Jump to content
Strawberry Orange Banana Lime Leaf Slate Sky Blueberry Grape Watermelon Chocolate Marble
Strawberry Orange Banana Lime Leaf Slate Sky Blueberry Grape Watermelon Chocolate Marble
chobanov

осветление табло Астра Г-с какви крушки е ?

Recommended Posts

Здравейте колеги. От около 2 седмици сам собственик на Астра Г. Оказа се че не ми светитаблото по точно врътките за парното и вентилатора. Проучил сам как се разглобява, та въпроса ми е ако някой е запознат да сподели какви са точно крушките и по точно вида на цокала защото се оказа че по магазините има голямо разнообразие на цокли , а аз искам да си купя крушките преди да го разлобя за да не се получи напразно разглобяване. Предварително благодаря на отзовалите се.

Редактирано от valio_78

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

крушките са 1,2 вата и са 3мм ако не се лъжа 005789565.jpg

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

мисля че такива са на километража,за най-сигурно си ги свали и след това си купи,такива крушки има навсякъде

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Знам че са нещо такова ама това синьото е някакъв цокал който е от рода Т5 или Т10 или някакъв такъв. А до размера на крушките почти вси4ки са 3мм. Ако някой знае точно какъв е този цокал моля да сподели. благодаря.

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

като горепосочените крушки ми бяха на километража,а на врътките ми бяха

aV21NcV9.jpg

вземи все пак от тея 2 броя,те са по 50-60ст.

aV21NTjA.jpg

Редактирано от oska

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

те са едни и същи просто другото е нещо като фасунга. те се използват за осветлението на километража и също за ТИД МИД ДИД

най-добре издърпай въртока със степените на парното и виж каква е той се вади най-лесно

Редактирано от SiSkOo

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Въпрос: парно/кутия за парното (по-точно) на ASTRA G система BEHR, може ли да бъде заменено с кутия от система DELPHI ?

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Може, ама трябва да се смени с вентилатора и управлението. Безмислено е защото са по-дефициттни тези на Делфи....

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Дайте идея тогава някой може ли по някакъв начин да направи САМО тая плака дето са показанията на парното !?? Че аз точно заради нея мъдря всичките тия схеми.. Тая вечер ако успея да разглобя, ще опитам да "прехвърля" плаката (ако са еднакви) от кутията на Делфи, върху тая на Бер (моята).

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Добре кажете ми вместо крушка искам да сложа светодиод, но не знам какво съпротивление трябва да сложа, за да не изгори диода. Тук има описание как се сменят лампичките с такива светодиоди из цялата кола всички копчълъци къде що има да свети в купето, ама не разбирам нищо http://www.blauertacho.de/doc/opel/astrag/index.htm

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Добре кажете ми вместо крушка искам да сложа светодиод, но не знам какво съпротивление трябва да сложа, за да не изгори диода. Тук има описание как се сменят лампичките с такива светодиоди из цялата кола всички копчълъци къде що има да свети в купето, ама не разбирам нищо http://www.blauertacho.de/doc/opel/astrag/index.htm

Продават се такива диоди заедно с цокъла и си имат съпротивление. Не ти ги препоръчвам..... На предишната кола слагах такива и точно след една седмица ги разкарах. Ето линка да видиш закакво става въпрос :biggrin:

http://forum.fiat-bg.org/viewtopic.php?p=931845

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване