Jump to content
Strawberry Orange Banana Lime Leaf Slate Sky Blueberry Grape Watermelon Chocolate Marble
Strawberry Orange Banana Lime Leaf Slate Sky Blueberry Grape Watermelon Chocolate Marble
Vasko5767

Мнения за Астра J 1.4 турбо LPG

Recommended Posts

Здравейте колеги,

Нов съм във форума.Наскоро си поръчах Астра J 1.4 турбо LPG седан.Понеже е стария модел се надявам да има колеги с директни впечатления от този автомобил и са готови да ги споделят.Интересува ме какви са му слабостите,какви проблеми са имали и скъпа ли е поддръжката.

Благодаря предварително

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Преди 7 часа, Vasko5767 написа:

Здравейте колеги,

Нов съм във форума.Наскоро си поръчах Астра J 1.4 турбо LPG седан.Понеже е стария модел се надявам да има колеги с директни впечатления от този автомобил и са готови да ги споделят.Интересува ме какви са му слабостите,какви проблеми са имали и скъпа ли е поддръжката.

Благодаря предварително

Здравей колега,

Колата вози комфортно - малко е по-тежичка от последния модел, но повечето тегло е отишло за сигурност - подсилване на греди, врати и обезшумяване на купето. Предните греди са широчки - малко намаляват видимостта и при завой трябва да се внимава за пешеходци отляво и отдясно. Модела се произвежда повече от 8 години  - така че са отстранени детските слабости. Общо взето за тези пари е добър избор - в USA GM я произвежда като Buick Verano. Смяната на масло и филтри в фирмен сервиз е около 180 лв. Относно дали се развалят  - може да се погледне класирането на TUV за 2018 - Astra J си е в зеления сектор на класацията при 6-7 годишни коли - по напред от доста по скъпи коли - виж на този линк:

https://auto.ironhorse.ru/tuv-report-2018_21151.html/3

Редактирано от ranl

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ако колата е нова няма за какво да се притесняваш. На доста по-късен етап идват проблеми с термостат, тръбички по охлаждането, бобина, казанче за охладителната течност. Наблюдава се често и безпричинно губене на станциите на радиото. Добре е да следи внимателно нивото на маслото в ск. кутия. При намаляване на маслото дефектират 5 и 6 предавки. Накратко и най-общо казано е това.

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване