Jump to content
Strawberry Orange Banana Lime Leaf Slate Sky Blueberry Grape Watermelon Chocolate Marble
Strawberry Orange Banana Lime Leaf Slate Sky Blueberry Grape Watermelon Chocolate Marble
жорко

Вместимост на горивния резервоар на Вектра ц комби

Recommended Posts

Здравейте, колеги!

От 5 месеца имам Вектра ц комби, дизел, 2007г. По каталожни данни резервоарът побира 60 литра. Изминах вече 10 000 км и съм почти убеден, че резервоарът не побира повече от 53-4 литра, дори да е напълнен до капачката. Ето и моите доводи;

светва ми лампата на път, когато шофирам по магистрала. Изминавам 50 км път и зареждам на бензиностанция. Изчислявам така: при светната лампа, горивото е около 10 % резерв при почти всички автомобили. 60/10 = 6 литра. Минавам 50 км на магистрала, скорост 120 км/ч., значи трябва вътре да са останали около 3 литра. За мое учудване пистолетът спря, когато имаше показание на колонката на 50 литра. С изчакване и пълнене се стигна до 52 литра до капачката. Това означава, че резервоарът до капачката побира макс. 54-55 литра. Съвсем наскоро отнови ми светна лампата. Заредих веднага и побра 48 литра. Отбелязвам, че всичките показания са засечени при движение по равен път, а не планински.

За този клас автомобил резервоарът от 60 литра ми се струва малък, а пък и с тези изненади 53-54 литра е направо смехотворно.

Вмъквам отметка, че Пежото от подписа ми 406 дизел, побира 70 литра. Ако е до капачката отива на 72-73. Показанието на стрелката е много точно и няма отклонения.

Някой, ако е имал подобни проблеми или знае каква е истината, моля да сподели!

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване