Jump to content
Strawberry Orange Banana Lime Leaf Slate Sky Blueberry Grape Watermelon Chocolate Marble
Strawberry Orange Banana Lime Leaf Slate Sky Blueberry Grape Watermelon Chocolate Marble
dani5665

Въпроси относно астра G

Recommended Posts

Добър ден, преди всичко. Нов съм във форума и съм начинаещ шофьор, не разбирам толкова много от коли. Та ако може да ми отговаряте на по-разбираем език ще е супер :D. Искам да закупя нова кола и се спрях на опел астра G 2.2 бензин.

Първо. Един приятел ми каза, че на астрите съединителят отделял по-нагоре (демек трябва да се отпуска повече). Има ли такова нещо или не е вярно.

Второ. Гледах много теми във форума и се носят слухове, че астрите са били маслояди. Аз съм си харесал Astra G 2.2 16V. Като цяло добър избор ли е или да си взема нещо 1.6 или 1.8.

Трето. От скоро започнах да се заглеждам по астри и ми направи голямо впечатление, че много често на астрите нещо им хлопа по предницата. Издава неприятен звук, който започва и спира през време, все едно когато вдигне градуси и все едно се пуска тази перка на климатика или радиатора, която вкарва и изкарва въздуха (поне аз така мисля). Това съм го забелязвал и по патрулки, а те обикновено карат с по 50 та и по-малко. Имат ли някакъв такъв дефект тия коли или просто съм попадал на не добре гледана кола.

Също така гледах как да разпознавам дали колата е блъскана и искам да знам ако попадна на блъскана кола, но не видя да има забележки да купувам ли или да се консултирам с някой който разбира от коли

Благодаря предварително.

Редактирано от dani5665

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Здравей,

Най-лесно е да поговориш и видиш човек с такава кола. Имай в предвид по-високия данък при коли над 101 к.с.

Намери някой приятел с когото да гледаш каква кола ще купуваш. Качи се и покарай такава кола, може и няколко.

Обикновено астрите са със здрави предници и задници. Говоря за астра G.

Успех.

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Здравей,

Отделянето на съединителя по-горе е признак, че съединителя е износен. Въпреки това дори напълно да е свършил съединителя отлепя най-горе. С времето се свиква. Като се сменя съединител трябва да се смени и лагера към него, за да нямаш проблеми в бъдеще. За маслояда има един модел и той е 1.6 16V ecotec. Другите нямат този проблем, ако двигателя е ок. Лопането идва от биалетки. Има за по 10лв китайски и за 19лв европейски и по-скъпи метални ама не помня цената. Специално при мен съм чупил стабилизираща щанга предна, става бестабилна колата, тресе повече волана. Здравата ходова част на астрата не лопа и трака, волана е стегнат.

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване