Jump to content
Strawberry Orange Banana Lime Leaf Slate Sky Blueberry Grape Watermelon Chocolate Marble
Strawberry Orange Banana Lime Leaf Slate Sky Blueberry Grape Watermelon Chocolate Marble
batkovi

Запотяване на стъклата

Recommended Posts

Здравейте, имам въпрос относно филтър купе. Казаха ми че ако сложа нов, запотяването на стъклата ще намалее едва ли не ще изчезне :D та има ли нещо вярно в това? Мисля да си поръчам и Rain-x против запотяване на автостъкла и огледала.Като гледам клипчета в youtube това нещо наистина действа хаха някой ползва ли продуктите на тази марка ?

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Виж първо клапата за рециркуляция на въздуха в купето дали се движи.

В повечето случаи оста на въпростната клапа се чупи и остава отворена,но може да остане затворена,което води до изпотяване на стъклата!

Ремонтира се лесно .

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Провери си също така и мястото под предното стъкло, от където се оттича водата. Падат листа и какви ли не други боклуци, може да се запуши и от там става мазало. :th_up:

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Това за листата го знам и редовно почиствам. А тази клапа трябва да спира притока на въздух отвън нали така? Та ще пробвам днес като включа циркулацията на въздуха в купето, не би трябвало да духа както е по принцип. Ако влиза въздух значи има проблем :biggrin:

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

По-добре махни жабката и виж дали се движи клапата.

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Тя не издава ли шум като се отваря/затваря? Че по принцип не знам какво да гледам да не разглобявам напразно :D

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колега, без значение работи ли клапата за рециркулация или запушени ли са каналите за оттичане на вода, поленовия филтър (филтър купе) се сменя регулярно. Все пак това е филтъра, през който минава въздуха който дишаш като си в колата.

Аз лично го сменям два пъти годишно - на 6 месеца. Без значение дали е с активен въглен или обикновен.

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Здравей,колега.Аз ползвам два продукта на Реин х.Единия за външно мазане и той наистина действа много добре.В жълтото шише.Другия е този против запотяването.Черно шише.Върши работа,но не съм много доволен.Просто превръща запотяването в конденз.Понякога за да подейств,мажа двапъти.За това по-добре е да видиш наистина от къде може да идва запотяването.Едно време ползвах един продукт на сонакс против запотяване,който беше невероятен и вършеше перфектна работа.Но за съжаление не го предлагат вече.

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Благодаря за съветите! Само да ви попитам, понеже съм нов в опел семейството :D забелязах че когато температурата е ниска (под 3-4 градуса) или в дъждовно време ми светва този индикатор на снимката. Това не е ли за да ме извести че ESP системата е изключена или показва обратното, че е вкл. ?

2233.jpg

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Когато свети е изключена

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Системата ти се задейства, всичко е нормално.

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ако свети постоянно ЕСП дори и когато колата не се движи може да е проблем с някой от сензорите в главините(или където се намират на твоята). Аз имах същия проблем, смених лагер главина на предно дясно колело и бяхме зацапали конектора, след почистване се оправи.

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
На 10.01.2018 г. at 22:05, gogobaba написа:

Ако свети постоянно ЕСП дори и когато колата не се движи може да е проблем с някой от сензорите в главините(или където се намират на твоята). Аз имах същия проблем, смених лагер главина на предно дясно колело и бяхме зацапали конектора, след почистване се оправи.

Свети само когато температурата отвън е ниска под 10 градуса някъде

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

По темата: Проблема със запотяването на стъклата го реших наскоро като почистих филтъра на купето, беше в трагично състояние и настройвам топлия въздух да излиза през отворите горе(на предното стъкло) и от централните отвори на 1-ва или 2-ра степен. Пак има леко запотяване само на 2те задни странични стъкла, но само когато сме 4ма човека в колата.:cool:

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване