Jump to content
Strawberry Orange Banana Lime Leaf Slate Sky Blueberry Grape Watermelon Chocolate Marble
Strawberry Orange Banana Lime Leaf Slate Sky Blueberry Grape Watermelon Chocolate Marble
dreamfool

Съвет за покупка на автомобил Opel Astra 1.7 CDTI

Recommended Posts

Здравейте, колеги. Нов съм във форума и моля да ме извините, ако не пускам темата на правилното място. Дойде време да си закупя по-голям семеен автомобил и се спрях на Опел. Харесъл съм конкретна кола и ми предстои повторен оглед и закупуване. Опелът е Astra H 1,7 CDTI - 100 HP. По номера на рамата излязоха следните важи според мен данни:

Дата на производство: 21.01.2005г. първа регистрация 06.2006

Мотор: Z17DTH без DPF

Скорости: F23WR

Произведена в Белгия, за Австрия, първа регистрация в Тулн Австрия. Колата е Cosmo моделът с всички екстри и доста запазена. В момента на 168 000км. ( По разчети на програми в нета следва да е на 187 000 :) )

На какво по-специфично да обърна внимание при този мотор и тази скоростна кутия при теста по-късно тази седмица? Здраво ли е окчаването? Ръждите проблемни ли са? Има ли кори под мотора? Средния разход на гориво какъв е - интерсеува ме предимно извънградксо? Кой размер гуми е най-подходящ? Аз не съм агресивен водач и не се съзтезавам по пътищата, защто возя малки деца.

Благодаря на всички за отделеното време за отговор на върпосите ми.

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колега, добре дошъл и поздравления за избора. Много да те радва колата и да имаш много безаварийни километри. Модела ти е преди фейслифта. До колкото си спомням имаха проблеми с фаровете за мъгла, често чупеха стъклата. Може и в рамките на някоя сервизна кампания да са ги сменили, но имай едно на ум. Другото нещо типични за всички Астри, лака е супер слаб. Дере се от най-малкото нещо. Ако искаш хубава визия, приготви се поне веднъж годишно, че и два пъти са пастиране. Това, че е Козмо е супер, имаш много от екстрита, които ще те радват ;) Окачването определено е здраво, за 150 хил. км. една биалетка съм сменил. За мотора и скоростите нищо конкретно не мога да кажа, нямам опит. Под мотора няма кори, а ръждата до сега не съм чувал да е проблем при тези модели. Средния разход зависи много от това колко ти тежи крака, но предполагам с нормално каране и спазване на повечето ограничения, спокойно може да постигнеш разход от около 6 и по-надолу. Колкото до гумите, за мен фабричния размер си е най-правилния, така че това е моята препоръка.

Успех с колата.

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване