Jump to content
Strawberry Orange Banana Lime Leaf Slate Sky Blueberry Grape Watermelon Chocolate Marble
Strawberry Orange Banana Lime Leaf Slate Sky Blueberry Grape Watermelon Chocolate Marble
bojidar13

Свещи за Z16XEP бензин/LPG

Recommended Posts

Има благи писания за свещите на Denso IK16L от серията Iridium Power и VK16 от серията Iridium Tough, но не ми е ясно къде свършва истината и се продължава с обикновена реклама.

В същото време, ако се купуват от e-bay, цената не е чак толкова голяма.

Другото, което не мога да разбера е IK16L и IK16TT (не става въпрос за K16TT) една и съща свещ ли е, или са различни?

Моля, ако има участници във форума ползвали или ползващи някой от тези два модела (IK16L и VK16) да даде реални отзиви.

Е, ако някой ползва или е ползвал K16TT - нека си каже и той думата, това може само да помогне.

Благодаря предварително!

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Здрасти колега! Не знам на каква кола ще ги слагаш тези свещи,но според мен много четеш(без лоши чувства) а и отделно сигурен ли си че този модел свещи е за твоя мотор,че нещо ми се струва че ти трябват IK22 или 20. Като гледам за какъв мотор питаш не вярвам да караш някоя "правена бегачка" така че да усетиш разлика в двата модела свещи.Аз лично съм ползвал IK16(такива ми изпаднаха за без пари) на Ц20НЕ "силно сгъстен" с части от 18Е и колата имаше огромна разлика със всякакви други НЕиридиеви свещи с който я пробвах. Но бяха твърде "студени" и зимата нямаше палене с тях та трябваше да ги сменявам с други през това време.Сега в момента съм с X20XEV също с "малки модификаций" и сложих на Бош иридиеви и пак има огромна разлика спрямо стандартните свещи. Така че не търси някакви супер очаквания и разлики от двата модела а просто вземай който са по на оферта и ги слагай ще останеш доволен .. особенно ако си и на газ.

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Благодаря, lupo13,

ама вече поръчах VK16 - трябваше да го постнеш 2 дни по-рано; за Z16XEP дават VK16: Denso Spark Plugs , иначе VK20 даже са по-евтини.

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Свещи се избират според каталога на производителя, а не според това, кой-какво бил писал по форумите.

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

dsuzunov, в каталога на Denso (линка е в по-предният пост) за Z16XEP дават VK16 (нищо чудно, обаче lupo13 да излезе прав по отношение на топлинното число, независимо от това, че производителя е посочил именно VK16); но на мен всъщност ми трябваха отзиви, за да си направя сметката дали този разход е оправдан.

Благодаря все пак!

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Здравейте ! Преди една седмица  ми пристигнаха свещите Denso IK20 . По каталога на Denso ги дават че са за заводска газ на двигател Z14XEP на Мерива.За първите 1000 км всичко е наред.Имам чувството че колата е малко по-пъргава.Цената им е 11.80 долара /за 4 бр/ с доставката от Китай .Цената им в България започва от 20 лв. за 1 бр.Това което ме впечатли е че на свеща отдолу има надпис Made in Japan........???Поръчани са от сайта Али Експрес.Пристигнаха за 15 дни.Ще Ви кача няколко снимки и линк към сайта.Ще се радвам ако съм Ви бил полезен с тази информация. https://www.aliexpress.com/item/ANLILU-4pcs-lot-iridium-car-candle-spark-plugs-IK20-5304-For-T-oyota-A-udi-V/32829216695.html?spm=a2g0s.8937460.0.0.zCBQIk

UTB8WaqzuarFXKJk43Ovq6ybnpXaO.jpg

UTB8mTbvpBahduJk43Jaq6zM8FXa3.jpg

Редактирано от nasencetyy

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Четох коментарите. Масово пишат, че са с различно разстояние м/у електродите, крив централен електрод, различен цвят на изолатора итн. Но пък, повечето пишат за подобряване работата на мотора. 

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Моите VK16 също пристигнаха, също от Алиекспрес, бая по-скъпи са от IK20, 2000км вече с тях, съществена разлика между обикновените Дензо и иридиевите не съм усетил (но по отношение на автомобилните двигатели съм лаик).

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване