Jump to content
Strawberry Orange Banana Lime Leaf Slate Sky Blueberry Grape Watermelon Chocolate Marble
Strawberry Orange Banana Lime Leaf Slate Sky Blueberry Grape Watermelon Chocolate Marble
opelmeriva

Масло за Meriva БЕНЗИН

Recommended Posts

Здравейте, имам колата от скоро и трябва да сменя маслото... Познат ми каза, че бензиновите двигатели на Мерива искат хубаво масло. Каква марка да избера? Може би оригиналного GM или нещо друго?
Благодаря!

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Да, разбрах че навсякъде е GM - евтиното и кой знае колко става...
Налях Castrol Magnatec 5W40 и мисля е по-добре от него

• Харесване 1

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Мисля,че е малко тъничко,по добре 10/40 или15/40.

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Преди няколко месеца и аз бях пред същата дилема, наложи се да почета доста из форумите. Не си спомням точно, но мисля, че във форума на Ауди в подобна тема попаднах на един отговор от човек, които си изкарва хляба с продажба и смяна на масла на дребно.

Та неговата препоръка беше "Ravenol" - немско производство, не много евтино, не много скъпо, но това което наклони везните беше "До момента не съм чул някой да го фалшифицира"; това им е  сайта, там става ясно, че в България имат 1 склад, това им е търсачката за подходящо масло по марка и модел, всяка опаковка има холограмен стикер с номер, с който при проверка на немският сайт  може да се провери в кой завод на компанията е произведен.

Аз си взех RAVENOL HCS 5W-40 от онлайн магазина им, над 65лв доставката беше безплатна (гледам, че и сега е така).

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

И аз да се включа- това масло се ползва от години и всички са доволни http://www.unil.bg/store/  за бензиновите двигатели - след  2-ра 3-та смяна каквото го наливаш такова излиза( говорим за цвят) 

Редактирано от abadon

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ти колега какво сипваш 10W40 или 5W40 и с кой двигател си?

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Преди 18 часа, Джони написа:

Ти колега какво сипваш 10W40 или 5W40 и с кой двигател си?

Едната мерива е дизел D17dth  другата е бензин 1.6  и на 2-те смело слагам 5W40 по препоръка на продавача на масло - но аз взимам не тези масла от тубите ами си поръчвам наливно- и по еконт - за повече информация мога да ти пратя направо телефона директно на човека от който си поръчвам 

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Преди 1 час, Джони написа:

Прати го.

Пратих го на лично да не му правя реклама.

http://motorex.bg/kategoriq/продукти-за-автомобили/двигателни-масла/  днес взехме на тази фирма масла за тест - обаче резултати чак като ги сменим другата седмица мога да напиша. 

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Чета много по немските форуми,  и  много колеги са спрели да слагат Castrol Magnatec !!! Има и по-добри на по-ниски цени тук...

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване