Jump to content
Strawberry Orange Banana Lime Leaf Slate Sky Blueberry Grape Watermelon Chocolate Marble
Strawberry Orange Banana Lime Leaf Slate Sky Blueberry Grape Watermelon Chocolate Marble
Georgi.y.Georgiev

Проблем с компресор на климатроник - Opel Astra J 2012

Recommended Posts

Здравейте, колеги,

Автомобилът ми е Opel Astra J Sport Tourer 2.0 (2012г.). Тъй като този сезон климатроникът ми спря да охлажда, закарах колата в сервиз Алком, София за диагностика.

Отговорът им е: заяла шайба на компресора. Трябва да бъде сменен. Имало вариант за отремонтиране, но нямало гаранция и цената щяла да бъде над 1000 лв.

Споменаха ми варианти за неоригинални, но не били убедени, че е добра идея да се използват, защото изглеждали "странно" - с различен брой букси и изходи от оригиналния. Оригиналният пък е 2000 лв. и ме насочиха да си търся втора ръка.

Имам два въпроса:

- действително ли не е добра идея да се отремонтира и цената толкова висока ли ще бъде? Бихте ли ми препоръчали сервиз, в който ще го направят качествено?

- от друга фирма ми предложиха вариант за немски, качествен компресор (макар и неоригинален), на прилична цена? Тъй като Алком не работят с материали на клиента, бихте ли ми препоръчали сервиз, в който това не е проблем и ще направят ремонта качествено?

Благодаря,

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Здравей, колега.

Доста неприятен проблем за началото на летния сезон. Преди няколко години имах също ядове с компресора. Тъй като всичките си коли ги карам от години на едно и също място, когато става въпрос за авто климатици и съм много доволен, този път също се обърнах към тях и не съжалих. За пореден път хората си свършиха работата доста съвестно и аз съм доволен от резултата вече няколко години. Не помня вече точно какъв беше проблема, но компресора беше за ремонт или смяна. Човека ми каза, че тези на Опел не са от най-читавите и ми препоръча да си взема пак на ГМ само че от Понтиак (за американския пазар) рециклиран. Бил доста по-добрия вариант. Послушах го и за момента нямам ядове. Не си спомням цената до стотинка, но беше под 400 лв. за компресора + смяната и зареждане с фреон. 

Цените, които са ти казали на теб може би са такива, няма да ги коментирам, но според мен задължително си направи справка на още едно място, без значение дали ще е в този сервиз или на друго място. Не правя реклама на сервиза, просто от години имам реален опит с тях. Не казвам и че на теб ще ти свършат работа, както очакваш, но за момента моите отзиви са строго положителни.

Ето и адреса на сервиза - Автоклима ГЛ. В един гараж са, работят баща и син.

Успех и да споделиш развитието ;)

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Благодаря за мнението и информацията. Ще се чуя с тях да видя и те какво мислят.

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Имам сходен проблем с компресора. Работи си, но когато загрее хубаво колата и климатика не е включен има цикличен стържещ шум. При включване на климатика шума изчезва.

photo 1.JPG

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване