Jump to content
Strawberry Orange Banana Lime Leaf Slate Sky Blueberry Grape Watermelon Chocolate Marble
Strawberry Orange Banana Lime Leaf Slate Sky Blueberry Grape Watermelon Chocolate Marble
kolevst

Спукано казанче на течността на чистачките

Recommended Posts

Здравейте,карам Зафира А  1,8 125 к.с

С двигател Z18XE

Почна да ми тече казанчето за течността на  чистачките. Някой би ли сподели как да го подменя най-безболезнено.

Благодаря предварително 

Редактирано от kolevst

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Възможно да не е спукано. И аз мислех така за моето и дори се оглеждах за друго. Оказа, се че където влиза помпичката има един О-пръстен който държи самата помпичка, от там течеше при мен. Извадих помпата измих мястото къде е казанчето и смених О пръстенчето, явно химията за чистачките му е разказала играта, и вече не тече.

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Може и така да е ,но би ли ми казал как го свали.Аз си взех ново ,гледах в една морга зафира и най-удачно ми се вижда да се махне кората под калника и предната броня.Така има най добре се вижда казанчето,на два болта е хванато.

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Преди 4 часа, kolevst написа:

Може и така да е ,но би ли ми казал как го свали.Аз си взех ново ,гледах в една морга зафира и най-удачно ми се вижда да се махне кората под калника и предната броня.Така има най добре се вижда казанчето,на два болта е хванато.

Точно така се сменя.

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Здравейте,да споделя как се сменя казанчето.

Изобщо не е трудоемко

Вдигате колата на крик,махате предна лява гума.При мен подкалника се държеше на едно винче отдолу на предната броня и на една тапичка ,малко по нагоре в дясно.

Не махам целия подкалник ,а само го отмествам колкото да мога да бръкна до казанчето.То се държи на две болчета с глава за ключ 10.Едното се вижда и се маха лесно,но и другото се маха с напипване не е нужно да се маха предната броня.На самото казанче е и помпичката за водата ,тя се изважда нагоре.Откачате от казанчето само ,един маркуч който се държи  на гърловината на казанчето и го изваждате надолу.

Редактирано от kolevst
  • Харесване 2

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване