Jump to content
Strawberry Orange Banana Lime Leaf Slate Sky Blueberry Grape Watermelon Chocolate Marble
Strawberry Orange Banana Lime Leaf Slate Sky Blueberry Grape Watermelon Chocolate Marble
Джони

Хъркане при включване на задна скорост.

Recommended Posts

Здравейте.Колата е имам от скоро и когато я запаля и вкарам задна скорост се чува хъркане но това е се получава само първия път и после няма проблеми ако мина през 3-4 скорост и после задна го няма това хъркане.

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Нетърпелив си. Като натиснеш педала на съединителя, изчакай секунда-две и тогава включвай. Освен това, ако не натиснеш педала до края, също хърка. При мен се случа чат-пат.

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Благодаря колега беше прав,че много бързам от както го изчаквам няма проблеми.

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Здр.Колеги по съвет на приятелчета от форума и майсторски мнения смених маслото на скоростна кутия но си остана хъркането при включване на задна скорост и то само при голям престой от време след първото вкарване след това няма ядове някой да се е сблъсквал с такъв проблем и как го е решил.

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Здравейте,

При мен хъркат 1-ва и 2-ра.

С голяма вероятност е проблема да е в големия луфт на скоростния лост. Купил съм си пластмасова "чашка" която обхваща ябълката, но още не съм я монтирал, понеже и аз си карам с чалъм - задържане за секунда, две, и вече рядко я "хъркам". Нов лост е 700-800лв!?!!!

Та може да си проверите луфтовете.

Особено натрупване на грешно подаване на жилата при луфт става при скоростите които са свързани с отместване на лоста на ляво или дясно.

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Хващаш с два пръста и го разклащаш наляво-надясно. Без усилие. При мен амплитудата е около 1,5см. Според мен всички мериви на 130-150хил. км го имат в известна степен.

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Здравейте,

При мен хъркат 1-ва и 2-ра.

С голяма вероятност е проблема да е в големия луфт на скоростния лост. Купил съм си пластмасова "чашка" която обхваща ябълката, но още не съм я монтирал, понеже и аз си карам с чалъм - задържане за секунда, две, и вече рядко я "хъркам". Нов лост е 700-800лв!?!!!

Та може да си проверите луфтовете.

Особено натрупване на грешно подаване на жилата при луфт става при скоростите които са свързани с отместване на лоста на ляво или дясно.

При Мерива А привода от скоростния лост до кутията не е с жила а е лостова система.

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Моята 1.7цдти е с това:

https://www.megaparts.bg/uploads/productgal...11434533849.JPG

Даже преди две зими замръзваха. Ама се пооправиха. Може би е излязла влагата. Че и те са 200+лв.

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

А сега де! Аз съм с 1.4 мотор и привода е лостов. Виждал съм Мерива с 1.6 и е също с лостове. Възможно е, на дизеловите двигатели да е с жила.

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Здравейте колеги.При мен се получи следния проблем .От известно време след като я покарам по-продължително време на 5та скорост примерно  40-50км. след това лоста на скоростите става много твърд и трудно се превключва.Какъв според вас е проблема?

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване