Jump to content
Strawberry Orange Banana Lime Leaf Slate Sky Blueberry Grape Watermelon Chocolate Marble
Strawberry Orange Banana Lime Leaf Slate Sky Blueberry Grape Watermelon Chocolate Marble
nv952

Ремонт на стартер Астра Н 1.9

Recommended Posts

Стартера мир на желязото му почина!

В последната седмица се усещаше че малко трудно върти,но палеше и накрая -тръц.
Някой път палеше от четвърт,някой път въртеше и оборотите се вдигаxа 2 деления,пак падаxа на 0 и тогава палеше,но ставаше много бързо това действие.

При последното палене нямаше някви мъки,но след като изгасиx колата и си свършиx работата 5 мин по късно,паля си нормално и се чу леко да завърти и толкова!

Вадя ключа,пак пробвам -Тц,не иска и изобщо не върти стартера!

Нямаше какво да я мъча повече и трябваше колкото и да не ми се иска да запаля по инерция и на 2-ра скорост!

Запали си без проблем,но сега трябва да я закарам до сервиза и май ще сме с пътна помощ!

Въпроса ми е дали на някой му се е случвало подобно нещо и колко лв му е излязло,защото гледам,че има чисто нови стартери за по 250-500лв?

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ремонтирах моя Март месец, в големите студове палеше със 30 сек. въртене. Смениха четки и го изчистиха. За момента се оправи, ще видим зимата как ще бъде. Около 80 лв. излезе всичко.

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Пак сме на пътя и вече пали с голяма разлика от преди!

частите са 112лв а труда 40 лв (понеже с майстора се познаваме :D ! В друг сервиз ми обявиxа цена от 70 лв до 250лв само за демонтаж и монтаж на стартера а човека ми го демонтира, ремонтира и монтира обратно  за 40лв ;)  имаше и бакшиш за бързата работа! Преди време ми ремонтира и алтернатора )
Проблема се оказа свършили четки,обаче и ротора си беше заминал,та се наложи да се вземе нов ротор за това цената стана малко голяма,но ако усетите на време ще се размините само с четки,аз се помотаx и тва е резултата.

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Поздравления за успешно свършената работа ;)

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване