Jump to content
Strawberry Orange Banana Lime Leaf Slate Sky Blueberry Grape Watermelon Chocolate Marble
Strawberry Orange Banana Lime Leaf Slate Sky Blueberry Grape Watermelon Chocolate Marble
100le

Грешка-1122

Recommended Posts

Мерси за отговора колега,аз вече припоих 5 жички и ми отне три дни,та го разбрах какво е,но слагах алуминиеви,послвден опит и решавам,какво да правя.Наистина австрийците ми отговориха светкавично,бяха страшно отзивчиви.Сигурно се налага евентуално и обучение,ако се вземе нов или рециклиран?

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Да за съжаление трябва да отделиш и пари за обучение 80-100 лв. Но това е недомислица на опел, или нарочно е направено. Ако това Еку не беше сложено на

двигателя, нямаше да има механични проблеми. Новите ЕКУ-та са произведени 2012 г. и сигурно са някакви залежали бройки. Само дето австрийците преди година ги продаваха

за 480 евро. Явно има търсене.

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Мдааа,ще цитирам същия този майстор от "ИММО"-Мислим,че проблема е заради поставяне на ЕКУто на главата на двигателя специално за z16se.Той,като го включи извън колата развивало около 200 градуса температура,следователно се охлажда от двигателя,остават проблем само вибрациите,т.е високата температура не била проблем.

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Да, и аз мисля, че вибрациите са по-големия проблем. Но Еку-то се охлажда когато колата се движи, а ако караш градско лятото и вентилатора се включва на първа и втора степен

съответно на 96 и 102 градуса, при екуто температурата не знам колко е. Забележи, че се късат връзки от към К страна която е по-близко до главата. Решението е задължително термостат

на 82, и лятото задължително на климатик, защото вентилатора работи постоянно /на 1 или втора степен зависи от налягането в компресора на климатика/. Т.е при пуснат климатик, няма значение температурата

на антифриза /водата/. Високата температура прецаква и самия двигател /явно не е изчислен на заложената/ сегментите заминават и почва да гори яко масло.

Другия вариант е да се изведе принудително включване на вентилатора, но релетата са заврени на такова място, че е истинско предизвикателство да се направи

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Днес след второ отваряне реших да не лепя капака със силикон,просто го омотах с тиксо към ЕКУ-то и така го монтирах на двигателя.Колата я карах около час,хубаво загря и включи перката малко след 90 градуса,през това време светна чека,а не тази любимата ми с гаечния ключ.Самодиагностиката показа грешки-0135,0141"кислороден датчик преди изпускателна и след изпускателна система и грешка-0443"датчик за бензоновите пари от резервоара"На прав път съм мисля,може да съм разбутал жичките в компа на въпросните датчици.Колко добре щеше да е ако имаше схема на пиновете на куплунзите,кой пин за какво отговаря.Ще съм благодарен ако някой знае нещо повече за гела,с който е залята платката на ЕКУ-то и от къде може да се намери?

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ако сменяш връзките с медни гел не ти трябва. По принцип ролята му е да обира вибрациите и за охлаждане. Схема не знам дали ще можеш да намериш.

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Здравейте, с Опел Мерива съм и имам следния проблем:
Една жълта лампа с гаечен ключ ми свети от декември месец някъде ... голямо ходене по мъките! Не се усеща намаляване на мощност или нещо друго, но ме дразни! Първоначално като започна да свети беше за малко и след това спира. После започна при вклщчване на двигателя не свети и след 1-2 мин. като се затопли леко и започва да свети. В момента вече постоянно свети. Смених филтри и всичко, което майстора ми препоръча (масло, ремък и т.н.). Майстора ми каза, че е МАП сензора, купихме чисто нов - ефект няма. Прочетох, че може от запушване на дроселова клапа да се получи - почистих я (светна като бебешки задник) и от нея не е!
Като натисна спирачка и газ и дам на контакт започва да мига лампичката и кодовете (защото май са два, които ми изписва) са 1483 и 0571. Някой знае ли какво означават?

Редактирано от miniraniq

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Р0571 Неизправност във веригата на превключвателя за спиране А на системата за
автоматично поддържане на скоростта

P1483 Късо съединение във веригата за захранване на вентилаторите

Ето и на англииски:

P0571 Cruise Brake Switch Circuit Malfunction

P1483 Power To Fan Circuit Overcurrent

Редактирано от dsuzunov

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
5 minutes ago, dsuzunov said:

Р0571 Неизправност във веригата на превключвателя за спиране А на системата за
автоматично поддържане на скоростта

P1483 Късо съединение във веригата за захранване на вентилаторите

Aбе нямам автоматично поддържане на скоростта, но другата ще я имам в предвид. Много ти благодаря!!!

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

С педалите не е много точно. Грешка в броенето итн. Трябва ти ОР СОМ.

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

И с ELM става,пробвал съм и показва грешките,също ги трие,но пак се появяват,ако не се отстрани проблема.

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колеги, има ли някакво решение на проблема с компа? Някакво ново инфо? И аз се натресох на кофти връзка в компа и се чудя дали да запоявам...

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз пробвах преди две години,но не ми се получи.

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване