация със смяната на компютъра и дали въобще нещо ще се промени ? И някой от вас успял ли е да ремонтира такъв редуктор и вентили? Извинявам се ако темата не е за тук

Благодаря на всички предварително за отговорите.

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване