Jump to content
Strawberry Orange Banana Lime Leaf Slate Sky Blueberry Grape Watermelon Chocolate Marble
Strawberry Orange Banana Lime Leaf Slate Sky Blueberry Grape Watermelon Chocolate Marble
spitfirebg

Astra 1.7 CDTi - P0234B - Датчик, турбо?

Recommended Posts

Здравейте,

преди време закупих Астра Н 1.7 100 коня дизел.

Още в първите дни забелязах доста неприятен проблем, който с течениет на времето установих кога и как се появява.

При скорост над 100 и педал на газта до долу, след няколко секунди колата влиза в авариен режим и губи мощност.

Същото е и при по-малка скорост, но при нагорнище - когато турбото е под натоварване за няколко секунди.

На диагностика записва грешка P-0234B (Negative Deviation) или - Overboost condition.

Майсторите при които ходих или не им се занимава или са некадърни - викат смени си датчика за турбото (този, през който минават вакумите) и ще е ок ама не ми се дават 200 лева за датчик без да съм сигурен, че е той.

Допълнителна информация, която е релевантна:

В града и изобщо при смяна на скоростите или пускане на газта винаги се чува силен шум от турбото (все едно от блоу оф клапан) , който не знам дали е характерен?

При първо палене на автомобила за деня след запалването му лампата с ключа остава да свети няколко минути и забелязах, че при задържане на газта на определена предавка, когато турбото се е включило и върти , самата турбина киха от самосебе си , без да пускам газта. Когато лампата изчезне - проблема спира.

Нещо важно - гледах доста клипове как "ръчката" на уест гейт клапана мърда напред назад с подаване/отнемане на газта. Моята изобщо не мърда, дори и над 3-4000 оборота на място.

Та ако може да ме посъветвате какво да правя ще съм благодарен, че на море трябва да се ходи а аз с колата не мога да излеза от града...

До сега съм чистил МАФ, Дросел, ЕГР клапа, МАП сензор и този клапан за турбото уж.

На ръка ръчката на уест гейта се мърда, но не знам дали има отношение към геометрията на турбото (ако е зацапана).

Чудех се дали да прегледам първо маркучите за вакума от клапана към турбото.

А също така кое е по-вероятно според вас - датчика да е дал фира наистина или геометрията на турбото да е зацапана, предвид "кихането" и другите симптоми?

Препоръзайте майстор в Пловдив.

А и още нещо - какъв е разхода на тая кола с климатик ? Като пусна климатика в тея жеги гори ДВОЙНО. Проблем ли е и ако да къде да го търся?

Мерси!

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Привет, аз имах съшата грешка. Много е неприятна защото е много обща. могат да са много неща... При мен се оправи с диагностика в София Ауто + смяна на регулатор на горивната помпа. (~350лв. + 50лв. за кодиране) То проблема си беше много явен при мен. Колата на място постоянно променяше оборотите. След смяната и с доста натискане досега не се се случвало отново.

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колеги, проблема май е в датчика - свалих го, разглобих го целия и го пичистих. Забелязах, че има болт, който регулира хода на буталцето вътре и се заиграх с него.

Успях да схвана, че когато клапана работи , някак си "вибрира" , предполагам защото е електромагнитен.

Успях да реша проблема си за ден с регулирането и чистенето, но на следващия ден пак се появи и забелязах, че на запалена кола като мъдрам датчика или го пичуквам - ту спира, ту тръгва. Та като цяло май е изпаткал, как мислите?

Успях да открия в интернет клапан от следните марки - Pierburg и Engitech. Коя от двете марки да избера? Цената е доста различна .. в полза на втората марка.

Вече спешно се налага да реша проблема понеже след седмица отиваме на море и следва доста голям преход по магистрала.. не ми се кара в авариен режим с 90 км/ч.

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване