Jump to content
Strawberry Orange Banana Lime Leaf Slate Sky Blueberry Grape Watermelon Chocolate Marble
Strawberry Orange Banana Lime Leaf Slate Sky Blueberry Grape Watermelon Chocolate Marble

Recommended Posts

Вече няколко дни търся информация, но да питам и тук дано има някой по-запознат. Интересува ме дали има вече някой модел на ELM327 или нещо подобно което да може да свърже колата ( OPEL ASTRA G 1999г. 1.4 16v X14XE , OBD2 букса) с някое от приложенията с телефона или трябва да си купя нещо друго. Дано някой да може да ми помогне, че не мога да го измисля. :help: :help: :help: :help:

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Здравей,

Аз имам конектор като този https://images-na.ssl-images-amazon.com/ima...DyL._SY355_.jpg

Ползвам платеното torque приложение за андроид. Доста съм доволен, не е необходимо нищо друго освем bluetooth връзка междо конектора и телефона

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Здравей,

Благодаря за отговора, но твоята кола предполагам е 2005 - 2006 година и поддържа със сигурност OBD2 стандарта.

Но дали ще стане да моята Astra g 1999 г. уж буксата ми е също OBD2 но ... дали някой е пробрал ....

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Vectra B X20DTH 1999 г. я чете без проблем,но не можеш да гледаш живи данни.Гаси мотора автоматично при опит за четене на живи данни.Използвах програмата Торке/ Torque ProПосетете любимата ми страница

Редактирано от pitbula74

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Значи аз на моята Astra G 1.4 16v X14XE hаtchback пробвах ето това : click-me.gif и се случва следното -

Вкарвам го в буксата на колата ( под ръчната спирачка ). Свързвам/своявам чрез бултут телефона с ELM327-то. Влизам в програмата Torque Lite или ScanMaster for ELM327 ( безплатни в GooglePlay).

След това отивам в Settings, след това OBD2 Adapter Setting, след това Choose Bluetooth Divice и там избирам устройството obd-2 ( изисква пин код "1 2 3 4" ). Връщам се в началото на програмата и като цъкна да ми изкара каквито и да е данни ми излиза съобщение "Not connected to ECU" . ( и GPS-a на телефона е включен )

Бъркам ли някъде в целия процес или каква е причината за този неуспех. Някой да има някаква представа ?

И някъде го пише OBD2 другаде пише ODB2 ... едно и също ли е или има някаква разлика ?

Редактирано от svkirilov

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване