Jump to content
Strawberry Orange Banana Lime Leaf Slate Sky Blueberry Grape Watermelon Chocolate Marble
Strawberry Orange Banana Lime Leaf Slate Sky Blueberry Grape Watermelon Chocolate Marble

Recommended Posts

Здравейте колеги.От скоро съм нов собственик на Зафира б 1.9 cdti 120 кончетс.Не съм много на ясно с тези коли затова ще попитам някой неща.Така да видим сега първо някой накратко ако може да ми каже важните неща за тази кола другото което исках да питам е как да вляза във подменюто на борда примерно за да проверя температурата на мотора в една друга тема на 4-та страница пише ама при мен не се получава нещо натискам setting задържам го пиука след малко ама не ми излизат други менюта и да попитам други колеги със такива мотори какъв разход им дават количките

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

КОлега, добре дошъл и поздравления за избора. Колегите със Зафири вероятно ще могат да ти кажат повече за важните неща, които са специфични за Зафирата. Като цяло Опел от тези години - слаб лак, очаквай много драскотини от най-малкото нещо. Ти си с малкия дизел, така че проблемите със скоростната кутия е малко вероятно да ти се случат. Единственото, което се сещам, че може да ти коства повече разходи е съединителя с двумасовия маховик, но това важи за всеки модерен дизел без значение от марката. Относно скритите менюта - натискаш settings, задържаш 5-8 сек. и като чуеш пиукането след това с всяко натискане на BC минаваш на следващата страница. Надявам се това да ти свърши работа. За разхода да споделят колегите със Зафири, аз не съм меродавен. Успех и много безаварийни!

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Благодаря колега получи ми се с борда. А относно лака да заминал е на места тя и като цяло колицата си има драскотинки. а относно това дето ми казвап за съединителя да и аз чух че си е цифра надявам се да е сменен поне така човека защото е на ход от холандия и уж го е сменил преди пътуването.и да попитам някой ако може да ми каже какви цифри са турбото помпата и въпросния съединител?

Редактирано от Wolverine7

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Здравейте отново.Днес колеги съм с въпроса зашо на дисплея където трябва да пише градусите ми пише F благодаря предварително/

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колега, може ли да направиш една снимка, че нещо не разбирам точно на мястото на кои градуси пише F.

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Здравей колега,

от описанието ти предполагам, че ти вади температурата в градуси по Фаренхайт /F/, а не по Целзий /C/. Ето как да го оправиш: Натискаш Settings - отварят ти се 2 опции Audio и System, избираш System и след това последната опция трябва да ти е Measurement Units - влизаш там и избираш European /по спомен/.

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Погледни датчика отпред на бронята,може да е откачен.

Ако не е трябва да го замериш.На 20° мисля,че беше около 1500-1800 ома.

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колеги намерих го датчика като застана срещу колата в дясно под номера не излизат кабели от него как да проверя откачен ли е и дали е наред?

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колеги намерих го датчика като застана срещу колата в дясно под номера не излизат кабели от него как да проверя откачен ли е и дали е наред?

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Щом няма кабели,значи е откачен.Търси кабела с буксата,някъде около датчика е.Не може да я сбъркаш.Закачаш я на датчика и проба дали работи самия датчик.

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Май най-добре да ида при електричар че не виждам никакви кабели наоколо

Редактирано от Wolverine7

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Здравейте колеги отново появявам се с пореден въпрос.във сд-то има диск четенето и свири но не иска да го вади какво мога да направя по въпроса?

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Здравейте отново колеги пристиган с поредния тъп въпрос.Значи ситуацията е такава сверявам си часовника и при всяко палене ми се размества часа от какво може да е?

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Щом не ти помни часа и датата значи имаш проблем по ел. инсталацията - отиди при някой електричар.

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Здравейте.Знам че най-вероятно досаждам ама трябва пак да попитам.Въпросите са ми следните на колко оборота се включва турбото и усещам понякога само някакво придърпване на 1950 оборота от какво може да е и ако някой може да сподели какъв ви е разхода на колата (който е с тоя мотор де) благодаря предварително.

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване