Jump to content
Strawberry Orange Banana Lime Leaf Slate Sky Blueberry Grape Watermelon Chocolate Marble
Strawberry Orange Banana Lime Leaf Slate Sky Blueberry Grape Watermelon Chocolate Marble
iko

Светна лампа с акумулатор

Recommended Posts

Здравейте,днеска си паля колата и я оставям да загрее,след 10мин. се връщам и виждам че дневните светлини не светят а свети габарит.Влезнах в колата и гледам лампата с акумулатор свети,замерих с мултицет 14,10 показа а с консумация 13,90. Стрелките на обортомера и темнпературата не работеха и като тръгнах и километража също не работеше за ивестно време,след 2 мин. проработиха за 2-3секунди и дневните светлини заедно с тях се включиха

и прекъснаха пак,вентилатора на климатроника също работише променливо заедно с тях.Лампата светише постоянно и се прибрах до нас като изминах 10км. Загасих колата и пробвах да запали и не запали.Откачих минус на акумулатора и след 10мин.запалих за 3секунди и изгасна.Какво да си мисля с тази лампа освен алтернатор дали би могло да е друго,параметрите бяха нормални с мултицета.....да е бубина?

Редактирано от iko

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Смених бубината с нова и нови свещи и всичко е наред докато ке светна пак лампата с акумулатор,но за разлика от преди сега прекусва само обортомера и датчика за температурата.Замерих да не презарежда алтернатора,но 14,36 на високи обороти мисля ,че е нормално.При високи обороти и светва лампата!!!Споделете ск мнение колеги.

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
На Wednesday, January 17, 2018 at 21:19, Манолов написа:

Таблата сгъват , и от него спира да пали.

Това са грешките ако може някой да съдейства.

IMG-c5ab51af075af133e0c93503e364cc87-V.jpg

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Закупих тази част и утре ще я получа и се надявам да се оправи колата,пали когато си поиска и дано да е това проблема.IMG-28d53f7e219943068305eab8bc7cabb5-V.thumb.jpg.6e9a0b8bb12d18e6c94886b7ded90691.jpg

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Явно търговеца който Ви е продал колата е "върнал" километрите .. всички грешки за това говорят!

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Преди 12 часа, beos написа:

Явно търговеца който Ви е продал колата е "върнал" километрите .. всички грешки за това говорят!

От 5 години е имам колата и съм минал 120.хил.км все пак като я купих беше на реални км. Мисълта ми е че не ми е покупка от скоро.

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Обикновено грешки от този тип ги прави при проблем с таблото(когато е бутано софтуерно) възможно е да е окислена някоя клемичка или да се е разместило. Ако продължава да прави проблем, не е зле да погледнете какво се случва зад него.

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
преди 21 минути, beos написа:

Обикновено грешки от този тип ги прави при проблем с таблото(когато е бутано софтуерно) възможно е да е окислена някоя клемичка или да се е разместило. Ако продължава да прави проблем, не е зле да погледнете какво се случва зад него.

Благодаря ти колега за съдействието ти,ще погледнем и него,но нека да сменя този консуматив и ще пиша във форума какво се случва.

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Здрасти, само да попитам - акумулатора зарежда ли когато я караш?

Светенето на тази лампа може да показва проблеми и в алтернатора - да не зарежда достатъчно и от там да не тръгнат половината неща по таблото.

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Здравейте,четките на алтернатора смених и в крайна сметка се оказа,не е и този БСМ Модул причината а ЕКУ-то.Ремонт в сервиз ИММО в гр. Пловдив и всичко се оправи.Имам резервен БСМ модул с копирана информация от моя и ако на някой му трябва ще му го продам.

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Стандартния проблем. Тия делфи екута са пълни боклуци. Имало е кофти контакти. Още ли е 500 лв ремонта ?

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Преди 6 часа, bntc написа:

Стандартния проблем. Тия делфи екута са пълни боклуци. Имало е кофти контакти. Още ли е 500 лв ремонта ?

Здравей колега,ами втория е 300лв. с 1 год. пак гаранция.Платката явно е имала дефект понеже сега я смени и ще проучи старата във времето за какво иде реч.

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Другия вариант е

http://shop.stelzhamer.com/de/opel-motorsteuergeraet-meriva-1-6-l-benzin-6235229-gm-12214810-neu фабрично рециклиран или

http://shop.stelzhamer.com/de/opel/motorsteuergeraete-steuergeraete/opel-motorsteuergeraet-meriva-corsa-c-1-6-l-6235229-gm-12214810-neu нов

Аз преди години си взех нов и за сега няма проблеми

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване