Jump to content
Strawberry Orange Banana Lime Leaf Slate Sky Blueberry Grape Watermelon Chocolate Marble
Strawberry Orange Banana Lime Leaf Slate Sky Blueberry Grape Watermelon Chocolate Marble
Джони

Електронна стабилизираща програма

Recommended Posts

Здр колеги.От днес ми излезe на таблото нова щуротия Електронна стабилизираща програма(иконата с поднесеният автомобил) свети постоянно на таблото какво стана па сега ако може дайте ми някакъв съвет.

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Този модел май няма ESP.

Виж кабелите на ABS-а към колелата. Почисти буксите и ги напръскай с контактен спрей. Ако не стане - диагностика.

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колата е същата като твоята Z14XEP имах проблем с предния тампон на двигателя къса ми втори и ми го направи стругар с твърда втулка но след монтажа имаше жестоки вибрации и си мислех да не е от него но го смених и не изгасна лампата с колата в триъгълник която се поднася.

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Този тампон не трябва да е плътен!!! Като нов, има тънка като ципа гума, която само придържа втулката към тампона. Още на първия километър тази ципа се къса. И аз така се подлъгах и купих нов, но видях оригинален в официалния дилър. Там е със същата тънка ципа.

TDS-0192_tampon_dvigatel_Opel_Corsa-1-500x500.jpg

Редактирано от dsuzunov

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Да де но то не само ципата се къса а и 4-те гумени крачета .И после почват вибрациии при потегляне и претрисане.Ако искаш може да ти покажа как се е получило при мен.Оригиналния беше се раздвоил.

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

За да къса този тампон, значи имаш омекнали или скъсани други тампони на двигателя. Тая кола, преди да дойде при тебе, яко е въртяла гуми.

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Здр.Да дам малко разяснение по моя случай не знам дали е точно това причината но днес ми направих впечатление,че не ми светят и двата стопа и поставих нови крушки и светлината на таблото изгасна.

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Виж снопа кабели, който отива към задния капак. Като си отзад, е от ляво. От дясно минава само маркуча за пръскалката на задната чистачка.

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Пробвай като запалиш колата на място да завъртиш волана първо пълен ляв, след това пълен десен и трябва да угасне. Водят го някакво самокалибриране. При мен когато светне така правя и угасва.

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване