Jump to content
Strawberry Orange Banana Lime Leaf Slate Sky Blueberry Grape Watermelon Chocolate Marble
Strawberry Orange Banana Lime Leaf Slate Sky Blueberry Grape Watermelon Chocolate Marble
djodji

Zafira B 1.9 120 hp - Обслужване

Recommended Posts

Здравейте колеги,

Тъй като от скоро съм собственик на Опел зафира Б, 1.9, 2006 г. 120 к.с. Предстои ми обслужване и понеже не намерих подходяща тема затова пиша нова.

Доколкото съм запознат, трябва да смена:

1. комплект ангренаж с ролките и водната помпа - спрял съм се на gates или conti

2. Масло + филтри (смяна на 15 км, задължително ли да сменям всеки път всички филтри или мога да пропусна някой, горивен например?) (Спрял съм се на Bosch или Mann)

3. Пистов ремък - трябва да сменям комплект с ролките или след като се провери на място и при нужда, защото гледах само ремъка е около 20 лв а комплекти ги има някой с по 2 ролки (gates 120 lw) някой с по три (gates 265 lw, conti - 185 lw)

4. Свещи - задължително ли се сенят или само при изгоряла такава и ако една е изгоряла, трябва да сменям всичките или само едната (като марка съм гледал Bosch, Swag)

5. Масло за скорости  - трябва да го сменям или не, колата е с ръчни скорости

6. Антивриз/ Спирачна течност - четох че трябва да се сменят след определено време, така пишело и в сервизната книжка. Дали да ги сменям или първо да се тестват дали са годни или не и след това?

7. Друго???

Ще съм благодарен ако някой сподели опита и даде съвет!

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване