Jump to content
Strawberry Orange Banana Lime Leaf Slate Sky Blueberry Grape Watermelon Chocolate Marble
Strawberry Orange Banana Lime Leaf Slate Sky Blueberry Grape Watermelon Chocolate Marble
cruise

Проблем с таблото след като мерих на куплонга на бензиновата помпа - ОПРАВЕНО

Recommended Posts

Прилагам снимка това е без контакт.Километрите 8, оборотите 300, темп и бензина много под нулата. С контакт оборотомера и скоростомера си стоят на същата позиция. Горивото и температурата показват някаква индикация.

Това се случи след като мерих с пробна лампа на куплунга на бензиновата помпа под задната седалка (защото не можех да запаля). Това със запалването го оправих. Смятам че съм направил нещо при меренето, затова наблягам какво съм правил.

Куплонга е с 4 кабела два дебели и два тънки. Дебелите са + и - за помпата. Тънките са за бензиномера. Взех маса от купето и изредих 4-те кабела да да намеря + на помпата. Това е дайде идея как се оправя имам и opcom.

Дали не съм изгорил нещо по таблото?

Tablo.jpg

След като свързах opcom-а и 4-те стойности са грешни. На опкома показва вярно, но на таблото нулата е грешна. Трябва нещо като калибрация. Бях чел някъде за мърдане на стрелките.

Редактирано от cruise

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Четох темите за смяна на циферблата. Вадят се стрелките и се слсгат нанула. Не е лесно. Трудно излизат .

1.вадят се стрелките

2.слага се таблото, няколко пъти се вкл. Изк. Буксата да се занулят осите, моторчетата незнам как е правилно.

3. Внимателно се слагат стрелките на нулеви позиции. Ако натиснешсилно не се върти стрелката. Ако вкараш по дълбоко почва да трепери като работи (както прочетох на много места се получава като се превърта километри, за да се стигне до чипа трябва да свалят стрелките).

4. Аз имам опком и bodi-instrument-test, Там има оборотомер скоростомер температира гориво. И така тествам дали показва вярно.

Сигурно 10 пъти ги вадих тия стрелки. Мое мнение не се хващайте да сменяте циферблати.

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Да добавя качих се на астра дето не е пипано таблото стрелките се движеха някакси плавно.Специално на оборотомера . Моята стрелка потрепва като пада на долу. Искям да кажа че един път свалени стрелки немогат да се нагласят идеално. Пак да повторя ако нямате авария не си сменяите циферблата - според мен.

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване