Jump to content
Strawberry Orange Banana Lime Leaf Slate Sky Blueberry Grape Watermelon Chocolate Marble
Strawberry Orange Banana Lime Leaf Slate Sky Blueberry Grape Watermelon Chocolate Marble
FrIsKy__

проблем с двигателя x16szr

Recommended Posts

Привет на всички, моля помогнете.......

Проблема е следния: Колата е опел астра Г с мотор x16szr. Колата върви на газ и бензин - повече се усеща на газ! Прекъсва ужасно направо губи живец, после тръгва пак и се получава ужасно лашкане на цялата кола. Получава се от 1ва предавка на 2ра след 1500 и 600 оборота и след това тръгва и пак около 2500 оборота

В сервиз на опел ми смениха кабели NJK и свещи GM с два полюса, но май проблема си остана. Втора свещ получи доста голям нагар, смених я с една от старите, но ефекта беше кратък. Днес с един познат майстор закачихме лаптопа му и изписа грешка P1640.

Чета цял следобед по разни форуми, но никъде не дават решение на проблема. Много често споменават датчик за детонация, но дали е от него?

Моля помогнете, ще бъда много благодарен!!!

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Това е блок бобина според мен. При мен беше същия проблем на моменти работи добре, на моменти не като спъната, прекъсва, ужас е

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

привет отново, 

за моя радост открихме проблема..... а той беше следния!   Цапаше свещ на втори цилиндър (с нова свещ изкарваше 2-3 дни), пуснахме едни сигменти, лагери всички гарнитури и обслужване на главата ( гумички, водачи и шлайфане 0,250мм ) и това всизко за около 600лв.:k015:

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване