Jump to content
Strawberry Orange Banana Lime Leaf Slate Sky Blueberry Grape Watermelon Chocolate Marble
Strawberry Orange Banana Lime Leaf Slate Sky Blueberry Grape Watermelon Chocolate Marble
Миткооо

Имам проблем с Опел Зафира А 101к 2005г

Recommended Posts

Здравейте светва чека колата забива . Ходих на всякакви майстори.Едни казват ЕГР,ДЕБИТОМЕР.Смених дебитомера и пак забива.Като махна буксата му се движи по добре но също няма мошност.Казаха ми да взимам Егр.Цената е висока но има ли гаранция че е това проблема ако купя и проблема остане.Трябва ми някой читав и разбиращ майстор в София

Редактирано от Миткооо

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Грешка 0400 е ЕГР.Не бързай да купуваш нов,а го свали и почисти,два болта го държат.Твоя предполагам не е електронен,а вакуумен.

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Преди два дни един гаражен майстор който не разбира от електроника а само по механичните неща ми смени някакви маркучета на нафтата и каза че е гледал егр но не е видял проблем.Говорих в един сервиз по ел.системите за вторник да ми измерят ел.На прочитане днес ми дава грешка 0400 но човека който ми прави циагностиката не се нае да ремонтира.Каза че може да не е само от егр.При свалянето му ставал проблем с някаква букса.Не знам вече от къде да почна.Имам оферта и за ГНП защото можело да е и оттам.Не искам аз да пипам защото не му разбирам за Егр

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Съветвам те да започнеш от по-лесното /евтино/ към по-сложното /скъпо/ и да елиминираш една по една причините. За ЕГР-а - имах същите проблеми на Vectra C Z19DTH със същата грешка - гледах я и на живи данни. Свалих ЕГР-а и външно не личеше да е зацапан, но все пак го свалих и почистих основно - и какво мислиш - всичко се оправи. Така че съветвам те да започнеш от там - свали го, почисти го и ако няма подобрение да продължиш да търсиш проблема другаде.

• Харесване 1

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

P 0400 може да е и от липса на вакум.Прегледайте снадките на вакумните маркучи,соленоидите също.Няма да е лошо да се изчистят и колекторитеhttps://www.youtube.com/watch?v=0ZagqCUYPCg

Редактирано от pitbula74
  • Харесване 2

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ок,благодаря за съветите и положителното отношение за проблема ми.Преди час отидох и софтуерно изключих ГНП за 300лв.След като я изпробвахме колата бе по добре но нямаше сила.След прочитане показа дебитомер.Сегашният го взех преди седмица от ОЛХ за нов.След празниците ще копувам нов.Като свалих буксата на дебитомера колата започна да се движи доста добре при светнал чек

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

ГНП било проблемно.Как може да се разбере дали е ГНП.Дава ли грешка при диагностика или някакви признаци.

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване