Jump to content
Strawberry Orange Banana Lime Leaf Slate Sky Blueberry Grape Watermelon Chocolate Marble
Strawberry Orange Banana Lime Leaf Slate Sky Blueberry Grape Watermelon Chocolate Marble
DAN4

Скандинавски пакет / автоматични светлини - проблем

Recommended Posts

Здравейте, колеги. Бях си активирал автоматичните светлини при палене, но една хубава сутрин те просто изчезнаха. Проверих настройките с ОП-КОМ и всичко си е наред с тях. Това, което си спомням е, че преди да се появи проблема си бях изпускал ключа. Ако някой знае и може да помогне, ще съм му благодарен.

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

За връзка на ключа с дневните светлини не съм срещал нищо, но в един руски форум, четох за бързо деактивиране и активиране на автоматичните светлини, без намесата с оп-ком. За да работи тази функция, разбира се, преди това трябва да е активиран Скандинавския пакет!

Как става? От положение изключено, на ключа за светлините, се включват къси светлини и веднага (по-бързо) се връща ключа отново в положение изключено.

Възможно е да си го направил неволно и да си ги деактивирал. За това, при проверка с оп-ком ти показва, че са активни.

Операцията е проверена и работи, на колата на мой приятел, при, който също бяха изчезнали автоматичните светлини. На моята кола не съм го пробвал.

Предполагам, че целта на функцията е да можеш да си ги деактивираш ако колата работи дълго време на място без да се кара.

Редактирано от Ник.опел

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Голямо благодаря. Всичко е както си го описал и проблема вече е решим.

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Брех, прочетох няколко пъти темата и се чудя защо не се получава с изключването при мен. Бях сетнал DLR-a на опция 1 за предните и задните а се оказа, че така не могат да се изключват. Опция 5 май е правилния избор. Така при бързо включване и изключване от ключа на таблото могат да се изключат временно. Беще ми полезно, благодаря и аз.

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Бързото деактивиране и активиране работи само във версия 5 на дневните светлини, поне така пише в руския форум.

На мен лично, най-много ми допадна версия 5, дори не съм активирал задните габарити. И още нещо, което е описано в същия форум,така е и при мен. В режим "AUTO" на фаровете, светлините се включват автоматично, когато се стъмни или минаваш през затъмнено пространство като тунели и подземни паркинги. През останалото време работят в режим дневни светлини според конфигурацията, която им е зададена.

Редактирано от Ник.опел

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колеги, моля ви за малко информация относно автоматичните светлини. След като активирах скандинавския пакет забелязах, че през деня се включват само предните и задните фарове и толкова. Няма ги онези екстри за, които се споменава при влизане в тунел или при стъмване, като светване на таблото, бутоните по таблото, дръжките и т.н. Имам сензор на таблото отпред точно до предното стъкло (от нези дето са като пъпка). Видях с Оп-Кома, че не е активиран и съответно го активирах. Само че нямаше ефект, дори обратното. Та питането ми е дали този сензор е само за дъжд и трябва да си сложа допълнителен за светлина или не? В Оп-Кома пише, че се казва сензор за дъжд и светлина. Отделно на това след като го активирах, опцията за програмирането на чистачките изчезна. Като включа чистачките, с лостчето един път нагоре, директно тръгват на първа скорост на интервал през около три секунди. Аз ли не правя нещо както трябва? Моля за съвети. :dontknow:

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Това отпред на таблото като пъпка не е сензор за дъжд и светлина!

Тези сензори се намират в горната част по средата на предното стъкло.

Като активираш скандинавския пакет,тези сензори спират да работят.

Поне при мен беше така,но с друга конфигурация може и да не е.

Редактирано от stoqn

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колега, опцията за светване на километража, централната конзола (CD-то, климатроника), бутоните за управление на фарове и прозорците, подсветката на дръжките за отваряне на вратите и габаритните светлини на стоповете както и подсветката на номера я има само при колите със сензор за светлина както са ти казали колегите. Ето как можеш да разбереш имаш ли такъв сензор:

- Позиция "AUTO" на ключа за фарове:

20140805_140346.jpg

- Монохроматично огледало за обратно виждане и сензор за дъжд и светлина на челното стъкло:

20140805_135056.jpg

20140805_135418.jpg

20140805_135828.jpg

Ако ги имаш настройваш дневните светлини само в UEC-a в режим 5, таблото (километража) да свети само когато фаровете са пуснати и на дисплея задаваш автоматичен режим. Тогава като е светло ще светят късите само отпред а като се стъмни всичко останало ще се включва автоматично и дисплея съответно ще минава автоматично в дневен или нощен режим. Функцията е много добра и доста радва :)

Пъпката на таблото за която говориш е сензор за наличие на слънчева светлина и е към климатроника. Няма нищо общо със светлините на колата:

sun_sensor.jpg

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Разбрах, благодаря за изчерпателния отговор. Стана ясно, че ги нямам тези екстри и съм се заблудил.

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Здравейте, искам да попитам - някой използвал ли е Вариант 3 на дневните светлини, както е описан тук. На мен ми се стурва най-удачен при положение, че при широко използвания Вариант 5 няма никаки индикации по таблото за светлините и не работят фаровете за мъгла.

Редактирано от dreamfool

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Здравейте, появи се следния проблем след включване на скандинавски пакет... Изчезнаха ми светлините от плафона, крушката в жабката и багажника! Всичко друго си свети, на  какво се дължи? 

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване